שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אב שניסה להתאבד על קבר בנו יישאר במעצר

  לאב שניסה לשים קץ לחייו על קבר בנו אחרי הצתת יחידות דיור נמצא מעון שיקומי כחלופת מעצר. משרדי הממשלה סירבו לסבסד את השהות, הפרקליטות טענה כי המעון לא יוכל לתת טיפול אינטנסיבי. פרקליטו: "האב נותר במעצר עד תום ההליכים בשל חיסרון כיס"

  משרדי ממשלה מסרבים לממן שהות של נאשם במעון שיקומי, הפרקליטות מסרבת לשחררו לשם בגלל ענייני פיקוח - האב שניסה להתאבד בבית עלמין יישאר במעצר. בית המשפט המחוזי בבאר שבע הורה באחרונה לעצור עד תום ההליכים את תושב אילת (59) שהואשם בהצתת יחידות הדיור שלו ושל בנו, שהלך לעולמו בתום מאבק בסרטן אלים. לאחר הצתת יחידות הדיור, ניסה האב לשים קץ לחייו על הקבר של בנו. שוטרים איתרו אותו כעבור זמן קצר עם חתכים בזרועותיו.

   

  לאחר חקירה וגביית עדויות, החליטה פרקליטות מחוז דרום להגיש נגד האב כתב אישום. "מעשיו מלמדים על זילות כלפי רכוש וכלפי חיי אדם, שייתכן והיו נפגעים אלמלא כובתה הדליקה על ידי השכנים ששמעו רעש, רצו החוצה והזמינו את שירותי הכבאות", צוין בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו של האב עד תום ההליכים.

   

   

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
   

   

  האב עלה לארץ עם בנו לפני כמה שנים והם שכרו שתי יחידות דיור סמוכות באילת. לפני שנתיים הבן חלה בסרטן אלים וכעבור זמן קצר נפטר. "האב בנה לעצמו 'מקדש' ביחידת הדיור של הבן שלו והיה יושב שם כל היום ובוכה", סיפר חברו של האב. "הוא התחיל להיות פרנואיד ולהאשים את כולם בהרג הבן שלו".

   

  פרקליטיו של האב, עורכי הדין אלכסיי גלפגט ונתי לגמי מהסנגוריה הציבורית, ביקשו לאתר עבור מרשם חלופת מעצר לצורך קבלת טיפול. לאחר איתור מקום ראוי, טענו בשירות המבחן כי האב לא יוכל לקבל שם מענה ופיקוח לאורך כל שעות היממה.

   

  בנוסף, במשרד הרווחה ובמשרד הבריאות סירבו לסבסד את עלות השהות של הנאשם במקום. עו"ד גלפגט הסביר כי המעון השיקומי שנמצא לאב, "נאות הדסה", הרמטי וסגור. באשר למימון השהייה במקום, נטען כי בית המשפט מוסמך להורות למשרד הרווחה להעביר את הכספים לכך.

   

  נציג הפרקליטות סירב לשחרר את הנאשם, והסביר כי בשירות המבחן העריכו שהמעון השיקומי לא יוכל לתת לנאשם טיפול אינטנסטיבי ומפוקח לאורך כל שעות היממה. יחד עם זאת, נציג הפרקליטות ציין כי אם תימצא חלופה טיפולית הולמת - הוא לא יתנגד לשחרור, לנוכח נסיבותיו האישיות והמשפחתיות של הנאשם.

  עו
  עו"ד גלפגט

  בסופו של דבר הוחלט כאמור להשאיר את האב במעצר עד תום ההליכים. השופט נאסר אבו טהה ציין בהחלטתו כי "שקלתי את מכלול השיקולים, ועם כל הצער שבדבר, גם לאחר ששמתי לנגד עיניי את נסיבותיו האישיות והמשפחתיות הקשות של הנאשם, ולא בלי התלבטות, אין בידי מהטעמים להיעתר לבקשת בא כוחו של הנאשם". השופט הוסיף כי אם תימצא חלופה הולמת, שמורה לנאשם ופרקליטיו הזכות לפנות שוב לבית המשפט.

   

  עו"ד גלפגט מסר בתגובה כי "מצערת העובדה שעל אף הצהרתה של המדינה, לפיה הנאשם יקבל את הטיפול במסגרת ההליך הפלילי, באים כל גורמי המדינה ומצהירים שאין להם טיפול להציע לנאשם. עוד יותר מצערת העובדה שהמקום שכן יכול לטפל בנאשם, שאותו מצאה הסניגוריה במשאביה, לבסוף נפסל גם על ידי המדינה וגם על ידי בית המשפט, וזאת בין היתר בגלל שאין מי שיממן את זה. בשל חיסרון כיס הנאשם עדיין נותר במעצר".

   

  ממשרד הרווחה לא נמסרה תגובה במשך כמה ימים, עד למועד פרסום הכתבה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים