שתף קטע נבחר

ערבייה שהותקפה הוכרה כנפגעת פעולות איבה

רגדה עותמאן מאבו גוש הותקפה בקיץ האחרון בכיכר ציון בירושלים רק בגלל ששוחחה עם חברתה בערבית. בעקבות בקשה שהגישה - הוכרה כנפגעת פעולות איבה. "שמחה על ההחלטה, תמיד האמנתי שישראל היא מדינת חוק", היא אמרה

רגדה עותמאן, צעירה בת 29 מאבו גוש, הותקפה באלימות בקיץ האחרון סמוך לכיכר ציון במרכז ירושלים על ידי צעירות יהודיות רק בגלל ששוחחה בערבית עם חברתה. בעקבות התקיפה הקשה, שבוצעה על רקע לאומני - היא הוכרה כנפגעת פעולת איבה.

החבלות על ידה של ראגדה עותמאן ()
החבלות על ידה של עותמאן לאחר שהותקפה

הבחורה אשר הותקפה מפני שהיא ערבייה ()

לאחר הפרסום של המקרה ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet הגישה עותמאן למשטרה בקשה באמצעות עורך הדין איתי מק להכיר בה כנפגעת פעולות איבה על מנת שתוכל לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי.

 

כתוצאה מהתקיפה, שבמהלכה נעשה שימוש בשוקר חשמלי, אושפזה עותמאן בבית החולים הדסה עין כרם, עם חבלות ולחץ דם גבוה בשל מכות החשמל שספגה.

 

לאחר שהוכרה כנפגעת פעולות איבה אמרה עותמאן: "מאז האירוע היו אנשים שאמרו לי שישראל היא לא מדינת חוק ושאין לי מה לצפות להכרה. אני באופן אישי תמיד האמנתי שישראל היא מדינת חוק, ולכן אני שמחה מאוד בהכרה של המשטרה בי כנפגעת פעולת איבה. אני מודה למשטרה, למרות שזה רק שלב. אני עדיין מצפה שיגישו נגד האנשים שתקפו אותי כתבי אישום. לאורך הדרך זכיתי להכיר אנשים טובים, יהודים וערבים, שתמכו בי ועזרו לי וחשוב לי להודות להם".

 

יו"ר תג מאיר גדי גבריהו: "אנחנו שמחים בשמחתה של רגדה וקוראים לכל נפגע מפשע שנאה, יהודי או ערבי, לפנות למשטרה ולגורמים המוסמכים ולמצות את זכויותיו. על משטרת ישראל להגן על נפגעי פעולות איבה, יהודים וערבים כאחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים