שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתונים חריגים: שיעור הצבעה של 586%, הצלחה לבל"ד בהתנחלות
  באתר ועדת הבחירות צוינו שיעורי הצבעה חריגים בכמה כפרים בדואים וביישובים ביהודה ושומרון. בחלקם נרשמו שיעורי הצבעה גבוהים משמעותית ממספר בעלי זכות ההצבעה. בכמה התנחלויות נרשמה הצלחה למפלגות ערביות. בוועדת הבחירות מתעקשים: מדובר בתקלות טכניות

   

  בחירות 2019 נתוני ההצבעה באיתמר ()
   

  בחירות 2019 : נתוני הצבעה חריגים הופיעו בצהריים (יום ד') באתר תוצאות הבחירות של ועדת הבחירות המרכזית, בעיקר ביישובים בדואים בנגב, ביישובים דתיים ובהתנחלויות. בין היישובים הדתיים וההתנחלויות מופיע בין השאר היישוב באר גנים צפונית לאשקלון, עם שיעור הצבעה של 568%. בהתנחלות ברוכין שבשומרון נרשמו על פי האתר 167 אחוזי הצבעה ובנגוהות שבדרום הר חברון 143% הצבעה. בוועדת הבחירות הודיעו מאוחר יותר כי התקלה תוקנה, עם זאת הוחלט להעביר 15 קלפיות לבדיקה נוספת.

   

  בכפר הבדואי אל-סייד דווחו נתונים של 147% הצבעה, באבו-קרינאת 138%, בביר הדאג' 117% ובקסר אל-סיר 111% סיר. בסך הכול מדובר על עשרות יישובים לפחות שבהם נרשמו יותר מ-100% הצבעה.

   

  בעוד שהחשד הראשוני במקרים כאלה הוא לזיופים, הפעם אישרה ועדת הבחירות את הקלפיות ביישובים המדוברים, והסבירה כי מדובר בטעויות הקלדה שנובעות מהזנה שגויה לאתר של קובץ המכיל את נתוני מספר בעלי זכות ההצבעה בבחירות 2015, שהם באופן טבעי לרוב נמוכים יותר, וכך קרה שאחוזי ההצבעה נסקו מעבר ל-100%.

  מצביעים תל אביב עם כלב (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

   

   

  אינפו גרפיקה תוצאות אמת תוצאות סופיות אחוזים מפלגות בחירות 2019 ירושלים ()

  אינפו גרפיקה תוצאות אמת תוצאות סופיות אחוזים מפלגות בחירות 2019 תל אביב ()

  אינפו גרפיקה תוצאות אמת תוצאות סופיות אחוזים מפלגות בחירות 2019 חיפה ()

  באר שבע ()

  ראשון לציון ()

   

    

  בנוסף, יש גם נתונים חריגים מסוג שונה. לדוגמה, בהתנחלות הקיצונית בת עין נרשם באתר כי רשימת רע"מ-בל"ד זכתה ללא פחות מ-87 קולות, המהווים כ-13% הצבעה, ובאיתמר זכתה חד"ש-תע"ל ל-11%, יותר מאשר הימין החדש. קובץ שגוי של נתוני מספר בעלי זכות ההצבעה, שלטענת ועדת הבחירות הוא הגורם לחריגות, לא יכול להיות קשור לכך.

   

  ואלו אינן התקלות היחידות שהתגלו באתר התוצאות מאז אתמול. אמש בסביבות 23:30 הופיעו לפתע באתר תוצאות של ספירת כ-900 אלף קולות, כשבשלב זה כמעט אף קלפי עוד לא הספיקה לסיים את התהליך ולהעביר נתונים. לאחר זמן מה האתר הפסיק להציג תוצאות ובשלב מסוים חזר לתפקד.

   

  גם האתר שנועד לאיתור מיקום הקלפי עבד לסירוגין במהלך היום, בשל עומס, וקווי הטלפון שוועדת הבחירות פרסמה לצורך קבלת מידע וסיוע קרסו גם הם ולא ניתן היה להשיג כמעט בשום שלב את הטלפנים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים