שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דרעי חגג את ההישג בבחירות: "רוב חברי הכנסת רוצים לשמור שבת ומסורת"

  שבוע אחרי הקלפיות ש"ס ערכה הרמת כוסית לכבוד פסח ושמונת המנדטים. היו"ר הדגיש כי "יש רוב חברי כנסת בבית הזה שרוצים מדינה יהודית, ורוצים לשמור על המשפחה היהודית, על הרבנות הראשית ועל קדושת הכותל". על המחלקות בנושא הגיוס הוסיף: "לומדי תורה לא יגויסו, נעמוד על כך"

   

  דרעי חוגג את שמונת המנדטים בכנס ש"ס    (צילום: משה מזרחי)

  דרעי חוגג את שמונת המנדטים בכנס ש"ס    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שבוע לאחר הבחירות, שהפכו את ש"ס לשלישית בגודלה בכנסת ה-21 עם שמונה מנדטים, התכנסה המפלגה הערב (ג') להרמת כוסית בהשתתפות הפעילים והנציגים. היו"ר אריה דרעי רמז בנאומו על אופיה של הכנסת הנכנסת: "יש רוב חברי כנסת בבית הזה שרוצים מדינה יהודית, מדינה מסורתית ורוצים לשמור על השבת, על המשפחה היהודית, על הרבנות הראשית ועל קדושת הכותל".

   

  על הרכבת הממשלה אמר דרעי: "אתמול בבוקר פגשתי את ראש הממשלה ומיניתי היום צוות מו"מ. לפי הדרישות שאני שומע בתקשורת, את תיקי האוצר והביטחון דורשות מפלגות שזהות בכוח לש"ס. אני וחבריי לא מחפשים את התואר. אנחנו מחפשית את טובת התנועה, טובת העם, השכבת החלשות. נכון, שכחתי קצת, אבל עדיין אני זוכר את תורת המו"מ. שאף אחד לא יחשוב שהציבור לא יקבל את מה שמגיע לו. אנחנו נעמוד על העקרונות, התפקידים והתיקים כפי שמגיע למפלגה השלישית בגודלה. שאף אחד לא יעמיד אותנו במבחן".

   

  לסוגיית חוק הגיוס, שלכאורה מעוררת מחלקות בין המפלגות החרדיות לבין אביגדור ליברמן, אמר דרעי: "אנחנו לא שולחים איומים ומסרים. נעמוד על כך שכל אחד יוכל ללמוד תורה בקדושה ובטהרה ללא שום הפרעה. נעמוד על כך וזה ויהיה".

  הצהרה ש
  אריה דרעי, הערב(צילום: רפי קוץ)

  בפתח דבריו הזכיר דרעי את השר דוד אזולאי, שהלך לעולמו בשנה שעברה. לאחר מכן הוסיף: "כבר שנתיים שאנחנו צריכים לשכנע ולהסביר - אפילו לאנשים בתוכנו - שש"ס תעבור את אחוז החסימה. היינו צריכים לשכנע שהסקרים לא סוקרים אותנו. זה גרם לנו הרבה נדודי שינה. זה גרם לי הרבה צער לראות פעילים שלנו עם עיניים כבויות. לך תאמין שמפלגות שבסקרים האחרונים היו מעלינו ב-3-2 מנדטים, לא עברו את אחוז החסימה. לך תאמין.

   

  "כולם זוכרים את כל ההספדים, אבל היה לנו נס גדול. אמרו שלא נעבור את אחוז החסימה, שש"ס תיעלם. אבל למרות המשאבה הגדולה מאוד שהייתה בבחירות הללו, לא רק שש"ס לא ירדה – היא התחזקה ועלתה לשמונה מנדטים. בדרך כלל כשש"ס עולה הליכוד יורד וכשש"ס יורדת הליכוד עולה, אבל הליכוד יקבל 35 מנדטים".

   

  מוקדם יותר היום הכריז דרעי על זהות חברי צוות המשא ומתן הקואליציוני מטעמו, לקראת הקמת הממשלה החדשה. בצוות חברים בכיר התנועה לשעבר אריאל אטיאס, הח"כ המיועד עו"ד משה ארבל, היועץ המשפטי של ש"ס עו"ד ישראל בך והיועץ האסטרטגי שניהל את קמפיין הבחירות של המפלגה - אבי לרנר.

   

  האירוע נערך ברקע משבר מסתמן בממשלה העתידית, בין יהדות התורה לישראל ביתנו, סביב חוק הגיוס. ביהדות התורה הודיעו היום כי יילחמו נגד חוק הגיוס: "הסיעה קיבלה החלטה שאנחנו נעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע ונעמוד על כך בתוקף".

   

  בהודעת המפלגה נאמר עוד: "אנחנו מודיעים לראשי המטות בכל הארץ להישאר בכוננות מלאה, אם חס וחלילה הנושא הזה לא ייפתר. הוכחנו זאת ואין לנו שום בעיה להתמודד בבחירות חוזרות".

   

  אתמול הודיע יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי בסיעה יתעקשו על חוק הגיוס, גם במחיר של בחירות: "גם במחיר של הליכה מחדש לבחירות חדשות - לא יהיה שום ויתור של ישראל ביתנו בנושא גיוס בני הישיבות. החרדים לא פרשו מהקואליציה כשהעברנו את חוק הגיוס בקריאה ראשונה, לכן כל הדרישות שלהם כרגע לרוקן את החוק מתוכן, אנחנו לא נסכים לזה. לא נוותר לא על פסיק ולא על נקודה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים