שתף קטע נבחר

אימהות שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו - ידליקו משואה ביום העצמאות

לראשונה בהיסטוריה: משואה משולשת בטקס יום העצמאות - אמותיהם של הנערים שנחטפו ונרצחו בידי חמאס לפני כחמש שנים, ישיאו משואה משותפת בטקס חגיגות ה-71 למדינה בהר הרצל. מסתמן כי גם שניים מיוזמי פרויקט החללית הישראלית בראשית יזכו לכבוד

 

 

שליש רחל פרנקל בת גלים שע ראיריס יפרח (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ, מיכל גלעדי)
(צילום: מוטי קמחי, יריב כץ, מיכל גלעדי)

רחל פרנקל, בת גלים שער ואיריס יפרח, האימהות של שלושת הנערים, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח שביוני 2014 נחטפו ונרצחו באכזריות בגוש עציון על ידי מחבלים מהחמאס – ידליקו ביחד משואה בטקס יום העצמאות בהר הרצל. מדובר בפעם הראשונה שבאירוע תהיה משואה משולשת.

 

כדי לאפשר לשלושתן להשיא יחד משואה משותפת, ישונה הנוהל הקיים. שלוש האמהות פועלות מאז הרצח להגברת האחדות בעם ויזמו ביחד עם עיריית ירושלים ועמותת גשר את הענקת פרס ירושלים לאחדות ישראל לזכר שלושת הנערים. מטרת הפרס להעלות על נס ארגונים ויחידים אשר תורמים לאחדותו של העם בישראל ובתפוצות.

 

הנושא המרכזי לשנת העצמאות ה-71 למדינת ישראל יעמוד בסימן - "רק בגלל הרוח": מצדיעים לרוח הישראלית".

 

 

 

מה שמעיב על האירוע השנה הוא דו"ח חריף שמבקר המדינה יוסף שפירא מתכוון לפרסם בזמן הקרוב בנוגע לאופן חלוקת הכרטיסים לטקס עצמו.

 

המבקר מצא ליקויים באופן חלוקת הכרטיסים לקהל בטקס כולל התערבות של גורמים פוליטיים. המבקר ביקש את התייחסותם של הגורמים הרלוונטיים והוא שואף לפרסם את הדו"ח בנושא לפני יום העצמאות, זאת למרות שמופעלים עליו לחצים מצד שרת התרבות מירי רגב שלא לעשות כן.

 

משואה גם ליזמי החללית בראשית?

עוד מסתמן כי שניים מיזמי פרויקט החללית הישראלית "בראשית", יזכו להשיא משואה. כך נמסר מגורמים רשמיים המעורים בהליך בחירת מדליקי המשואות.

רה
ראש הממשלה בנימין נתניהו ומוריס קאהן(צילום: מוטי קמחי )

חדר הבקרה ביהוד לקראת נחיתת החללית בראשית בירח  (צילום: מוטי קמחי )
כפיר דמרי ויהונתן ויינטראוב. שניים משלושת מייסדי spaceIL(צילום: מוטי קמחי )

אמש, פחות מ-48 שעות אחרי ההתרסקות על הירח, הודיע נשיא עמותת SpaceIL מוריס קאהן, שיעשה ניסיון נוסף להנחית חללית ישראלית על הירח.

 

קאהן, שתרם כ-40 מיליון דולר מהונו לטובת פיתוח החללית הישראלית, אמר: "אני מכריז על פרויקט חדש, בראשית 2. אני החלטתי בעצמי שאנחנו צריכים לעשות משהו, אנחנו התחלנו ואנחנו צריכים להשלים. אנחנו נגיע לירח ונשים את הדגל שלנו על הירח".

 

קאהן הוסיף שיוביל פרויקט חדש על-ידי מינוי מיידי של צוות משימה חדש שהוא יעמוד בראשו. עוד ציין כי הוא מאמין שיימצאו תורמים ו"הכסף צריך לבוא מהציבור כולו. לא נבנה על תמיכה מהממשלה". לדבריו, הוא עצמו יתרום ו"יעשה מה שצריך". 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי,מיכל גלעדי
אמהותיהן של שלושת הנערים שנחטפו
צילום: מוטי קמחי,מיכל גלעדי
מומלצים