שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תל אביב תפעיל "תחבורה ציבורית" בחינם בשבת לטובת האירוויזיון

  50 אוטובוסים יפעלו בשני קווים ממתחם גני התערוכה שבו יצולם האירוויזיון לכרמלית, שם יוקם כפר האירוויזיון. העירייה גם פועלת לתגבר את זמינות האופניים והקורקינטים

  עיריית תל-אביב-יפו תספק הסעות בחינם לאירוויזיון במהלך השבת בסוף השבוע של שידור האירוויזיון מישראל ב-17 וב-18 במאי.  

  לוגו אירוויזיון 2019 בישראל (באדיבות כאן)
  לוגו אירוויזיון 2019 בישראל(באדיבות כאן)

  כחמישים אוטובוסים יעמדו לרשות הנוסעים בשני מסלולים מרכזיים שינועו בין מתחם גני התערוכה (האקספו) לבין מסוף הכרמלית הסמוך לכפר האירווזיון בפארק צ'ארלס קלור. קו כחול הנע על קו החוף וקו ירוק הנע על פני מרכז העיר. בכל תחנה מיועדת יוצב נציג עם שלט שיציין כי זוהי תחנת איסוף להופעות האירוויזיון. המידע יפורסם גם בחוברת הכיס לתייר ובאתר התיירות של עיריית תל-אביב-יפו.

   

  בעיריית תל אביב ציפו שההחלטה תתקבל ברמה הלאומית באמצעות משרד התחבורה אולם לאחר שזה לא קרה החליטו בהנהלת העיר לצאת למהלך לבד. "העובדה שמדובר בשבת גרמה להרבה קשיים עם משרד התחבורה", אמר גורם בעירייה. "הפתרון לדעתנו היה אמור להיות ברמה הלאומית אולם מאחר והתחרות כבר בפתח ולא ניתן לחכות יותר החלטנו לצאת עם תוכנית ההסעות בעצמנו בלית ברירה".

   

  כזכור, נושא חילול השבת באירוויזיון עורר סערה גדולה, והיה חלק מהדרישות שהעביר איגוד השידור האירופי לראש הממשלה בנימין נתניהו כתנאי לקיום תחרות הזמר. האיגוד ביקש שהעבודות לקראת האירוע יתקיימו ביום המנוחה ללא הפרעות. ייתכן שנושא השבת היה גם חלק מהשיקולים שהנחו את מארגני האירוע לקיים אותו בתל אביב ולא בירושלים, שם הביעו גורמים חרדיים התנגדות חריפה לחילול השבת הצפוי. בפעמיים הקודמות שישראל אירחה את האירוע, אגב, הוא דווקא התקיים בבירה.

  קובי מרימי אירוויזיון 2019 HOME שיר (צילום: רונן אקרמן)
  נציג ישראל לאירוויזיון קובי מרימי(צילום: רונן אקרמן)

  העירייה מסרה כי היא פועלת להנגשת התחבורה הציבורית אל העיר ובתוכה לקהל התיירים. במסגרת זו הוכנה תוכנית עבודה עירונית בשיתוף משרד התחבורה וגופי התחבורה השונים בעיר, הכוללת בין היתר, תגבור מערך התחבורה הציבורית, אוטובוסים ורכבות, בשעות הרלוונטיות.

   

  ב-500 התחנות של הקווים המרכזיים המשמשים תיירים יודבקו מדבקות המציינות את נתיבי הקווים באנגלית בנוסף למפת אוטובוסים כללית. שמות התחנות תורגמו לאנגלית עבור השילוט האלקטרוני בתוך האוטובוסים, ובשילוט האלקטרוני בקדמת האוטובוסים. כמו כן יתורגמו שמות תחנות סופיות לאנגלית, כדי שאלו יופיעו על הלוחות האלקטרוניים המוצבים ליד חלק מהתחנות בעיר. מפת התחבורה הציבורית הודפסה כחלק מחוברת הכיס לתייר שתחולק בעשרות אלפי עותקים במהלך תקופת האירוויזיון.

   

  עמדת מידע לתייר הפועלת 24 שעות ביממה לאורך כל ימי השבוע תופעל בשיתוף משרד התיירות ומשרד התחבורה באולם הנוסעים הנכנסים בנתב"ג כדי לכוון את התיירים לאמצעי התחבורה נוחים להתניידות בתוך העיר. עמדת מידע לתייר תוצב גם בתחנת סבידור-מרכז בכדי לכוון את התיירים לאמצעי התחבורה להתניידות נוחה בתוך העיר. העירייה פועלת מול חברות המוניות בכדי להבטיח שירות אמין והוגן מול התיירים וגם מול חברות התחבורה האלטרנטיבית (אופניים וקורקינטים) לתגבור כלים בתקופת האירוויזיון. בעירייה מנסים לעבות את פעילות מוניות השירות בתקופת האירוויזיון וגייסו מאות מתנדבים לסייע בהכוונת התיירים בעיר.

   

  עו"ד ראובן לדיאנסקי, סגן ראש העיר תל אביב, אמר כי "הפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע היא הכרחית. זה בטח חשוב ונכון לעשות זאת בזמן האירוויזיון ובכך לתת לאלפי תיירים את האפשרות, שיש בכל מדינה מתקדמת בעולם, לחופש תנועה ותחבורה ציבורית בסוף השבוע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים