שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ועדת הבחירות: נפסל רק פתק אחד לימין החדש

  בעקבות הטענות על פסילה המונית של פתקי הימין החדש במעטפות הכפולות, הותר לבנט ולנציגי המפלגה לעיין בחומרי הגלם של הספירה. מהבדיקה עלה כי פתקי המפלגה לא נפסלו כלל, למעט אחד

  נפתלי בנט איילת שקד (צילום: רויטרס, אבי מועלם)
  יושבי ראש הימין החדש, נפתלי בנט ואיילת שקד(צילום: רויטרס, אבי מועלם)

  ועדת הבחירות המרכזית דחתה הערב (א') את הטענות לפסילה המונית של פתקי "הימין החדש" במהלך ספירת המעטפות הכפולות, ומסרה כי רק פתק אחד של המפלגה נפסל.

   

  בהודעת ועדת הבחירות נאמר כי לבקשת יו"ר הימין החדש נפתלי בנט, אישר יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר לבנט ולנציגי הימין החדש, לעיין בחומרים הגולמיים של עבודת הוועדות שספרו את המעטפות הכפולות בכנסת. לפי ההודעה, לאחר העיון בחומרים נמצא כי לא נפסלו פתקי הצבעה של הימין החדש, למעט פתק אחד - שנפסל בהתאם לעילות הקבועות בחוק.

   

   

  בנט ושקד מתייחסים לספירת הקולות    (צילום: שמוליק דודפור, אורי דוידוביץ')

  בנט ושקד מתייחסים לספירת הקולות    (צילום: שמוליק דודפור, אורי דוידוביץ')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הבוקר פרסמה ועדת הבחירות תגובה חריפה לטענות הימין החדש על אי סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות. "הוועדה רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, לפיו היו אי סדרים בספירת הקולות המיוחדים, ואת אי ההכרה בניסיונותיה של הוועדה להעמיד לרשותם את המידע הנדרש", נמסר.

   

  בימין החדש פתחו לאחר פרסום התוצאות במבצע נרחב וגייסו יותר מ-150 פעילים כדי לבדוק את הנתונים והפרוטוקולים מהקלפיות. על-פי הטענות שהצטברו במטה הימין החדש, חלק מהליכי ספירת הקולות היו נגד התקנון. כך לדוגמה טענו בימין החדש כי המעטפות הכפולות נפתחו ללא תיעוד של מספרן בפרוטוקולים, וכן עצירה בספירה שאמורה להיות מתועדת, לא תועדה. עוד נטען כי חלק מהמעטפות נפתחו כאשר רק נציגים ממפלגה אחת נכחו במקום.

   

  מפלגת זהות פנתה גם היא לקהל מצביעיה כדי לגייס מתנדבים לבדיקה קפדנית של כל הקלפיות שבהן נאספו נתונים, שלטענתם מעלים אי-סדרים. וגם ביהדות התורה ביקשו בדיקה חוזרת של קלפיות מסוימות, ואיימו בנקיטת צעדים משפטיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים