שתף קטע נבחר

כץ: "הסיכוי לשבת עם גנץ בממשלה - אפסי"

שר התחבורה התייחס באולפן ynet ל"קמפיין הגעוואלד" של נתניהו: "הוא מתאר מצב עובדתי. קיים חשש שהנשיא יטיל על לפיד וגנץ להרכיב ממשלה". על פייגלין: "לגיטימי יותר בממשלת ימין מבממשלת שמאל"

 

 

 

יום לפני הבחירות הגיע השר ישראל כץ לאולפן ynet והתיייחס ל"קמפיין הגעוואלד" שמנהל ראש הממשלה בנימין נתניהו בימים האחרונים, ובמסגרתו הוא משדר תחושה של חירום ולחץ וקורא לכל מצביעי הימין להצביע לליכוד. לדברי כץ, "נתניהו מתאר מצב עובדתי, ויש חשש שהנשיא יטיל על לפיד וגנץ להרכיב את הממשלה". כץ התייחס לישיבה אפשרית עם יו"ר זהות משה פייגלין: "הוא לגיטימי בממשלת ימין הרבה יותר מבממשלת שמאל". הוא הוסיף: "הסיכוי שנשב עם גנץ בממשלה - אפסי".

ישראל כץ באולפן ynet (צילום: שאול גולן)
ישראל כץ באולפן ynet(צילום: שאול גולן)

- מה פשר הבליץ, ה"געוואלד", אין לכם 61 ממליצים?

"אני חושב שזה נכון, ראש הממשלה מתאר מצב עובדתי. אני עצמי מסייר בשטח, מקריית שמונה, נהריה והגליל, אתמול הגעתי לנגב, סיימתי בדימונה, עברתי בבאר שבע, ירוחם ושדרות. לא ראיתי תמיכה כל כך חזקה בליכוד ובמנהיגו מאז ימי בגין ב-1981, בבחירות הסוערות שהוא בסוף ניצח".

 

- אז ראש הממשלה יכול להיות רגוע?

"עם זאת, יש תמונת אדישות. יש הרדמה, ואם אלה שתומכים לא יבואו - לפי מה שנבנה פה כרגע, המורכבות, המפלגות הקטנות, אחוזי חסימה - יש חשש כבד שהנשיא יטיל על לפיד וגנץ להרכיב את הממשלה".

 

- איך יש חשש כזה? נתניהו הוא היחיד שיש לו על הנייר 61.

"יש כאלה שלא הכריזו מתוך התומכים המשוערים".

 

- פייגלין?

"כן, הוא לא הודיע".

 

- השמועה אומרת שנתניהו כבר סגר איתו מאחורי הקלעים בהסכם שקט, ולכן אתם גם לא תוקפים אותו.

"השמועות הן חלק מהדיסאינפורמציה, אף אחד לא סגור. ידוע שנתניהו רוצה את כל מי שהיו איתו, כולל פייגלין, ואת ליברמן, כחלון, בנט ורפי פרץ".

 

משה פייגלין (צילום: AFP)
"שותף לגיטימי". פייגלין(צילום: AFP)

- מתקיימות שיחות עם פייגלין?

"בכחול לבן אומרים שהם כבר רוצים לנהל מגעים עם פייגלין, לפיד אומר שהוא מעריך את השתיקות של פייגלין, כאילו הוא ישב איתו בחדר, וזה לא נכון. שם זה לגיטימי, כשהולכים שמאלה נהיים לגיטימיים, כשהולכים ימינה זה נהיה לא לגיטימי. אני לא מקבל את זה. פייגלין לגיטימי להיות כחלק מממשלת ימין הרבה יותר מאשר בממשלת שמאל". 

 

- נניח שבליכוד כן יהיה איזה סחף, תקבלו 33 מנדטים אבל הימין החדש לא יעברו. כולנו לא יעברו - ואז מי ימליץ עליכם?

"זה מצב עוד יותר בעייתי, הליכוד לא יקבל מנדטים כי ירצו להצביע לעוד מפלגה קטנה ועוד מפלגה קטנה דומה, ואז יוטל על בני גנץ להרכיב את הממשלה. אנחנו עלולים למצוא ממשלה שמרצ היא חלק אינטגרלי בה, יחד עם העבודה. איימן עודה וטיבי אומרים שהם יגבו את הממשלה הזאת עם רסיסי מפלגות ימין, ובסופו של דבר תהיה פה ממשלת שמאל, וזה דבר שאנחנו לא רוצים. שכל תומכי הליכוד ייצאו להצביע".

 

- אתם לא משחקים כאן משחק מסוכן? אם תזיקו לגוש אז נתניהו נכנס לאותה בעיה שגנץ נמצא בה עכשיו.

"בחירות זה בחירות, כל אחד פונה לאנשים לתמוך בו, אנשים זה לא חפץ שמעבירים אותם".

 

- אנחנו זוכרים את 2015, אז עשיתם את השאיבה הגדולה.

"כל אחד וכל אחת הם עולם ומלואו, זה היום, יום הבוחר, שבו הם יכולים להביא את עמדותיהם לידי ביטוי. מה הדבר הכי חשוב לבוחרת או לבוחר? מי יהיה ראש ממשלה. ולכן אנחנו אומרים, אם כל כך חשוב לך מי ראש ממשלה, אל תיקח צ'אנס, תצביע ליכוד".

 

- מה הסיכוי לשבת עם גנץ?

"אפס. קודם כל, מאז שהוא שתק ועד היום כבר נחשפו עמדותיו ושוחזרו עמדותיו, והעמדות שלו הן עמדות שמאל מובהקות. הוא מדבר על פינוי חד-צדדי של מתיישבים ביו"ש".

כנס הפעילים האחרון של מפלגת כחול לבן לפני הבחירות (צילום: מוטי קמחי)
"אפס סיכוי לשבת איתו". גנץ (צילום: מוטי קמחי)

- הוא אפילו טוען שאתם מפגינים מדיניות רופסת בעזה.

"הוא ולפיד לא יצאו נגד ההסכם עם איראן, לפיד כפוליטיקאי, גנץ כרמטכ"ל. דבר שני, הם החרימו את נתניהו, ראש ממשלה פופולרי שמייצג את ישראל בגאווה בכל העולם".

 

- הם אומרים שהוא סיים את דרכו.

"אלה שקרים. נתניהו נהנה מגיבוי מוחלט בליכוד".

 

- הם אומרים שהוא מושחת, שהוא מקבל החלטות לבד.

"הספין של הצוללות שניסו להדביק לנתניהו, דבר שהיועמ"ש וכל החוקרים אמרו שהוא לא קשור לזה, אמר היועמ"ש גם עכשיו שהוא לא מתכוון לחקור את זה עוד הפעם. כרגע צריך להחליט, אם אתה ימני תבחר בליכוד.

 

"כל אחד ואחת צריכים להחליט איך הם רוצים לראות את המדינה, אני פוגש אלפי אנשים, והם אומרים לי 'טוב לחיות בארץ הזאת, אנחנו טסים לחו"ל, יש לנו ביטחון, כלכלה".

 

- עד מתי יימשך קמפיין הגעוואלד? או שמיציתם אותו?

"אין כאן קמפיין. כל אחד נאבק על הקולות והליכוד עם השותפות שלו יקים ממשלה, מה זה מניפולציה? אם הליכוד היה אומר תצביעו לעבודה ולא לגנץ, אני מבין. כשאני פונה וקורא להצביע למפלגה שלנו זו לא מניפולציה, זו בקשה לגיטימית".

 

- אתה חושד שהמפלגות שהצהירו שהן תומכות בנתניהו יחזרו בהן?

"אשכנזי אומר את זה מתוך עיוות המידע, אני אומר את זה מתוך חשש לגיטימי. הם עושים מניפולציה, לא מדברים עם בכירי ליכוד ומפלגות, אבל אנחנו לא רוצים להעמיד את זה במבחן. אנחנו לא רוצים שהנשיא יטיל על גנץ ולפיד להקים ממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים