שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מאיר כהן לאולפן ynet: "אין ממשלת אחדות"

  בכיר "כחול לבן" הכחיש כי מתנהלים מגעים עם הליכוד: "אנחנו עומדים במילתנו, לא נשב עם נתניהו". כהן הוסיף: "ימיה של הממשלה ספורים"

   

  מאיר כהן בריאיון לאולפן ynet    (צילום: אלי מנדלבאום, רועי עידן)

  מאיר כהן בריאיון לאולפן ynet    (צילום: אלי מנדלבאום, רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חבר הכנסת מאיר כהן, מספר 6 ברשימת כחול לבן, דחה היום (א') בריאיון לאולפן ynet את הדיווחים על מגעים לממשלת אחדות עם הליכוד. "אין שום משא ומתן בינינו לבין ביבי נתניהו, אין ממשלת אחדות", הבהיר כהן. "אנחנו כבר ישבנו פעם בממשלה של נתניהו, אבל לא כשסחב על גבו שלושה כתבי אישום. התחייבנו בכחול לבן, ואנחנו עומדים במילתנו - לא נישב עם ביבי נתניהו".

   

  הדברים נאמרו על רקע דיווח על שיחות בין יאיר לפיד ואביגדור ליברמן על צירוף כחול לבן לממשלה. לפי הפרסום בחברת החדשות, לפיד ניהל באירופה שיחות חשאיות עם יו"ר ישראל ביתנו על הקמת ממשלת אחדות ללא החרדים והימין הקיצוני. לפיד עצמו הכחיש את הדברים.

   

  כהן התחייב כי כחול לבן תפעל מספסלי האופוזיציה נגד ממשלת נתניהו: "אנחנו נעשה עבודה מצוינת מהאופוזיציה, האופוזיציה זה לא מקום משמים ושומם. אנחנו נעשה מאבק גדול מאוד כנגד כל ניסיון לחקיקה אנטי דמוקרטית".

  ראיון באולפן עם ח
  "העם לא החליט ממשלת אחדות". ח"כ מאיר כהן(צילום: יובל חן)

  - אולי שעדיף שתהיו בממשלה כדי לעצור או לבלום ניסיונות לחקיקה בעייתית, אנטי דמוקרטית?

  "הממשלה שתוקם תהיה הרבה יותר חרדית, הרבה יותר חרד"לית. אני מנסה לחשוב על מרחבי השבת שלנו שגם ככה מאוד מוגבלים, איך הם יראו אחרי החקיקה והכוחניות של החרדים".

   

  - למה שלא תעשו את מה שכנראה רוב העם רוצה? תחברו לממשלת הליכוד ותפעלו מבפנים ולא מספסלי האופוזיציה?

  "העם לא החליט ממשלת אחדות. חלק מהעם אמר שהוא רוצה את ביבי, ואותו חלק אמר שהוא רוצה את גנץ, את כחול לבן, שיהפכו את החברה הישראלית למשהו טוב יותר, שיטפלו בנושאי השחיתות. אנחנו לא מתרפסים ולא זוחלים לממשלה לממשלה, שימיה יהיו ספורים להערכתי, ושלושה משריה כולל ראש הממשלה נמצאים במצב שעל גבם הם נושאים חשדות לכתב אישום. זה לא המקום שלנו, אנחנו נמתין, אנחנו ניאבק".

   

  כהן השיב על הביקורת שנמתחה על התבטאותו של לפיד ולפיה כחול לבן "תמרר את חייה" של הממשלה. "אני בוודאי מצטער וכואב את כאבם של הקוזאקים הנגזלים שזועקים 'אוי למה אמרתם למרר'? גם כשמשתמשים במטאפורה שמנסה לתאר עד כמה האופוזיציה תילחם ולא תתרפס ולא תזחל לקואליציה, אז כועסים עלינו על זה שהשתמשנו בלמרר".

   

  לשאלה האם המפלגות השונות המרכיבות את כחול לבן יחזיקו מעמד כסיעה אחת בכנסת הקרובה השיב: "על פי מה שאני יכול להעיד, על פי ההרמוניה ובעקבות העבודה הנהדרת שהייתה במערכת הבחירות והאחדות שהושגה תוך 50 יום, יש עבודה מצוינת".

   

  - יש שמרמזים שגבי אשכנזי רוצה להיות מספר אחד, תחיו עם זה בשלום?

  "אני לא שמעתי על מקורבים שאומרים שאשכנזי רוצה להיות מספר אחד, אם אתם שמעתם כנראה שזה מהמקורות שלכם. אני נמצא במפלגה, אנחנו נפגשים, לא שמעתי מילה וחצי מילה על ערעור מעמדו של גנץ. גנץ עומד ויעמוד בראש כחול לבן, יהיה יו"ר האופוזיציה, וחבל מאוד לייצר ספינים שאין להם אחיזה במציאות".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים