שתף קטע נבחר

לבלות במרכז הארץ: אטרקציות חינם בפסח

מה עוד אפשר לעשות במרכז הארץ חוץ מהמוכר? תתפלאו! בחול המועד פסח ייפתחו אתרים, מוזיאונים ופארקים ללא תשלום. תנו הצצה לכמה מהאתרים המומלצים במרכז הארץ

בשיתוף בנק הפועלים

 

מה אתם מתכננים בחופשת הפסח - רוצים לטייל, אבל אין לכם מושג איפה להתחיל וכמה זה יעלה? בדיוק בשביל זה אספנו עבורכם אתרים ואטרקציות - ללא עלות - באזור המרכז. זו השנה ה-15 שבנק הפועלים מאפשר למאות אלפי ישראלים ליהנות מעשרות אתרים ברחבי הארץ ללא תשלום בחול המועד פסח. בואו להתרשם מכמה מהם הנמצאים במרכז הארץ. שיהיה לכולם חג שמח.

  

החוויה האולימפית

פעילות מודרכת ומרתקת אל רגעי השיא של המשחקים האולימפיים בכל הזמנים, פעילות מרגשת, רב חושית ומרובת מיימדים, הפעילות מתקיימת בחמישה אולמות המייצגים את חמשת הטבעות האולימפיות. מומלץ מאד לכל המשפחה. הכניסה מגיל 6 ומעלה.

 

שימו לב: מכסת המבקרים במקום התמלאה עד סוף החול המועד.

 

 

 

איך מגיעים?

רח' שטרית 6, ת"א. רכבת: מגיעים לתחנת הרכבת האוניברסיטה והולכים רגלית לרח' שטרית 6, ת"א, צמוד לפארק גני יהושע , אוטובוסים: אגד קו 189, דן קו 40. חנייה חינם.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד' בין השעות 18:00-09:00

ה' בין השעות 13:00-09:00

 

נגישות ומידע נוסף:

נגישות מלאה לנכים, קיימת מעלית ומדרגות בבניין, במוזיאון מערכת שמע ללקויי שמיעה אך לא ללקויי ראייה, במוזיאון יש שירותי קפיטריה ושמירת חפצים,

 

03-6498385

www.olympicsexperiencetlv.co.il

 

מוזיאון תל אביב לאמנות

מוזיאון תל אביב לאמנות הוא המוזיאון המוביל בארץ לאמנות מודרנית ולאמנות בת-זמננו, ונמצא בו אחד מאוספי האמנות הישראלית הגדולים בעולם. מאז שנוסד בשנת 1932, נמנה המוזיאון עם מוקדי התרבות המרכזיים בעיר ומציע תמהיל תוסס של תצוגות קבע ותערוכות מתחלפות במגוון תחומים: ציור, פיסול, הדפס, רישום, צילום, וידיאו, אדריכלות ועיצוב.

 

חלק הארי מאוספיו הקבועים של המוזיאון הוענק לו על ידי אמנים, פטרונים ונדבנים. גופי עבודות אלו זוכים להשלמה ולהעשרה הודות לעבודות ולאוספים הנמסרים למוזיאון. כל אלו מעידים על התמיכה הבינלאומית הנרחבת שלה זוכה מוסד זה מצד אספנים וידידים מסורים מכל רחבי העולם.

 

הצגות ילדים - בתשלום

 

 (צילום: עמית גדרון) (צילום: עמית גדרון)
(צילום: עמית גדרון)
 

איך מגיעים?

שד' שאול המלך 27 תל אביב, מתחם גולדה.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א',ב',ד': בין השעות 10:00-18:00

יום ג': בין השעות 10:00-21:00

יום ה': בין השעות 10:00-14:00

 

 

נגישות ומידע נוסף: 

יש דרך נגישה לכניסה. כניסה נגישה. קופה נגישה לכ"ג ללא אבזור מערכת שמע. יש כסאות גלגלים להשאלה. מעבר בין קומות במעלית.

 

03-6077000

www.tamuseum.org.il

  

מוזיאון העיצוב חולון

מוזיאון העיצוב חולון פתח את שעריו בחודש מרס 2010 ועד מהרה ביסס עצמו כאחד המוזיאונים המובילים בעולם לעיצוב ולתרבות עכשווית.

 

התערוכה המרכזית "מחבואים-מרטן באס" מוקדשת לעבודתו של המעצב ההולנדי מרטן באס. התערוכה מתפרשת על שתי הגלריות המרכזיות של המוזיאון, שבכל אחת מהן ניתן לראות מס' סדרות שיצר, החל ברהיטים שרופים, שעונים ומייצבים וכלה בעבודות וידאו ומייצגים שבהם הוא עצמו השחקן המרכזי. התערוכה "מכונת זמן" הנמצאת במעבדת העיצוב של המוזיאון, היא תערוכה קבוצתית של מעצבים ישראלים ותיקים ומעצבים בראשית דרכם שבוחנים את ממד הזמן. התערוכה "עובדים ביחד-עיצוב והנדסה" המוצגת במסדרון ההיקפי ובגלריה מרגלית שלצד המדרגות המובילות לגלריה העליונה, חושפת את הקשר ההדוק המתקיים בין מעצבים למהנדסים דרך פריט אחד שיש בכל בית- שואב אבק.

 

הצגות בתיאטרון המדיטק הסמוך (בתשלום).

 

איך מגיעים? 

רחוב פנחס אילון 8, חולון.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד' בין השעות 10:00-18:00

יום ה' בין השעות 10:00-14:00

 

 

נגישות ומידע נוסף: 

מוזיאון העיצוב חולון נגיש לנכים. כל מבקר יכול לקבל כיסא נייד מתקפל בדלפק הכניסה למוזיאון. קיימת חניית נכים. כניסה נגישה, קופה נגישה לכ"ג. חניה חינם, הכניסה לחניית המוזיאון מרחוב אורנה פורת.

 

073-2151515 שלוחה 3

http://www.dmh.org.il/heb/

 

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס הינו היחיד בארת בתחום וככזה נותן מענה לעשרות אלפי חובבי המדיום שזוכים כאן למסגרת קבועה של פעילות ענפה. המוזיאון הוא חלק ממתחם תרבות יוצר, מדיטק חולון, הכולל את מוזיאון העיצוב, סינמטק חולון, תיאטרון המדיטק, ספריית החומרים, המרכז לאומנות דיגיטלית ואת הספריה המרכזית.

 

התערוכות המוצגות: "מיליון וחצי-ילדות בשואה בראי הקומיקס" - התערוכה מציגה זוויות הסתכלות שונות על ילדים ועל ילדות ברומנים גרפיים מהארץ ומהעולם העוסקים בשואה, ובוחנת את המגמות המרכזיות ומשמעותיהן. התערוכה מציגה יצירות הפונות לקהלים מגוונים, קהל בוגר, קהל צעיר, בני המגזר החרדי. "תערוכת ה-70 לעצמאות ישראל: קווים לדמותנו"- מציגה את התייחסות אמני הקריקטורה ליום העצמאות הישראלי, כמו גם למוטיבים המאפיינים אותו לאורך השנים, מאז הקמת המדינה ועד לימינו אלה. מימי התום והשמחה בשנות החמישים ועד לתרבות המנגל של היום, שהתקבעה כחלק בלתי נפרד מהחגיגה. בין האמנים הותיקים המוצגים בתערוכה: שמוליק כץ, דוש, זאב, יוסף בס, דני קרמן ועוד. לצד עבודות הוותיקים, יוצגו גם עבודותיהם של קריקטוריסטים עכשווים שנוקטים זוית אקטואלית בהתייחסותם לנושא.

 

 

בערב החג השני 5.4 יתקיים כנס רובוטריקון 2018.

 

איך מגיעים?

רח' ויצמן 61, חולון.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד': בין השעות 10:00-15:00

יום ה': בין השעות 10:00-13:00

 

 

נגישות ומידע נוסף:

כניסה וקופה נגישה במוזיאון. למוזיאון קיימת חניית נכים. לקהל הרחב חניה חופשית ברחוב ויצמן, בקרבת המוזיאון, בחניון המבקרים ובחניה צמוד לבניין העיריה (ויצמן 58).

 

03-6521849

www.cartoon.org.il


 

המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין

בואו לסייר בין דפי ההיסטוריה הישראלית, להתרגש ולהיזכר. המוזיאון פורש בפני המבקרים את סיפורה של המדינה והחברה בישראל ואת סיפור חייו של ראש הממשלה יצחק רבין, כפסיפס ייחודי ומרתק. עושרה של התצוגה והיריעה היסטורית רחבת ההיקף הופכים את המוזיאון לספר היסטורי חי ונושם, שהמבקרים מתהלכים בתוכו ופוגשים בסיפור שלהם, הסיפור הישראלי, ברגעי השיא וברגעי המשבר. בנוסף סיור בתערוכה המרגשת על מלחמת ששת הימים כפי שלא סופרה מעולם. בתערוכה תיחשפו למוצגים נדירים, מסמכים שנחשפים לראשונה, מיצג מולטימדיה, עמדות אינטראקטיביות, תערוכות קריקטורות ועוד.

 

בחול המועד יתקיימו שתי סדנאות לילדים בנושא: ת.ז, הבול שלי בשעות: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ו-16:00 בערב החג הסדנה תתקיים בשעה 10.00 ובשעה 12.00 הסיורים בתערוכת ששת הימים יצאו בכל שעה עגולה בליווי הדרכה.

 

 (צילום: סיוון פרג') (צילום: סיוון פרג')
(צילום: סיוון פרג')

איך מגיעים?

חיים לבנון 8, רמת אביב, תל אביב. הגעה מדרך נמיר: פונים ימינה בצומת הרחובות נמיר - לבנון לרחוב חיים לבנון ובמספר 8 פונים ימינה למרכז רבין. הכניסה להולכי הרגל משדרות רוקח 77 לתוך המבנה בעל כנפי היונה (מול פארק הירקון וגשר רבין החדש). חנייה חינם על בסיס מקום פנוי במוזיאון או חניה בתשלום בחניונים הסמוכים.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד' בין השעות 8:30-19:30

יום ה' בין השעות 8:30-14:00 (כניסה אחרונה בשעה 13:00)

 

הסיורים בתערוכת ששת הימים יצאו בכל שעה עגולה החל מהשעה 9.00-18.00

 

נגישות ומידע נוסף:

במוזיאון מערכת שמע במגוון שפות: עברית, אנגלית, צרפתית, רוסית, ספרדית, ערבית וסינית כולל אמצעי עזר ללקויי שמיעה. במוזיאון ישנה חניית נכים, קופה נגישה, מעלית ישירה מהחניה למוזיאון. במוזיאון יש שירותי קפיטריה ושמירת חפצים.

 

03-7453358/ 4585*

www.rabincenter.org.il  

 

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות תל אביב

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות נפתח בשלושה במאי 1998. המוזיאון הוקם בתוך בית היסטורי, שנבנה בשנת 1887 כאחד מהבתים הראשונים בנווה צדק. אוסף המוזיאון נתרם כולו על-ידי משפחת האמן, במגמה להאיר את דמותו הרב-גוונית של נחום גוטמן כצייר, מאייר, פסל וסופר-ילדים ולאפשר לציבור להכיר את מכלול יצירתו.

 

התערוכות במוזיאון מפגישות את יצירתו של נחום גוטמן עם אמנים אחרים הפועלים בשדה האמנות העכשווי בארץ, ומנהלים עימו דיאלוג בין תקופות ובין נקודות מבט. העובדה שגוטמן צייר הן את יפו והן את תל-אביב והתבונן על ערבים ועל יהודים במידה שווה של עניין, מספקת לנו כלי נפלא ללימוד מפגש תרבויות וסובלנות.

 

 

 (צילום: סיוון פרג') (צילום: סיוון פרג')
(צילום: סיוון פרג')
 

איך מגיעים?

רחוב שמעון רוקח 21 נווה צדק תל אביב, בצומת הרחובות יהודה הלוי ופינס.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד' בין השעות 10:00-17:00

יום ה' בין השעות 10:00-13:00

 

נגישות ומידע נוסף:

אין חניית נכים. דרך נגישה אל הכניסה. קופה נגישה לכ"ג. אבזור מערכת שמע כללית. מעבר בין קומות במעלית. 8 חניונים בתשלום בקרבת המוזיאון: חניון המרד וחניון פינס.

 

03-5161970

http://www.gutmanmuseum.co.il/  

 

מרכז מורשת יהדות בבל

מוזיאון מורשת יהדות בבל פותח צוהר למורשת המפוארת העתיקה בגלויות ומציג פרקים מתולדות יהודי בבל במשך כאלפיים ושבע מאות שנה. המוזיאון מציג את אורח חיי היהודים בעיראק, המנהגים, ההווי, האומנות, המסורת והתרבות וכן מארח תערוכות מתחלפות. ביקור במוזיאון הוא מסע במנהרת הזמן, חוויה בלתי נשכחת של מראות, ריחות וצלילים.

 

במהלך חוה"מ פסח ייערכו סדנאות יצירה לילדים (הערכות ימכרו בחנות המוזאון).

 

 

איך מגיעים?

שד' מרדכי בן פורת 83, אור יהודה.

 

שעות פעילות בחוה"מ פסח:

א'-ד': בין השעות 10:00-16:00 (כניסה אחרונה לאתר בשעה 15:00)

יום ה': בין השעות 10:00-13:00 (כניסה אחרונה בשעה 12:00)

 

נגישות ומידע נוסף:

יש חניית נכים ליד הבריכה שסמוכה למוזיאון (מרחק של כ-20 מטר), הגישה לכניסה היא ברמפה עם שיפוע מתון. קופה נגישה, אין אבזור להגברת שמע (באופן כללי אין צורך בקופה בחג כי הכניסה חינם). יש מעלית.

 

03-5339278

http://www.bjhc.org.il/

 

  

בשיתוף בנק הפועלים


פורסם לראשונה 10/04/2019 09:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד שריג
מוזיאון העיצוב בחולון
צילום: אלעד שריג
מומלצים