שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ועדת הבחירות נגד בנט ושקד: "מצג שווא על אי-סדרים"

  הודעה חריגה בחריפותה של ועדת הבחירות המרכזית בתגובה לטענות בימין החדש על אי-סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות: "רואים בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש". עוד טענו כי כל פנייה של הימין החדש נבדקה מיד "מבלי להידרש לפורמליסטיקה"

   

  איילת שקד נפתלי בנט בית רעננה תגובה ספירת קולות חיילים תוצאות בחירות הימין החדש (צילום: שאול גולן, יריב כץ)
  איילת שקד ונפתלי בנט(צילום: שאול גולן, יריב כץ)

   

  ועדת הבחירות המרכזית פרסמה הבוקר (יום א') תגובה חריפה לטענות הימין החדש על אי-סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות, "הוועדה רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, לפיו היו אי-סדרים בספירת הקולות המיוחדים, ואת אי ההכרה בניסיונותיה של הוועדה להעמיד לרשותם את המידע הנדרש".

   

  בהודעה נאמר כי מאז יום רביעי, למחרת יום הבחירות, "החלו הנציגים הבכירים ביותר בימין החדש לעמוד בקשר עם בכירים בוועדת הבחירות המרכזית לצורך בירור טענותיהם. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיא בית המשפט העליון השופט חנן מלצר, התיר באופן חריג ולפנים משורת הדין, לנציגי הימין החדש לעיין בחומרים מהקלפיות המיוחדות. זאת ועוד, כל פנייה של נציגי הימין החדש, בכל אמצעי שהוא, נבדקה מיד עם קבלתה ומבלי להידרש לפורמליסטיקה וטפסים".

   

  יו
  יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר(צילום: גיל יוחנן)

   

  בנט ושקד מתייחסים לספירת הקולות    (צילום: שמוליק דודפור, אורי דוידוביץ')

  בנט ושקד מתייחסים לספירת הקולות    (צילום: שמוליק דודפור, אורי דוידוביץ')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בימין החדש פתחו חמ"ל מיוחד ומבצע גיוס של יותר מ-150 פעילים לצורך איסוף הנתונים ובדיקת פרוטוקולים מהקלפיות. על-פי הטענות שהצטברו במטה הימין החדש, חלק מההליכים היו נגד התקנון. כך לדוגמה טענו בימין החדש כי המעטפות הכפולות נפתחו ללא תיעוד של מספרם בפרוטוקולים, עצירה בספירה שאמורה להיות מתועדת, לא תועדה, עוד נטען כי חלק מהמעטפות נפתחו כאשר רק נציגים ממפלגה אחת נוכחים.

   

  גם מפלגת זהות פנתה לקהל מצביעיה לגיוס 500 מתנדבים לבדיקה קפדנית של כל הקלפיות שבהן נאספו נתונים שלטענתם מעלים אי-סדרים לכאורה, וגם ביהדות התורה ביקשו בדיקה חוזרת של קלפיות מסוימות ואיימו בנקיטת צעדים משפטיים.

    

  ספירת קולות המצביעים (צילום: יניר קוזין, מעריב)
  ספירת קולות המצביעים(צילום: יניר קוזין, מעריב)

  ספירת קולות המצביעים (צילום: יניר קוזין, מעריב)
  (צילום: יניר קוזין, מעריב)

  "ההתנהלות הייתה ממש גרועה", מספר עמית, שהיה נציג של מפלגת העבודה בספירת הקולות. "שמו אותנו במסדרון של הכנסת. המעטפות הגיעו ואנשים החליטו שהם הולכים להסתובב או קמים לאכול. ככה שנשארו מעטפות בלי פיקוח. היו פקחים מסביב אבל היו יכולים לקרות דברים לא כשרים. אני לא חושב שהפקחים היו מספיק נוקשים. הייתה קצת הפקרות לדעתי, ראיתי מעטפות שרק בן אדם אחד משגיח עליהן".

   

   

  תקלה נוספת שתיאר נגעה לקלות שבה הצליח להיכנס למשכן הכנסת ולאתר ספירת הקולות. "לא הצגתי תעודת זהות" אמר. "נכנסתי, אמרתי את השם שלי, קיבלתי תג והתחלתי לעבוד. מישהו היה יכול לבוא, להגיד את השם שלי ולהתחיל לעבוד. זו הייתה אווירה של חלטורה".

    

  קרן הגיעה דרך חברה לעבוד מטעם הימין החדש ביום הבחירות ומתארת גם היא בעיקר בלגן. "הספירה החלה באיחור ניכר, והייתה אווירה של לחץ והיעדר פיקוח". לטענתה, התג שקיבלה היה עם שמה אך נרשם עליו כי היא נציגה של מפלגת יהדות התורה, ועל אף שהתריעה על כך, קיבלה הנחיה להיכנס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים