שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יהדות התורה: מי שלומד תורה לא יתגייס, מוכנים לבחירות חוזרות

  יממה לאחר שאביגדור ליברמן אמר כי אין לו בעיה ללכת לבחירות חדשות אם לא ייפתר נושא חוק הגיוס, משגרים גם ביהדות התורה מסר דומה: "מודים לקב"ה שקיבלנו שמונה מנדטים. נעמוד בתוקף על כך שמי שלומד תורה יוכל ללמוד באין מפריע"

   

  אביגדור ליברמן יעקב ליצמן (צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי)
  אביגדור ליברמן ויעקב ליצמן(צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי)

  עוד לפני המשא ומתן על הרכבת הממשלה, החל הקרב על חוק הגיוס. יממה לאחר שיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע שיתעקש על חוק הגיוס גם במחיר של בחירות חדשות, משמיעים היום (ג') ביהדות התורה מסר דומה: "הסיעה קיבלה החלטה שאנחנו נעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע ונעמוד על כך בתוקף".

   

  עוד נאמר בהודעה: "אנחנו מודים לקב"ה על הסיעתא דשמיא הגדולה שקיבלנו שמונה מנדטים באופן חסר תקדים. הסיעה התכנסה בבית דגל התורה. בישיבה השתתפו הנציגים חברי הכנסת ומקומות 9 ו-10 ברשימה, הרב חסיד והרב ברוכי. הסיעה קיבלה החלטה שאנחנו נעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע ונעמוד על כך בתוקף. במקביל אנחנו מודיעים לראשי המטות בכל הארץ להישאר בכוננות מלאה, במידה שחס וחלילה הנושא הזה לא ייפתר. הוכחנו זאת ואין לנו שום בעיה להתמודד בבחירות חוזרות".

   

  בהתייחס להתנגדות אפשרית של ליברמן אמר ח"כ אורי מקלב: "אדם שהתפטר מתפקידו כשר הביטחון וגרם להפלת הממשלה ערב מבצעים צבאיים מורכבים מאוד לא בא כעת בדרישה לטפל באיום הביטחוני אלא מציג את ענייני הדת בראש דרישותיו. אדם כזה צריך להסביר מדוע מפלגה שצריכה להיות בצמיחה נאלצה להתמודד עם אחוז החסימה. הוא עושה זאת כדי לצאת מהשיממון הפוליטי שבו הוא היה. הצגת הדרישות הללו אינן אלא סחיטה. ליברמן מנסה להיות הטראבל מייקר כדי לקבל תיקים ללא פופרציה לכוחו האמיתי. אם אתה רוצה להוביל את נתניהו לקואליציה אחרת - בוא ותגיד זאת בצורה ברורה.

  מהו חוק הגיוס החדש ()

   

  ליברמן על חוק הגיוס, אתמול    (צילום: אלכס גמבורג)

  ליברמן על חוק הגיוס, אתמול    (צילום: אלכס גמבורג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חוק הגיוס היה זה שהביא - לפחות באופן פורמלי - לפירוק הממשלה הקודמת. הוא עבר בשנים האחרונות כמה גלגולים ואינספור ניסיונות מצד המערכת הפוליטית לייצר נוסחה שלא רק תעמוד במבחני השוויון שהציב בג"ץ, אלא מחד תאפשר לחרדים לחיות איתה בשלום ומאידך לא תעורר התקוממות של הציבור החילוני.

   

  החוק קובע יעדי חובה לגיוס חרדים לצה"ל, שמבוססים בשלב ראשון על נתוני הגיוס הקיימים כיום ממילא בחברה החרדית. יעדי הגיוס על פי המתווה הקיים עולים בהדרגה וכוללים סנקציות כספיות לישיבה שלא תעמוד ביעדים רק במקרים קיצוניים.

   

  באירוע אמש הכריז ליברמן: "גם במחיר של הליכה מחדש לבחירות חדשות - לא יהיה שום ויתור של ישראל ביתנו בנושא גיוס בני הישיבות. החרדים לא פרשו מהקואליציה כשהעברנו את חוק הגיוס בקריאה ראשונה, לכן כל הדרישות שלהם כרגע לרוקן את החוק מתוכן, אנחנו לא נסכים לזה. לא נוותר לא על פסיק ולא על נקודה. נדרוש להעבירו בקריאה שנייה ושלישית בדיוק באותו הנוסח. זה לא נגד הלכה ונגד החרדים, זה בעד צה"ל".

   

  בענייני דת ומדינה פירט ליברמן את דרישות החרדים שאותן לא תסכים מפלגתו לעגן בהסכם קואליציוני: "החרדים מבקשים לבטל רטרואקטיבית את כל העבודות בשבת כמו גשר יהודית. הדבר הזה לא יקרה. חוק יסוד לימוד התורה - זה דבר שהוא לא מתקבל על הדעת. כל מה שהח"כים החרדים אומרים זה ההיפך מהתורה, זו עבודה זרה נטו. איפה כתוב בתורה שאסור לעבוד? לא להתגייס לצבא? דוד המלך לא היה לוחם? יהושע בן נון לא היה לוחם?".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי
  ליברמן וליצמן
  צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי
  מומלצים