שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העונש נשאר: נדחה הערעור של ראשי "לה פמיליה"
  העליון אישר המאסרים שנגזרו על שלושה על ראשי ארגון האוהדים הקיצוני של בית"ר י-ם. הנאשם המרכזי, שנעץ גרזן בראשו של אוהד הפועל ת"א, יירצה 10 שנות מאסר. אחד ממייסדי הארגון ושני פעילים נוספים יירצו כארבע שנים. גם אחרי שישתחררו - במשך 5 שנים לא יוכלו להיכנס לאצטדיון כדורגל

   

   

  בית המשפט העליון דחה היום (ה') ערעורים שהגישו חמישה מהנאשמים המרכזיים בפרשת התקיפה שביצעו חברי ארגון האוהדים הקיצונים של בית"ר ירושלים "לה פמיליה", ובכך אישר את עונשי המאסר שהושתו עליהם - בין שנה וחצי לעשר שנים. בין המערערים שנדחו הנאשם המרכזי בפרשה, עומר גולן, שנדון ל-10 שנות מאסר לאחר שהורשע בכך שב-2015 נעץ פטיש בראשו של אוהד הפועל תל אביב ופצע אותו באופן קשה. אסי בסנו, שנחשב לאחד ממייסדי הארגון, יירצה מאסר של ארבע שנים וחודשיים. שני נאשמים נוספים יירצו ארבע שנות מאסר, וקטין יירצה שנה וחצי.

   

  במקביל הוחמר עונשו של נאור שמואל, שהורשע גם בעבירות של הסתה לגזענות ולאלימות בשל הודעה שפרסם בקבוצת הווטסאפ של מנהיגי הארגון ואנשי הביצוע, במטרה להסית נגד ערבים. לפיכך הוא יירצה 30 חודשי מאסר בפועל.

   

  לבקשת הפרקליטות, הנאשמים הורחקו ממגרשי הכדורגל לשנים מיום שחרורם מהכלא, על מנת לתת ביטוי אפקטיבי לעונש ולהיבט המניעתי שלו. שופטי העליון הסבירו את דחיית הערעורים בכך ש"יש ליתן משקל משמעותי לשיקול הרתעת הרבים ולהטיל עונשים כבדים כביטוי לסלידה ולגינוי חברתי תקיף וחד משמעי כלפי מעשי אלימות מאורגנת, לא כל שכן שעה שהם נעשים על רקע אירועי ספורט". 

  ארכיון. דיון במשפט לה פמיליה (מימין בחולצה שחורה: עומר גולן* (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ארכיון. דיון במשפט לה פמיליה (מימין בחולצה שחורה: עומר גולן*(צילום: מוטי קמחי)

  עו"ד נס בן נתן (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
  עו"ד נס בן נתן(צילום: ניצן דרור)

  עו
  עו"ד קובי בן שעיה

  עניינם של מעורבים נוספים כבר נדון ובית המשפט העליון החמיר לאחרונה בעונשם של רובם. בפרשה הורשעו 13 נאשמים, כל אחד לפי חלקו, בשל מעורבותם בעבירות אלימות חמורות שביצעו במסגרת חברותם בארגון "לה פמיליה" באוהדים של קבוצות יריבות.

   

  עוד צוין בהחלטת העליון כי "מי שנמנה על שדרת מנהיגות הארגון אינו יכול לרחוץ בניקיון כפיו ולטעון כי עניינו זהה או דומה למי שנמנה על אנשי הביצוע. שלושת המנהיגים שנטלו חלק באירועים השונים לא נדרשו לביצוע המעשים הפיסיים. מכוח מעמדם, לעצם השתתפותם באירועים ונוכחותם במקום נודעת משמעות מדרבנת ובה בעת מרתיעה כלפי אנשי הביצוע, לבצע את המעשים ולא לחדול ממעשיהם, והם כמי ששילחו לעבר קהל היעד סוס פרא שטיפחו והזינו והנה הוא דוהר ללא רסן וללא מעצור".

   

  עו"ד נס בן נתן שייצג את מתן שמעון, אחד הנאשמים, מסר בתגובה:"צר לנו שבית המשפט העליון לא נתן דעתו לגילם הצעיר של המעורבים, לזמן הרב שחלף מאז ביצוע העבירות וכן להליך השיקומי שאותו עברו חלק מן המעורבים".

   

  את המדינה יצגה בבית המשפט העליון עורכת הדין תמר בורנשטיין מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. בתיק ייצגו בין היתר ששי גז, שירן גולברי וקובי בן שעיה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  ארכיון. דיון בפרשת לה פמיליה
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים