שתף קטע נבחר

נוטרדאם או פיגועי 11/9? יוטיוב התבלבלה

פסקה עם הסבר לגבי מתקפת הטרור ב-11 בספטמבר 2001 הופיעה בטעות מתחת לשידורים חיים מהשריפה בקתדרלה בפריז - וחיזקה את טענות השווא על כך שגם במקרה הזה מדובר בפיגוע טרור. יוטיוב: "האלגוריתם טעה"

כלי שפותח על-ידי יוטיוב כדי למנוע הפצת מידע שגוי בפלטפורמת שיתוף הסרטונים - עשה בטעות בדיוק את הדבר שהיה אמור למנוע: לסרטונים שתיעדו את השריפה שהשתוללה אמש (יום ב') בקתדרלת נוטרדאם בפריז התלוותה בטעות פסקה עם הסבר על מתקפת הטרור ב-11 בפסטמבר 2001. כמובן שאין שום קשר בין שני האירועים והרשויות בפריז אינן חושדות שהשריפה הוצתה על-ידי טרוריסטים.

 

הפיגוע ב-11/9 והשריםה בנוטרדאם (צילום: סוכנויות הידיעות)
דמיון ויזואלי. מגדלי התאומים וקתדרלת נוטרדאם(צילום: סוכנויות הידיעות)
פסקת ההסבר בנוגע ל-11/9, שנלקחה מאנציקלופדיה בריטניקה, הופיעה לזמן קצר מתחת לשידורים החיים של הרשתות CBS, NBC ו-France 24. עם זאת, היא לא הופיעה מתחת לשידורים של רשתות אחרות, למשל FOX או ABC.

 

דובר מטעם יוטיוב מסר כי פסקאות עם הסברים לגבי אירועים מוקפצות באופן אוטומטי על-ידי אלגוריתמים, ואלה "מקבלים לפעמים את ההחלטה הלא נכונה". הוא הוסיף כי יוטיוב ביטלה את האפשרות להוסיף פסקאות כאלה לשידורים החיים הקשורים לשריפה בנוטרדאם. סביר להניח שהדמיון הוויזואלי בין שני האירועים גרם לאלגוריתם להגיע למסקנה שמדובר בתיעוד של מתקפת הטרור של אל-קאעידה לפני כ-18 שנה.

 

יוטיוב ()
כך נראה השידור של CBS אתמול

 הטעות של יוטיוב סיפקה תחמושת למשתמשים שטענו בציוצים בטוויטר כי השריפה בנוטראדם היא פיגוע טרור. הרשויות בפריז, לעומת זאת, טוענות כי השריפה פרצה בעקבות שיפוצים במתחם הקתדרלה, וכי אין שום ראיה המצביעה על כך שמדובר בטרור.

 

הקתדרלה בת ה-850 שנה נפגעה קשות בשריפה שפרצה אתמול וכובתה רק הבוקר. כשני שלישים מהגג נהרסו, אך השלטונות בצרפת הודיעו כי הכבאים הצליחו להציל את קירותיה החיצוניים ואת מגדלי הפעמון המרכזיים שלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סוכנויות הידיעות
נוטרדאם או פיגועי 11/9? יוטיוב התבלבלה
צילום: סוכנויות הידיעות
מומלצים