שתף קטע נבחר

תיעוד מכות ומחאה נגד ספאם בכנס מרצ: "להסרה, השב הסר"

חוג בית של מרצ התפתח למהומה, לאחר שאדם בשם אייל גרוס התעקש להקריא הודעות ספאם שקיבל מהמפלגה. יו"ר המפלגה תמר זנדברג נתנה לו את המיקרופון, אך בהמשך נרשמו מאחוריה חילופי מהלומות. גרוס: "מחיתי נגד ספאם והפילו אותי על הרצפה"

 

 

 
מהומה פרצה אמש (יום א') בחוג בית של מרצ בבית חנה בתל אביב. אדם בשם אייל גרוס הקריא מדף הודעות ספאם שקיבל לטלפון הנייד שלו, בשעה שיו"ר המפלגה תמר זנדברג ניסתה להתחיל לשאת דברים. בין היתר אמר: "להסרה, השב הסר". האירוע הסלים לחילופי מהלומות בין פעילי מרצ לבין אותו אדם שלבסוף יצא מהאולם. המשטרה הוזמנה להגיע לאירוע אך הגיעה רק כשעה לאחר שהוזמנה.
 
כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

זנדברג הגיעה לחוג בית במגרש הביתי שלה - בית חנה שבמרכז תל אביב. כ-50 אנשים הגיעו לשמוע את דבריה, אלא שברגע שיו"ר מרצ ביקשה להתחיל לדבר, הגיח גרוס והחל להקריא מסרונים שקיבל בשבועות האחרונים ממפלגת מרצ, "הודעות ספאם", לדבריו, ומנע מזנדברג לפתוח את חוג הבית. גרוס ציטט מסרונים שביקשו להצביע למפלגה והוסיף את המשפט שחותם כל הודעה כזו: "להסרה, השב הסר".
 
זנדברג מנסה לדבר בכנס מרצ ואחד הפעילים מקריא הודעות ספאם שקיבל מהמפלגה (צילום: טל שחר)
מהומה בכנס מרצ(צילום: טל שחר)

זנדברג מנסה לדבר בכנס מרצ ואחד הפעילים מקריא הודעות ספאם שקיבל מהמפלגה (צילום: עמית הובר, שחר חי)
זנדברג מנסה לדבר, ומאחוריה מקריאים הודעות ספאם(צילום: עמית הובר, שחר חי)

זנדברג מנסה לדבר בכנס מרצ ואחד הפעילים מקריא הודעות ספאם שקיבל מהמפלגה (צילום: עמית הובר, שחר חי)
מהומה בכנס מרצ בתל אביב(צילום: עמית הובר, שחר חי)

זנדברג מנסה לדבר בכנס מרצ ואחד הפעילים מקריא הודעות ספאם שקיבל מהמפלגה (צילום: עמית הובר, שחר חי)
זה נגמר על הרצפה(צילום: עמית הובר, שחר חי)
 
בהמשך, נתנה זנדברג לגרוס את רשות הדיבור ואת המיקרופון. הוא קרא רשימת הודעות שקיבל: "מחר מפגש עם יו"ר מרצ תמר זנדברג בתל אביב. ההודעה נשלחה ב-31 במרץ בשעה 17:16, זה לא מהיום", "מחר מפגש עם היו"ר זנדברג בתל אביב. לכל הפרטים, לינק לעמוד פייסבוק", "ב-1 באפריל, 20:30 בבית ציוני אמריקה בתל אביב. להסרה, השב הסר".
 

"חברת כנסת מותקפת - והמשטרה לא מגיעה"

כשלקחה זנדברג את המיקרופון הסלים האירוע לחילופי מהלומות בין פעילי מרצ לבין אותו אדם שלבסוף יצא מהאולם. קודם לכן אנשים מהקהל ביקשו ממנו לצאת מהמקום אך הוא סירב. משלא הפסיק להקריא את ההודעות ניסו להוציאו בכוח. יש לציין כי זנדברג עצמה ביקשה מתומכיה במהלך האירוע: "בלי אלימות".
 
ל-ynet אמר גרוס כשעזב את המקום: "קיבלתי ספאם ולכן אני לא אצביע. זה ספאם פוליטי. מחיתי נגד ספאם פוליטי שהוא עבירה על החוק. הגעתי אתמול מחו"ל וזה הכנס הראשון שמצאתי. בינתיים נגנב לי מכשיר הטלפון, תקפו אותי והפילו אותי על הרצפה. אני לא הגבתי באלימות".
 
אחד הנוכחים בחוג הבית אמר ל-ynet: "אין לי ספק שזה פעיל ימין והסיפור האמיתי פה זה שלניידת משטרה לקח יותר משעה להגיע לאירוע שמפוצץ באלימות ושני אזרחים נאלצים להחזיק אותו בחוץ. חברת כנסת מותקפת ושני אזרחים מחזיקים את התוקף למעלה משעה - והמשטרה פשוט לא מגיעה". 
 

זנדברג: "בלי מרצ - אין לגנץ 61 ממליצים" 

זנדברג עצמה התארחה אתמול בבוקר באולפן ynet, הביעה חשש ממצב שבו לא תעבור את אחוז החסימה והבהירה: "בלי מרצ - נתניהו מנצח ולגנץ לא יהיו 61 ממליצים. אנחנו נכריע את גורל הגוש".

 

 

"גורל הגושים במפלגות האלה מוכרע בגודלן של המפלגות הקטנות. בימין יש כמה מפלגות שזה מדבר עליהן, בשמאל מדובר במרצ, ולכן אם הגוש כולו רוצה להבטיח בוודאות את המהפך - צריך להצביע למרצ", אמרה זנדברג.

 

"התחייבתי להמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה, ועכשיו האפשרות הזאת תלויה במרצ, כי בלעדינו - ביבי ינצח", הוסיפה. "אני רואה את הכותרות על הסיפוח. הימין הולך לשם ונתניהו אומר את זה בכל הריאיונות שלו בימים האחרונים. אומרים שזה כדי לשתות קולות מבנט, אבל צריך להבין שהימין הולך על הסיפוח, שזה חלום הבלהות של חזון שתי המדינות.

 

זנדברג נשאלה אם היא רואה את עצמה חוברת לממשלה רחבה, יחד עם אביגדור ליברמן, בני גנץ ונתניהו ואמרה: "יכול להיות שליברמן לא עובר בכלל את אחוז החסימה, כך שאין דבר כזה ממשלת גנץ ליברמן אלא ממשלת גנץ מרכז-שמאל. מרצ תשב ורוצה לשבת בממשלה כזאת, ושואפת לקחת את משרד החינוך. תתארו לכם את מרצ חוזרת למשרד החינוך, זה חלום".


פורסם לראשונה 07/04/2019 21:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
זנדברג ואדם שהקריא הודעות ספאם
צילום: טל שחר
מומלצים