שתף קטע נבחר

הליכודניקיות החדשות של הכנסת ה-21

חמש נשים חדשות נכנסות לכנסת ה-21 מטעם מפלגת הליכוד. רגע לפני שהן מתיישבות על הכיסא במליאה ונשבעות אמונים, הן משתפות בחלומות, בדרך שעברו ובנושאים שהן רוצות לקדם

אתי עטייה, קרן ברק, מיכל שיר, קטי שטרית ומאי גולן (צילום: אלעד גוטמן )
הליכודניקיות החדשות(צילום: אלעד גוטמן )

בעוד פחות משלושה שבועות אתי עטייה, קרן ברק, מיכל שיר, קטי שטרית ומאי גולן יצעדו למליאת הכנסת, יישבעו אמונים למדינת ישראל ולבית המחוקקים ויהיו חברות הכנסת החדשות מטעם מפלגת הליכוד. הן יצטרפו לשורת הח"כיות שכבר כיהנו בכנסת הקודמת וממשיכות לכהונה נוספת: מירי רגב, גילה גמליאל, ציפי חוטובלי, שרן השכל ואסנת מארק.

 

רגע לפני שהן נשבעות אמונים למדינה ומתיישבות על הכיסא במליאת הכנסת, הכירו את הליכודניקיות החדשות.

 

אתי עטייה: "בבחירות המציאות עולה על כל דמיון"

אחרי שסחפה את מחוז דן בפריימריז, אתי עטייה היא הח"כית החדשה שמדורגת במקום הגבוה ביותר ברשימה - המקום ה-21. עטייה, תושבת לוד, מגיעה מהמחנה של שר הרווחה, חיים כץ, שנחשב לאחד הפוקדים החזקים בליכוד. בין היתר, היא שימשה כמזכירתו בתעשייה האווירית וכראש המטה שלו במשרד הרווחה. בשנים האחרונות עטייה שימשה גם כממונה מטעם השר על נושא הביטוח הלאומי.

 

אתי עטיה מתמודדת הליכוד ליכוד ()
אתי עטיה (הליכוד)

עם פרסום תוצאות האמת, כתבה עטיה בדף פייסבוק שלה: "מערכת הבחירות מלמדת איך המציאות עולה על כל דמיון. העם אמר את דברו באופן שלא משתמע לשתי פנים: גוש ימין חזק עם ליכוד גדול הוא הראוי להיות רב החובל של האונייה". 

 

קרן ברק: "דגש על זכויות נשים וילדים"

קרן ברק, תושבת ת"א, נכנסה לכנסת מהמקום ה-24 ברשימה לאחר שנבחרה על אחת ממשבצות הבטחת הייצוג ל"אישה חדשה". ברק היא יועצת אסטרטגית במקצועה ובעלת תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר כיהנה כדירקטורית בחברת נמל חיפה.

קרן ברק ליכוד חברת כנסת חדשה (צילום: יוסי צבקר)
קרן ברק(צילום: יוסי צבקר)

"זו תחושה של התרגשות עצומה", סיפרה ל-ynet, "מבחינתי זו סגירת מעגל והגשמת יעד שהצבתי לעצמי מהיום שאני מכירה את עצמי. תמיד ידעתי שהייעוד שלי הוא בעשייה ציבורית". על התוכניות שלה בכנסת סיפרה כי תעסוק בתחום הכלכלי, החברתי והחינוכי, ותשים דגש על זכויות נשים וילדים. "אגע הרבה מאוד בבריאות שהוזנחה בעשורים האחרונים לחלוטין וצריך לסגור את הפער הזה. גם בעסקים הקטנים צריך לסגור את הפער".

 

מיכל שיר: "נשים זועקות לעזרה, מישהו צריך לטפל"

אחת הדמויות המעניינות בקרב 35 נבחרי הליכוד היא מיכל שיר, הנחשבת מקורבת מאוד לגדעון סער. שיר זכתה במחוז תל אביב בליכוד לאחר שגברה בפער זעום על מקורבו של ראש הממשלה, דוד שרן.

מיכל שיר ממפלגת הליכוד (צילום: אלעד גוטמן)
מיכל שיר (צילום: אלעד גוטמן)

 

 

בריאיון לאולפן ynet אמרה נציגת מחוז תל אביב כי בכוונתה לעסוק בנושאים הקשורים לעסקים הקטנים. נוסף על כך, בשל מיעוט הייצוג הנשי בכנסת, אמרה שיר כי תרצה לעסוק גם בכך. "אני רוצה לטפל בתחומי הטרדות מיניות ונפגעות תקיפה מינית. לא הספקתי להיבחר וכבר מתדפקות על דלתי לא מעט נשים זועקות, מבקשות שמישהו יטפל בזה. אין נשים בכנסת, חייבים שמישהו יקח על זה אחריות", קבעה.

 

קטי שטרית

מי ששימשה ראש מטה של השרים ישראל כץ וגדעון סער, קטי שטרית, תפסה את המקום ה-30 ברשימת הליכוד. קודם כן עסקה כמורה במשך 15 שנה, ובהתאם לכך בכוונתה למקד את עשייתה, בין היתר, בתחום הזה. "הפערים בחינוך והפערים בפריפריה מפריעים לי", אמרה שטרית, שגדלה במעברת לוד. "יש עוד הרבה ילדים במדינה שמגיעה להם הזדמנות לפרוץ את תקרת הזכוכית".

קטי שטרית מתמודדת הליכוד ליכוד ()
קטי שטרית

על התהייה המתבקשת אודות תמיכה ב"מחנה גדעון סער", כמי שעבדה בצמוד לו, ענתה נחרצות: "אני מאמינה בראש הממשלה. אני אחת המעריצות שלו וחושבת שהוא ראש ממשלה מצוין. באתי לעבוד, אין לי מחנאות".

 

מאי גולן: מקום 32 במשבצת הצעירים

הפעילה לגירוש מבקשי המקלט ושיקום דרום תל אביב, מאי גולן, נכנסה לכנסת במקום ה-32, על משבצת הצעירים של הליכוד. אמנם גולן היא האחרונה במיקומה ברשימה מבין חמש הנבחרות החדשות, אך ככל הנראה היא הדמות המוכרת ביותר לציבור הישראלי מתוכן.

 

מאי גולן מתמודדת הליכוד ()
מאי גולן

 

"אני עדיין לא מעכלת ואני לא יודעת מה אני אמורה להרגיש. עד היום כל מה שהשגתי היה בעשר אצבעות ושום דבר לא אמור להשתנות עם התפקיד החדש, אלא להפך", סיפרה בשיחה עם ynet ביום שלאחר הבחירות והצהירה שתפעל בנושא המסתננים בדרום תל אביב, תפעל לשינוי מדיניות ההגירה, תיזום מהלכים לשיקום שכונות ותתקן את נושא המשילות.

 

לדבריה, "יש לנו בעיית משפטיזציה קשה מאוד וחונקת ואני מתכוונת לפעול כדי שתהיה פסקת התגברות. לא יכול להיות שיהיו פה שופטים שינהלו את המדינה, זאת מהות הכניסה שלי לכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גוטמן
שטרית, גולן ועטיה
צילום: אלעד גוטמן
מומלצים