שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פפר מסתער על הצעירים: יאפשר פתיחת חשבון לבני 16-18 כחשבון ראשון

  עד כה הבנק הדיגיטלי מבית לאומי אפשר רק לבני 18 ומעלה לפתוח חשבון והתנה זאת בקיומו של חשבון קיים. טכנולוגיית זיהוי פנים אפשרה את המהלך

  הבנק הדיגיטלי פפר (Pepper) של בנק לאומי יאפשר לראשונה לצעירים בני 16-18 לפתוח חשבון - גם אם אין להם חשבון ראשון בבנק אחר. זהו התנאי שהיה רלוונטי עד כה מטעמי זיהוי והלבנת הון.

   

  בנק ישראל: גידול בשיעור הפעולות שנעשות בערוצים הישירים בבנקים

  אל תשכחו את הזכויות שלכם: פנסיה למתחילים

  יש גם הטבות מס: הרגלי התרומות של הציבור הישראלי

   

  בנק ישראל אישר לפפר להציע ללקוחות בין הגילאים 16-18 פתיחת חשבון צעיר, כחשבון בנק ראשון. עד כה, פפר הציע ללקוחותיו פתיחת חשבון בנק רק בתנאי שהם מעל גיל 18 ובמידה וכבר יש להם חשבון קודם בבנק ישראלי. בקרוב תתאפשר פתיחת חשבון בפפר כחשבון ראשון גם ללקוחות מעל גיל 18. המהלך התאפשר הודות להטמעת טכנולוגית זיהוי פנים, המצליבה בין תעודת הזהות לסריקת הפנים.

  הלוגו של פפר. פונה לצעירים ()
  הלוגו של פפר. פונה לצעירים
   

  כרטיס האשראי שיוצע ללקוחות מתחת לגיל 18 הוא כרטיס דביט בינלאומי של חברת ויזה, איתו ניתן לבצע עסקאות בבתי עסק או להזמין אונליין, בארץ ובחו"ל. הכרטיס מאפשר לבצע רכישות בחיוב מיידי, עם מגבלת הוצאה יומית של עד 400 שקל (במשיכה ותשלומים), ומבלי האפשרות להיכנס למינוס. על פי ההערכות, מדי שנה נפתחים בישראל כ-130 אלף חשבונות בנק לצעירים בני 16-18.

   

  מדובר במהלך משמעותי עבור הבנק, שכן זו אפשרות "לתפוס" את הלקוחות הצעירים שיוכלו בקלות לפתוח חשבון דרך המובייל. הצעירים הם קהל יעד מועדף על הבנקים, מתוך ידיעה כי לרוב החשבון הראשון שפותחים הצעירים יהיה החשבון שילווה אותם לכל חייהם - ולכן הם נוהגים לפתות אותם במתנות הצטרפות ופטור מעמלות. כמובן שבפפר עדיין יצטרכו לעבור את המשוכה שבה לרוב צעירים נוהגים לפתוח חשבון בנק ראשון בבנק של הוריהם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים