שתף קטע נבחר

בג"ץ יכריע: הרבנים חסמו את מרכזי הסיוע בסלולרי הכשר

"ועדת הרבנים לענייני תקשורת" העבירה הוראה לחסום את מוקדי הסיוע במכשירים הכשרים, ועכשיו עותרים חרדים לבג"ץ נגד ההחלטה. "במוסדות חרדיים רבים אתה לא יכול להיכנס ללמוד אם אין לך מכשיר כשר. האנשים האלה במצוקה"

 

לחילונים בלבד? מוקדי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית נחסמו לטלפונים "כשרים" – וחרדים עותרים נגד הרבנים לבג"ץ: לאחר ש"ועדת הרבנים לענייני תקשורת" - עמותה פרטית - העבירה הוראה לחסום את מוקדי הסיוע במכשירים הכשרים, חסמו חברות הסלולר באופן שרירותי את המספרים, כך לטענת העותרים.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. היכנסו >>  

 

לדברי עו"ד יובל גבעון, המייצג את מגיש העתירה החרדי, גבר או אישה מהמגזר הנזקקים לסיוע של מי ממרכזי הנפגעים – ימצאו עצמם מול שוקת שבורה: "אי אפשר לחייג מחלק מהטלפונים הכשרים", הוא מסביר באולפן ynet. "יש הפרדות בין החברות השונות. יש חברות שכן ניתן לחייג מהן, ואחרות שאי אפשר. כל נושא החסימה הוא מאוד שרירותי ולא מפוקח על ידי אף אחד".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 • בואו למכור כאן את החמץ בקלות ובנוחות

   

  לדבריו, ב"ועדת הרבנים לענייני תקשורת" מחליטים על דעת עצמם, וללא פיקוח או אפשרות ערעור, מספרי טלפון לחסימה בחברות הסלולר. "על פי חוק הבזק לתקשורת, אסור לחסום מספרים באופן שרירותי", הוא אומר. "דבר שני, בטלפונים האלה משתמשים אנשים שאין להם אופציה אחרת. במוסדות חרדיים רבים אתה לא יכול להיכנס ללמוד במוסד אם אין לך פלאפון כשר. האנשים האלה במצוקה".

   

  "אין עם מי לדבר"

  עו"ד גבעון עצמו מייצג כאמור עותרים חרדים שנפגעים מהדרישה. לדבריו, כשניסה לקבל הסבר – נכשל. "אין עם מי לדבר. אי אפשר לקבל הסבר מוועדת הרבנים, אי אפשר לקבל הסבר מוועדת התקשורת. ההסבר היחידי זה הסיכום בין חברות הסלולר לבין וועדות הרבנים".

   

   ()
  מי ישגיח על המשגיח?

   

  יש לחברות הסלולר סמכות למנוע מבן אדם לחייג למספר שיכול להציל את חייו?

  "אנחנו חושבים שלא, אבל חברות הסלולר מונעות ממניעים כלכליים. תאר לעצמך שמאיימים על חברת סלולר מסוימת שאם לא תעשה את מה שהרבנים דורשים, ינותק עימה הקשר. יש חברות סלולר חדשות שלא הגיעו להסכמה עם וועדת הרבנים, וכל המספרים שלהן חסומים. לא ניתן להתקשר אליהן ולו בגלל שלא סיפקו מכשירים כשרים".

   

  לדברי עו"ד גבעון, "אנחנו מקווים שהקרב הזה לא אבוד. יש גידול משמעותי במספר הפונים למרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית מתוך המגזר החרדי - נשים וגם גברים. עדיין יש הבדל גדול בין המגזר החרדי לזה היהודי הכללי. תחשבו על אותו ילד מסכן שאזר אומץ וכנגד כל הסיכויים התקשר, ואז הוא מקבל הודעה: 'המספר חסום לשיחה'".
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים