שתף קטע נבחר

אמיתי או בכאילו: 5 קטנות על מציאות רבודה

את המציאות המדומה כולנו מכירים, אבל מה אתם יודעים על מציאות רבודה ואיך היא עוזרת לנו בחיים האמיתיים? חמש קטנות שנראות לא מהעולם הזה, אבל הכי מציאותיות

בשיתוף תעשייה אווירית

 

כולנו מכירים את המושג מציאות/ סביבה מדומה, גם אם אנחנו לא מתעסקים בטכנולוגיה. הרי מספיק לצפות בסרטים עתידניים שיצאו לפני כמה שנים, כדי להבין שהמציאות המדומה הייתה פעם חלום פרוע שרק חיכה להתגשם, והנה היום אפשר לראות שימוש נרחב בטכנולוגיה הזו לצרכי בידור, לימוד ואימון. עם הזמן, הדמיון הפך למציאות ואף השתכלל והיום אנחנו שומעים רבות על מציאות רבודה - טכנולוגיית מחשוב המאפשרת לנו לייצר העתק של המציאות ולשלב בה רבדים/ אלמנטים נוספים המעשירים אותה ויוצרים אפשרות לאינטראקציה עם הסביבה החדשה, ללא צריך בבנייה מוחשית של אותן תוספות.

 

המשמעות היא שניתן לייצר סביבת עבודה, למשל, המאפשרת לבחון רעיונות שונים ומגוונים עוד בשלב התוכן, כלומר לבחון מוצר כלשהו עוד בשלבי הרעיון כדי לנסות ולהבין מה ההיבטים השונים להם נזדקק בשלב הפיתוח, אילו תקלות עלולות להתרחש וכיצד המוצר הסופי ישרת אותנו בסביבה שעדיין לא קיימת כרגע, אלא בעתיד. בנוסף מציאות רבודה מאפשרת הטעמת תהליכים והדרכה בסביבה בטוחה, מייצרים תעתיק של המציאות הנוכחית, מוסיפים את האלמנטים שעלולים לייצר תקלות בטיחותיות ומאפשרים לעובדים להתמודד עם הסכנות ללא פגיעה. רוצים עוד? צפו בסרטון: 

 

 

בשיתוף תעשייה אווירית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מציאות רבודה, זה כמעט אמיתי
צילום: shutterstock
מומלצים