שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מתי העונה הכי טובה לבקר בתאילנד?

  נובמבר עד אפריל זאת העונה היבשה ולכן היא הטובה ביותר, כאשר הזמן האידיאלי הוא דצמבר עד פברואר. זוהי תקופת ה"חורף" בתאילנד כאשר הטמפרטורות, הנוחות יחסית, נעות סביב ה-25 מעלות והלחות היחסית יורדת לפחות מ-80 אחוז. זוהי התקופה שלאחר גשמי המונסון: האוויר טרי ורענן, אפשר לנשום לרווחה ואפילו האובך הידוע של בנגקוק פחות לוחץ ומחניק. אפשר להלך בבטחה, בידיעה שלא צריך להפשיל מכנסיים כל רגע כדי לחצות שלולית ענק שלא נספגה מגשמי המונסון.
  צריך לזכור שתאילנד נמצאת באזור שידוע כחגורה הטרופית, כך שגשמי מונסון המגיעים לרוב ממזרח, מכיוון ים סין הדרומי, פוקדים אותה מיולי ועד מחצית אוקטובר לערך. בזמן הזה בנגקוק מוצפת, מפני שתעלות המים, שפעם ניקזו אותה, נסתמו והפכו לכבישים שעולים על גדותיהם. גם הנהר, שמנקז יותר ויותר מים, עולה על גדותיו ומציף את העיר.
  השיטפונות הקשים ביותר היו בשנים 1987-1988, כאשר בחלקה הדרומי של תאילנד נשטפו עשרות כפרים ומאות אנשים טבעו. חלק מן האשמה מוטלת על הכריתה המאסיבית של יערות בתאילנד ב-20-30 שנה האחרונות, שכתוצאה ממנה, אגב, גם פחתו הגשמים.
  העונה החמה, ולדעת רבים הקשה ביותר, היא מסוף אפריל ועד יוני, כאשר חם חם חם ולח לח לח. זהו מזג האוויר בכל תאילנד, כך שבעונה החמה אין לאן לברוח. באיים יכול להיות חם לא פחות מאשר בבנגקוק וצריך להחליף טי שירטס שלוש פעמים ביום ולהתקלח לפחות פעמיים, מה שחלק ניכר מן התאים עושה ממילא. מעבר לכך, כל שנותר הוא להפעיל את המיזוג.

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים