שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גנץ ולפיד: "מקבלים את החלטת העם, נמרר את חיי הליכוד מהאופוזיציה"
  לפני פחות מיממה נשא יו"ר כחול לבן את נאום הניצחון, אך אמש הוא קיבל את התוצאות ואומר שימתין להכרעת הנשיא. לפיד: "לא ניצחנו בסיבוב הזה, אך לא נוותר לעולם"

   

   

  יו"ר כחול לבן בני גנץ נשא אמש (רביעי) הצהרה קצרה יחד עם יאיר לפיד בעקבות תוצאות הבחירות שהראו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיך לקדנציה החמישית שלו.

   

  גנץ פתח את דבריו בשאלה ואמר: "מתי נבחנת מנהיגות? כשקל, כששמח? או שקשה ומאתגר? בכל המצבים. אנחנו ברגע חשוב לכלל מדינת ישראל. הגענו לתוצאה יוצאת דופן, ויותר ממיליון אנשים שמו פתק שלא ידעו על קיומו לפני 10-9 שבועות. באמת הקמנו אלטרנטיבה שלטונית אמיתית.

   

  מסיבת עיתונאים כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
  בני גנץ, היום(צילום: מוטי קמחי)
   

  "נתניהו אסף אליו את הקיצונים, אכל את שותפיו וזו התוצאה שקיבלנו", אמר גנץ. "התוצאה היא באמת חסרת תקדים, ובעיקר מבשרת לנו על גודל הציפייה. לא רק לשמות, אנשים מחפשים דרך אחרת, שפה אחרת, חיבור אחר, איחוד אחר, ואת זה יותר ממיליון אנשים ראו. יש בהם ימין, שמאל, דתיים, חילונים. ב-70 ימים הצלחנו להשוות את הכוח שלנו למפלגה שקיימת משנות השבעים".

   

  גנץ הוסיף כי "בהינתן מצב הגושים זו המציאות והנשיא יקבל את החלטותיו. אנחנו נעמוד בקשר עם מי שצריך ומסתכלים על המטרה שהולכים לשרת. כולנו דמוקרטים, מקבלים את החלטת העם והנשיא  אבל זה לא יזיז אותנו מהמוטיבציה.

   

  "יש לנו הכרת תודה לכל מי שהצביע לנו, יהודים ושאינם יהודים, דתיים וחילונים. יש לנו מחויבות עמוקה אליהם ולאלה שלא הצביעו לנו, בסוף הם אזרחי המדינה כולם. אנחנו שליחי ציבור של כל אזרחי מדינת ישראל.

   

  "לא באתי בשביל שררה, באתי בשביל מטרה, בשביל החברה הישראלית, ממקום של אהבה גדולה לחברה ולמדינה. זה בסך הכל היום הראשון שלי בעשר השנים הבאות שאני מתכוון לשרת את החברה הישראלית בכל דרך שאוכל. אנחנו הולכים לעשות את זה, ואני רוצה שאתם תדעו שיש לי את הכבוד להיות חלק מכם. יש אנשים נהדרים לצעוד איתם את הדרך המאוד חשובה שלפנינו אז שיהיה לנו בהצלחה".

   

  מסיבת עיתונאים כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  לפיד, שהיה הראשון לעלות, ואמר: "באתי לפוליטיקה בשביל לעשות שינוי ולהילחם על דברים שאני מאמין בהם. לא ניצחנו את הסיבוב הזה, אני מכבד את הבוחרים.

   

  "אבל אני רואה את הכלי אולטימטיבי לניצחון בסיבוב הבא. אני רואה יותר ממיליון מצביעים וחבורה נחושה שתעבוד יחד", אמר לפיד.

   

  "אי אפשר לגמד את ההישג שלנו בבחירות האלה: בכמה שבועות הקמנו מפלגת שלטון. וחלק מ-DNA של מפלגת שלטון זה לא לוותר לעולם. אני מודיע לליכוד ולקואליציה: אנחנו הולכים למרר לכם את החיים. נגמרו הימים שבהם האופוזיציה ניסתה לזחול לממשלה".

   

  גנץ ולפיד המשיכו מיד לאחר מכן לישיבת סיעה עם 35 החברים שככל הנראה ייכנסו לכנסת ה-21 בגני התערוכה (אקספו תל אביב) - אך היא הייתה סגורה לתקשורת.

   

  שמחה במטה כחול לבן לאחר תוצאות מדגמי 22:00 (צילום: מוטי קמחי)
  החגיגות במטה כחול לבן, אמש(צילום: מוטי קמחי)
   

  באופן חריג, שעתיים אחרי פרסום המדגמים הראשונים גנץ נשא נאום ניצחון שבו הבטיח להיות "ראש הממשלה של כולם", אולם תוצאות האמת וסירוב המפלגות החרדיות לנהל עימו משא ומתן, הראו כי לנתניהו יהיו יותר ממליצים בבית הנשיא מאשר לרמטכ"ל לשעבר.

   

  נתניהו וגנץ, כאמור, השיגו תיקו בחלוקת המנדטים וזכו ב-35 מקומות בכנסת. עם זאת, התרסקותה של מפלגת העבודה

  והמאבק של מרצ וכולנו שנגמר בסופו של דבר בארבעה מושבים בלבד, ימנעו מגנץ לקבל 61 חתימות להרכבת הממשלה.

   

  הבוקר אמר גנץ כי "העם מבקש דרך אחרת ואנחנו הולכים לספק לו אותה. אמרתי שאני בא לעשר שנים, וזה רק הבוקר הראשון. יש עוד הרבה עבודה לפנינו ושום דבר לא נגמר. אנחנו עושים את המהלכים שלנו. עד עכשיו הפתענו, חכו ונראה מה ילד יום".

   

  לחבריו לסיעה כתב כי "ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות ונוכל לפתח מהלכים פוליטיים", וביקש מהם להיות גאים על "הישג היסטורי חסר תקדים".


  פורסם לראשונה 10/04/2019 19:18

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים