שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הוארך מעצר הרופא החשוד בביצוע עבירות מין בילדים
  מעצרו של ד"ר עידן ברק, בן 37, הוארך בשמונה ימים לבקשת המשטרה לאחר שהשופט קבע כי "פעולות החקירה חיזקו את החשדות נגדו". הוא חשוד שיצר קשר עם ילדים ברשת וביצע בהם מעשים מגונים

   

   

   

  בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (א') בשמונה ימים את מעצרו של ד"ר עידן ברק, החשוד בביצוע עבירות מין חמורות בילדים. השופט גיא אבנון קיבל את בקשת המשטרה וקבע כי "פעולות החקירה חיזקו את החשדות נגד החשוד".

    

   

  הרופא החשוד (צילום: מוטי קמחי)
  ד"ר עידן ברק(צילום: מוטי קמחי)

  במהלך הדיון טען סניגורו של ברק, עו"ד שי רודה, כי מאז פרסום שמו לא התקבלו תלונות נוספות, וכי הוא מסר את גרסתו לגבי כל המקרים ו"לא התעסק עם קטינים מתחת לגיל 16". בידי המשטרה התכתבויות של ברק עם קטינים, וחלקן מצביעות לפי החשד על עבירה של סחיטה. "עילת המסוכנות של החשוד היא בעוצמה גבוהה" קבע השופט אבנון והוסיף כן קיים חשש שישבש חקירה.

   

  הארכת מעצר לרופא החשוד בפדופיליה עידן ברק (צילום: שמוליק דדפור)
  ד"ר ברק בבית המשפט(צילום: שמוליק דדפור)

   

  כינויים פיקטיביים וחומרים פדופיליים

  ד"ר ברק נחקר בחשד לביצוע עבירות מין בקטין ברשת לרבות מעשה סדום, סחיטה באיומים וייצור חומר תועבה בדמות קטין. מהמשטרה נמסר כי "החקירה החלה בעקבות דיווח של הקטין למוקד 105 והיא מתנהלת בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה ומלווה על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה".

  החוקרים יבגני סטריז׳וב ושרון שוקר בבית המשפט ()
  החוקרים יבגני סטריז'וב ושרון שוקר בבית המשפט

    

  לפי החשד, הרופא נהג ליצור קשר עם הקטין באמצעות אפליקציה למסרים מיידים, ולאחר שביסס את הקשר עמו, ביצע בו בכמה הזדמנויות עבירות מין חמורות במרחב הווירטואלי, תוך ניצול בוטה של תמימותו.

    

  עוד אמרו במשטרה כי "מדובר בחקירה סמויה ומורכבת, שהתנהלה במרחב הווירטואלי זה כמה שבועות, שבמהלכה הופעלו אמצעים טכנולוגיים ואחרים שאפשרו לצוות החקירה לזהות את החשוד".

    

  עורך דין שי רודה מייצג את החשוד (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד שי רודה המייצג את החשוד(צילום: מוטי קמחי)

  לפי המשטרה, החשוד עשה שימוש בכינויים ובפרופילים הפיקטיביים הבאים: Moshecohen, Denisdaniel, Mastpr, Badoy_17. Badboy.

    

  מעצרו של הרופא בוצע כמאמור בתום חקירה סמויה של יחידת 105, שהוקמה באחרונה במשטרה, ומטרתה לאתר עברייני מין ברשת - בעיקר כאלה שמנסים ליצור קשר עם ילדים ולפגוע בהם.

    

  בחיפוש במחשבו ובביתו של החשוד נמצאו תכנים פורנוגרפיים בעלי אופי פדופילי. כמו כן, החוקרים מצאו תכתובות שהוא ביצע לכאורה עם קטינים ושלפי החשד ביצע בהם מעשים מגונים וככל הנראה אף נפגש עם כמה מהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים