שתף קטע נבחר

בואו לחגוג את הסדר במתנ"סים בכל הארץ

בערב פסח המרכזים הקהילתיים של החברה למתנ"סים הארצית דואגים שאיש לא יישאר לבד, ועורכים ליל סדר ציבורי, במוקדים שונים ברחבי הארץ, אליו כולם מוזמנים בעלות סמלית או בחינם

רובנו בערב חג הקרוב נעמוד מול שולחן ערוך, נשתה מהיין החגיגי, נקרא מההגדה ונאכל עד שנתחרט שלא לבשנו את הטרנינג שגדול עלינו בכמה מידות. אבל מה עושות אימהות חד הוריות, חיילים בודדים, נכים, קשישים עריריים ומשפחות שאין ביכולתן לערוך את ליל הסדר בכוחות עצמם?

 

בערב פסח המרכזים הקהילתיים של החברה למתנ"סים הארצית במוקדים שונים ברחבי הארץ דואגים שאיש לא יישאר לבד ועורכים ליל סדר ציבורי בעלות סמלית ובחינם.

 

לדוגמה: במרכז הקהילתי אבן יהודה מבית החברה למתנ"סים הארצית מתקיים ליל סדר שיכיל את כל מי שחסר לו, שלבד, שרוצה להצטרף לקהילה, שלא יכול להכין ורוצה לחגוג - בהובלת ראש המועצה, אבי הררי שיערוך את הסדר. הסדר יתקיים בערב פסח בשעה 18:00.

 

במרכזים הקהילתיים נווה ישראל ואמירים, הרצליה מבית החברה למתנ"סים הארצית יתקיים ליל סדר לקשישים, ביום רביעי ה- 17.4 בשעה 10:30

במנהלים הקהילתיים בירושלים מבית החברה למתנ"סים הארצית יתקיימו כ-40 סדרי פסח כהלכתם לכל פונה ונזקק.

 

ליל סדר במתנס בחיפה (צילום: מתנ
ליל סדר במתנס בחיפה(צילום: מתנ"ס ליאו באק חיפה)

 

"ליל הסדר הוא חג משפחתי, קהילתי, המאפשר לכל אחד להיות שותף ולמצוא את המקום המיוחד לו בפסיפס החברתי. אבל לא לכולם יש עם מי לחגוג, או איך לחגוג", מסביר יו"ר החברה למתנ"סים הארצית, אבי וורצמן. "בקהילותינו יש יחידים, משפחות, מבוגרים וצעירים בודדים וגם כאלו שידם אינם משגת שלא יוכלו לערוך את ליל הסדר.

 

 

מידי שנה נרתמים מתנדבים ועובדי המרכזים הקהילתיים של החברה למתנ"סים הארצית, לאירוח ארוחת חג מסורתית לחיילים בודדים, קשישים עריריים, משפחות קשות יום, במקום שבו כל אחד ואחת יכול ויכולה להיות חלק ממשפחה גדולה ומורחבת ולהרגיש משמעותי ושייך. אנו קוראים לכל מי שיכול ורוצה להיות שותף שלנו במצוות החג ולקיים את האמור בהגדה אותה אנו קוראים: "כל דכפין יתי ויכול, כל דצריך יתי ויפסח".

 

  • לפרטים על ארוחות החג והתנדבות ניתן ליצור קשר עם המרכז הקהילתי השכונתי דרך אתר החברה למתנ"סים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים