שתף קטע נבחר

יח"צנים אחראים למצלמות הנסתרות בקלפיות: "בליווי צמוד של נתניהו"

משרד יחסי הציבור שעומד מאחורי המבצע להחדרת מצלמות נסתרות לקלפיות התגאה כי הדבר סייע להורדת אחוז ההצבעה במגזר הערבי. בעמוד החברה בפייסבוק נכתב כי המהלך הוביל ל"תרומה מכרעת למחנה הימין"

 

אחרי הפרסום הראשון ב-ynet על המבצע של מפלגת הליכוד להחדרת 1,300 מצלמות נסתרות לקלפיות במגזר הערבי, משרד יחסי ציבור פרסם בחשבון הפייסבוק שלו כי ההישג למחנה הימין נולד בין השאר בזכות הורדת שיעור ההצבעה במגזר הערבי.

משקיפים של הליכוד עם מצלמות נסתרות על מצביעים בקלפיות ()
 

"ראיתם את הכתבות בתקשורת שהבעירו את השטח ביום הבחירות? אלו שסיפרו על מצלמות שהושתלו בקלפיות במגזר הערבי ומנעו אלפי זיופים? אז כן, אנחנו 'אשמים' במהלך הזה", כתבו אנשי משרד קייזלר-ענבר.

 

בחלק המפרט על אודותיה של החברה, תואר המבצע כ"קמפיין סודי של השתלת יהודים בקלפיות הערביות בכל רחבי הארץ, בליווי צמוד של ראש הממשלה והשר יריב לוין".

 

פוסט פייסבוק פעילי ליכוד הליכוד מנעו זיופים ב בחירות קלפיות במגזר הערבי ()
הפוסט של מפעילי המבצע

פוסט פייסבוק פעילי ליכוד הליכוד מנעו זיופים ב בחירות קלפיות במגזר הערבי ()

עוד כתבו על המבצע כי "אחרי תקופת הכנה ארוכה, מערך לוגיסטי מדהים ושותפות עמוקה וצמודה עם טובי האנשים בליכוד, הרמנו מבצע שהייתה לו תרומה מכרעת לאחד ההישגים החשובים ביותר של מחנה הימין: 'טוהר המידות' במגזר הערבי", נכתב. "בזכות זה שהוצבו משקיפים מטעמנו בכל קלפי, אחוז ההצבעה ירד מ-50%, הנמוך ביותר שנראה בשנים האחרונות!".

 

אנשי המשרד הודו למאות הפעילים שסייעו להם בהחדרת המצלמות, ופרסמו תמונה שלהם לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה.

 

לפי פרטי החברה, כפי שנכתב בעמוד הפייסבוק שלהם, המשרד עבד לצד המועצה האזורית גוש עציון, אנשי מגרון ונתיב האבות, מרכז מורשת בגין, האיחוד הלאומי, ועד מתיישבי השומרון והשגריר באו"ם דני דנון.

 

משקיפים של הליכוד עם מצלמות נסתרות על מצביעים בקלפיות ()
משקיף מטעם הליכוד נתפס עם המצלמה
משקיפים של הליכוד עם מצלמות נסתרות על מצביעים בקלפיות ()

מפלגת הליכוד השקיעה תקציב לא מבוטל במהלך. עם זאת, ועדת הבחירות המרכזית הנחתה כי מותר להשתמש במצלמות

אלו רק במקרה חריג, שבו עולה חשד לזיוף, ולא באופן קבוע.

 

רשימת חד"ש-תע"ל התלוננה אתמול על המהלך לוועדת הבחירות, והמשטרה אכפה את איסור המצלמות בכמה מהקלפיות. יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, שבדק את התלונה, קבע כי "לא צולמו בוחרים בתא ההצבעה, בעת ההצבעה".

 

הוא קבע כי המצלמות לא יצלמו ולא ישמרו תיעוד במהלך שעות ההצבעה, אלא במקרים של "חשש לפגיעה מהותית בטוהר הבחירות או בסדרן התקין, למשל השמעה של איומים על חברי ועדות הקלפי, הצעות למתן שוחד בחירות או חשש לאלימות במהלך יום הבחירות".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים