שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פעילויות פסח באזור ירושלים ויהודה ושומרון
  סנפלינג על חומות ירושלים, משקפי מציאות מדומה בכותל ושלל יקבים משכרים. אנחנו ממשיכים לעשות סדר בשלל הפעילויות והאטרקציות לחג

  הטרק ההיסטורי של ירושלים וסנאפלינג מהחומה

  איפה? טיילת החומות, מערת צדקיהו והכיכר הרומית בעיר העתיקה.

   

  מה בתוכנית? החברה לפיתוח מזרח ירושלים תציע למבקרים בחול המועד לבחור מבין חמישה טרקים שונים ומיוחדים: טרק תיאטרלי על חומות וכיכרות שכולל מפגש מודרך עם "בוני ירושלים" לדורותיהם על הטיילת הצפונית (משער יפו ועד שער שכם) וירידה במגדל השמירה המסתורי מתצפית שלוש הכיפות לסיור מודרך בכיכר הרומית הנחבאת; טרק אקסטרים "סולמות וחבלים" – סיור עצמאי לתצפיות מרהיבות מהטיילת הדרומית וגלישה במורד החומה בסנפלינג באזור שער ציון; טרק עצמאי שכולל תצפית מרהיבה מהטיילת (הדרומית או הצפונית) על העיר העתיקה והחדשה; טרק העצמאי במערת צדקיהו; או טרק העצמאי בכיכר הרומית שיאפשר הזדמנות נדירה לבקר בשרידי שער איליה קפיטולינה וכיכר מרוצפת באבנים המקוריות מתקופת הקיסר אדריאנוס (133 לספירה).

   


   

  סנפלינג מחומות ירושלים (צילום: יעל הרמן)
  סנפלינג מחומות ירושלים(צילום: יעל הרמן)
   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 9:00-17:00.

   

  כמה עולה? הכניסה למסלולים בעלות 10-30 שקלים, תלוי במסלול הנבחר.

   

  לפרטים נוספים: מידע ורכישת כרטיסים באתר.

   

  סיורים בעקבות ירושלים הקדומה

  איפה? עיר דוד, ירושלים.

   

  מה בתוכנית? באתר הארכיאולוגי עיר דוד מזמינים את הציבור לסיורים בעקבות ירושלים הקדומה. סיור "עיר דוד המקראית" יחשוף במעבה האדמה את סודותיה של ירושלים העתיקה, וסיור "עיר דוד פינת הכותל" יתקיים מתחת לרחובות ירושלים הקדומה - שם חבויה תעלה תת קרקעית עתיקה המאפשרת הצצה נדירה אל זמנים רחוקים, תעלומות עתיקות ותגליות מסעירות. הסיור מסתיים ביסודות הכותל המערבי – מתחת לפני הקרקע. במקום תוצג גם תערוכת הצילומים המיוחדת "ירושלים הקדומה מתעוררת לחיים" של האמן והיוצר איתן אסרף.

  עיר דוד (צילום: לאה נאמן)
  עיר דוד(צילום: לאה נאמן)
   

  מתי? בתאריכים 21-24 באפריל.

   

  כמה עולה? סיור "עיר דוד המקראית" בעלות 65 שקלים למבוגר וסיור "עיר דוד פינת הכותל" בעלות 45 שקלים למבוגר; שני הסיורים בעלות 10 שקלים לילד.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון *6033 או באתר.

   

  מסע אל העבר בכותל המערבי

  איפה? אתרי הכותל המערבי.

   

  מה בתוכנית? במהלך חג הפסח יתקיימו סיורים חווייתיים בכל אתרי הכותל המערבי, בהם: מנהרות הכותל, ביקור בבית המקדש עם משקפות מציאות מדומה, "המסע לירושלים" - סיורי שורשים מארץ המוצא של משפחות המבקרים ועד לירושלים, מרכז "שרשרת הדורות" הממחיש את סיפורו של העם היהודי לדורותיו ועוד. הסיורים מזמנים חוויה יוצאת דופן במקום הקדוש שמשלב מפגש מרתק בין ישן לחדש, בין עתיק למודרני.


  ביקור מציאות מדומה בבית המקדש (צילום: הקרן למורשת הכותל)
  ביקור מציאות מדומה בבית המקדש(צילום: הקרן למורשת הכותל)
   

  מתי? כל ימי חול המועד.

   

  כמה עולה? מחירי הכניסה לפעילויות נעים בין 25 ל-35 שקלים למבוגר ובין 15 ל-19 שקלים לילדים ונוער (עד גיל 18).

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  פסטיבל אביב בעמק המלך

  איפה? עמק צורים, ירושלים.

   

  מה בתוכנית? במרחק הליכה קצר משער האשפות ומהכותל המערבי, בערוץ נחל הקדרון שבין עיר דוד להר הזיתים, משתרע עמק צורים – "עמק המלך": עצי זית מוריקים, חומות העיר העתיקה וצלילי הפעמונים יוצרים אווירת קדומים קסומה ועוצרת נשימה. את פני המבקרים יקדם מאהל אירוח בסגנון קדום, ובמקום יתקיימו סדנאות יצירה לילדים - הכנת חלילים, סדנת פסיפס, רכיבה על גמלים והצגה של תיאטרון "אספלט". לצד כל אלה, המבקרים יוכלו להצטרף ללא תשלום לסיורים מודרכים לאורך ערוץ הקדרון ולהתפעל מ"פטרה של ירושלים" - מצבות האבן העצומות והמפוארות שנחצבו בסלעי המקום לפני כאלפיים שנה. ניתן גם להתרענן מעט במימיה הקרירים של נקבת השילוח ולצעוד לאור פנסים בבטן האדמה בתשלום סמלי למשתתפי הפסטיבל. הדרך אל הנקבה היא חוויה בפני עצמה והיא כוללת נסיעה מהנה ברכב שטח חשמלי.


  פסטיבל אביב בעמק צורים (צילום: קובי הראתי)
  פסטיבל אביב בעמק צורים(צילום: קובי הראתי)
   

  מתי? בתאריכים 21-24 באפריל, בין השעות 11:00-16:00; סיורים מודרכים ייצאו בכל שעה עגולה ויימשכו 45 דקות.

   

  כמה עולה? ללא תשלום.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון - *6033.

   

  "חגיגרובע" – סיורים ופעילויות ברובע היהודי

  איפה? אתרי הרובע היהודי בעיר העתיקה.

   

  מה בתוכנית? מגוון פעילויות ממתינות למבקרים בחול המועד פסח באתרי הרובע היהודי. בין היתר: "בקצב הרובע" - משחק גיבוש חווייתי חדש לכל המשפחה שיפגיש את המבקרים עם עברה המפואר של העיר העתיקה לאורך התקופות, פענוח כתב סתרים, פאזלים ועוד; סיורים מודרכים בבית הכנסת החורבה, ברובע ההרודיאני וב"בית השרוף" של משפחת קתרוס – אחת מ-24 משפחות הכהונה שעבדו במקדש בימי בית שני; המשחק האינטראקטיבי "בריחה אל העבר" ועוד.

  "בריחה אל העבר" ברובע היהודי (צילום: יעל הרמן)
  "בריחה אל העבר" ברובע היהודי(צילום: יעל הרמן)
   

  מתי? בתאריכים 21-24 באפריל.

   

  כמה עולה? סיור בודד בעלות 20 שקלים למשתתף; כרטיס משולב לכל הסיורים בעלות 30 שקלים למשתתף; כרטיס "הכל כלול" לכל הסיורים ולמשחק "בקצב הרובע" בעלות 97 שקלים למשפחה (ללא הגבלת ילדים); כרטיס ל"בריחה אל העבר" בעלות 250 שקלים למשפחה.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון *4987 או באתר.

   

  חגיגה בתחנה לחקר ציפורי ירושלים

  איפה? התחנה לחקר ציפורי ירושלים - רח' רוטשילד, צמוד לבניין הכנסת.

   

  מה בתוכנית? התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע היא אתר הטבע העירוני הראשון בארץ. בחול המועד התחנה תקיים סיורים להכרת הציפורים שמסתתרות בסביבתה ואף תפעיל חדר בריחה בטבע. באחד מימי החג, התחנה תחגוג יום הולדת 25 ולכבוד המאורע כל הפעילויות ביום זה יהיו בחינם: טיבוע ציפורים מודרך, סיורי תצפית, הפעלות, משחקי אתגר וסרטים.


  ינשוף עצים בתחנה לחקר ציפורי ירושלים (צילום: עמיר בלבן)
  ינשוף עצים בתחנה לחקר ציפורי ירושלים(צילום: עמיר בלבן)
   

  מתי? בתאריכים 21-23 באפריל, סיורים בשעה 10:00 וחדר בריחה בשעות 12:00 ו-14:00; יום ההולדת לתחנה ב-24 באפריל: טיבוע ציפורים בשעות 8:00-11:00, סיור תצפית בכל שעה עגולה בין 9:00 ל-13:00, הפעלות במקום עד השעה 15:00.

   

  כמה עולה? השתתפות בסיורים בעלות 25 שקלים לאדם, חדר בריחה בעלות 100 שקלים למשפחה (עד חמש נפשות). ב-24 באפריל בלבד, הפעילויות ללא תשלום.

   

  לפרטים נוספים: לחדר הבריחה יש להירשם מראש בטלפון 02-6537374.

   

  צבאים ופרפרים בעמק הצבאים

  איפה? פארק עמק הצבאים בירושלים.

  עופר צעיר בעמק הצבאים (צילום: מתן)
  עופר צעיר בעמק הצבאים(צילום: מתן)
   

  מה בתוכנית? סיורים מודרכים על הצבאים, על הטבע הפראי שבלב העיר ועל הפרפרים היפהפיים שבעמק. בנוסף לכך ייערך במקום מופע מוזיקלי, ייערכו בחירות לשם לעופר החדש ועוד.

   

  מתי? ימים ראשון-חמישי, 21-25 באפריל, בשעות 10:30-13:30, 15:30-18:30. ניתן להגיע גם בשאר השעות, אך לא יהיו הפעלות.

   

  כמה עולה? ללא תשלום.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון 02-9927699 או בפייסבוק "פארק עמק הצבאים".

   

  טיול אל מחילות המסתור של בר כוכבא

  איפה? שמורת טבע חורש עדולם, מטה יהודה.

  חורבת מדרס בחורש עדולם, מבט מבפנים (צילום: יעקב שקונליק)
  חורבת מדרס בחורש עדולם, מבט מבפנים(צילום: יעקב שקונליק)
  מה בתוכנית? שמורת טבע חורש עדולם משתרעת על פני שטח עצום של 6,532 דונם בגבעות השפלה הגבוהה. בתחום השמורה יש אתרי עתיקות רבים ונראה שהאזור היה מיושב בצפיפות בימי בית המקדש השני, אך נמצאו ממצאים עוד מתקופות קדומות יותר. אחד האתרים המרתקים בשמורה הוא חורבת מדרס – שרידי יישוב קדום שבו נתגלו לא פחות מ-56 מערות ובורות מים תת קרקעיים, אבל הממצא המפעים ביותר ביישוב הוא מחילות המסתור המפותלות שנחפרו בו בתקופת מרד בר כוכבא. המסלול עובר בין שרידי היישוב העתיק, מעל ומתחת לאדמה, וכולל זחילה ארוכה במיוחד (20 דקות) ולאור פנסים במחילות הסודיות.

   

  מחילות סודיות אלו שימשו את לוחמי בר כוכבא היהודים במלחמתם ברומאים. את הסיור במערת המסתור ניתן להתחיל בפתח הכניסה שבחלקו העליון של הבור, אורכו הוא כ-100 מטרים ובו מחזירי אור לסימון הדרך. הזחילה במערה היא בכיוון אחד, והיציאה היא מפתח אחר הנפתח אל תחתית בור הפעמון.

   

  מתי? רשות הטבע והגנים תציב בשמורה תחנת מידע והסברה לרווחת הציבור בתאריכים 20-24 ו-26-27 באפריל, בשעות 10:30-17:30.

   

  כמה עולה? ללא תשלום.

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  מסתורי ארמון המלך הורדוס

  איפה? פארק (גן לאומי) הרודיון.

   

  מה בתוכנית? משחק הרפתקה לכל המשפחה בארמון המלך הורדוס. רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור לצאת בעקבות הרמזים, החידות והדמויות המוזרות שפוגשים בדרך - ולנסות לגלות מה צופן ההר: מה מחפש לגיונר מסתורי בין חורבות ארמון ההרודיון? מה הקשר שלו לסוד מימי התנאים ולקברו של המלך הורדוס? כמו כן תוצג הצגת "חיים שכאלה" למלך הורדוס, ויתקיימו סיורים מודרכים באתר.

   

  מתי? בימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 10:00-15:00; סיורים מודרכים ייצאו בכל שעה עגולה מהכניסה.

   

  כמה עולה? כניסה למבוגר בעלות 29 שקלים, כניסה לנער בעלות 15 שקלים.

   

  כובשים שוב את ההר

  איפה? אתר לאומי הקסטל.

  אתר לאומי הקסטל (צילום: מנו גרישפן)
  אתר לאומי הקסטל(צילום: מנו גרישפן)
   

  מה בתוכנית? החודש צוין מועד כיבוש הקסטל (8 באפריל). רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור לשמוע את סיפורי הקרבות וחוויות הלוחמים, ללכת במסלול התחנות ולהשתתף במשימות מעניינות הקשורות בערכים שבאו לידי ביטוי בקרבות ועיצבו את קוד הערכים של צה"ל בראשית דרכו. המבקרים יוכלו להתלבש ברוח התקופה ולהצטלם למזכרת, ולהתכבד בקפה מהמדורה ברוח הפלמ"ח. שחקנים ומדריכי רשות הטבע והגנים ימתינו בתחנות ההדרכה ובמיצג הקרב שב"דרך הערכים" לחוויה משפחתית ערכית ומעצימה.

   

  מתי? יום רביעי, 24 באפריל, בשעות 10:00-15:00.

   

  כמה עולה? כניסה לאתר בעלות 22 שקלים למבוגר ו-9 שקלים לילד.

   

  פארק החבלים בנס הרים

  איפה? מרכז השדה והיער נס הרים, מטה יהודה.

  פארק החבלים של קק
  פארק החבלים של קק"ל בנס הרים(צילום: זוג הפקות, ארכיון הצילומים של קק"ל)
   

  מה בתוכנית? במרכז השדה והיער נס הרים שבמטה יהודה, מקימה הקרן הקיימת לישראל בחול המועד פסח פארק חבלים - מתחם לפעילות אתגרית לכל המשפחה. מדובר בפעילות חווייתית מאתגרת, רצופה סוגים שונים של אלמנטים בטיפוס, גלישה ומעברי מכשולים בגובה. יוקמו מסלולים המותאמים לגילאים הקטנים (4-9) בגובה נמוך ומסלולים המותאמים לבוגרים מגיל 10 ומעלה במסלול העולה לגובה.

   

  מתי? ימים שני-שלישי, 22-23 באפריל, בשעות 9:30-12:30 או 13:00-16:00.

   

  כמה עולה? ללא תשלום, מותנה ברישום מראש.

   

  לפרטים נוספים: מידע ורישום מראש דרך "קו ליער" בטלפון 1-800-350-550.

   

  חג החירות בעיר בני החורין

  איפה? גן לאומי בית גוברין – האמפיתיאטרון במתחם עיר בני החורין.

  המערה הצידונית בגן לאומי בית גוברין (צילום: רשות הטבע והגנים)
  המערה הצידונית בגן לאומי בית גוברין(צילום: רשות הטבע והגנים)
   

  מה בתוכנית? מתחם העיר הצפונית של בית גוברין ובמרכזה האמפיתיאטרון המרשים מתעורר לחיים בפסח. הציבור מוזמן להציץ אל חייהם של אנשי בית גוברין לאורך התקופות במערך המחשה צבעוני ומעניין המוסיף אווירה ותוכן לאבנים ולמונומנטים הארכיאולוגיים המיוחדים שבאתר. תוכלו להצטרף למדריך רשות הטבע והגנים לסיור בין הפינות הנסתרות תחת האמפיתיאטרון הרומי ולגלות מי היו הגלדיאטורים שנלחמו בזירה, מה לבשו, באילו כלי לחימה נעזרו, למי התפללו לניצחון בקרבות ועוד. משם ימשיך הסיור אל הכנסייה הצלבנית והחדרים האפלים שמתחת לבית המרחץ.

   

  מתי? ימים שלישי-חמישי, 23-25 באפריל, בשעות 11:00-15:00; הסיור ייצא בכל שעה עגולה ויימשך כ-45 דקות.

   

  כמה עולה? כניסה לאתר בעלות 28 שקלים למבוגר ו-14 שקלים לנער.

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  טיולים מודרכים ביערות קק"ל

  איפה? פארק עדולם, פארק בריטניה ויער צרעה.

   

  מה בתוכנית? קרן קיימת לישראל מזמינה את הציבור ליהנות מטיולי אביב מודרכים בחול המועד פסח באתרים קסומים ברחבי הארץ. הטיולים משלבים נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היערות. הטיולים המתוכננים באזור ירושלים: אל חורבת עתרי שבפארק עדולם, אל תל שקלון בפארק בריטניה, אל חורבת בורגין שבפארק עדולם ואל שביל שמשון ביער צרעה.

  חורבת עתרי בפארק עדולם (צילום: יעקב שקולניק, ארכיון הצילומים של קק
  חורבת עתרי בפארק עדולם(צילום: יעקב שקולניק, ארכיון הצילומים של קק"ל)
   

  מתי? סיור מודרך אל חורבת עתרי ב-21 באפריל, פארק בריטניה ב-22 באפריל, חורבת בורגין ב-23 באפריל וביער צרעה ב-24 באפריל. הטיולים יימשכו כשעתיים וחצי, בשעות 09:00 ו-12:00

   

  כמה עולה? ללא תשלום, אך מותנה בהרשמה מראש.

   

  לפרטים נוספים: הרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון 1-800-350-550, או באתר האינטרנט.

   

  לשחות במעיינות בנחל פרת

  איפה? שמורת הטבע נחל פרת, בנימין.

   

  מה בתוכנית? אחת מפינות החמד ומסלולי הטיול הקסומים ביותר לטיול הוא עין פרת, שבשמורת נחל פרת (הידועה גם כוואדי קלט). בשמורה ריכוז גדול של טבע בראשיתי מתפרץ כמעיינות, נביעות ונחל זורם לצד שרידי אמות מים קדומות, מנזר פעיל, אתר מוכרז לסנפלינג ולטיפוס מצוקים, שרידי תחנת שאיבה בריטית, שולחנות פיקניק, חורשה מוצלת ומסלולי טיול ברמות קושי שונות. לבריכת התמר שאליה מתנקזים מי מעיין עין פרת מומלץ להגיע מוקדם.

  בריכת התמר בעין פרת (צילום: ערן קרוזל, רשות הטבע והגנים)
  בריכת התמר בעין פרת(צילום: ערן קרוזל, רשות הטבע והגנים)
   

  מתי? רשות הטבע והגנים תציב בשמורה תחנת מידע והסברה לרווחת הציבור בתאריכים 20-24 ו-26-27 באפריל, בשעות 9:00-16:00.

   

  כמה עולה? הכניסה לשמורה בעלות 29 שקלים למבוגר ו-15 שקלים לילד.

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  לעוף על הר גריזים

  איפה? האתר הארכיאולוגי הר גריזים, שומרון.

   

  מה בתוכנית? עלייה לרגל להר גריזים בחברה טובה ושלל דמויות מקראיות, עם שחקני תיאטרון "מקום". המבקרים יפגשו כהן שומרוני ששכח את שאבד לו, את יותם מחבק העצים ממשיל המשלים ואת סנבלט שחולם לבנות לו בית מקדש. עוד יוכלו המבקרים להתרשם מהסרט החדש שמוקרן במבואת המבקרים החדשה, וליהנות ממשחק משימות חווייתי עצמאי המתאים לכל המשפחה. בנוסף, תתקיים באתר גם סדנה להכנת עפיפונים.

   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 10:00-15:00; סיורים מודרכים ייצאו בשעות 10:30, 12:30 ו-15:00; הצגות יתקיימו בשעות 11:00 ו-13:30.

   

  כמה עולה? כניסה לאתר בעלות 22 שקלים למבוגר ו-10 שקלים לנער; השתתפות בסדנת הכנת העפיפונים בתוספת 5 שקלים.

   

  סיור בעקבות סיפורה של בירת ישראל הקדומה

  איפה? פארק (גן לאומי) שומרון (סבסטיה).

   

  מה בתוכנית? תיירות שומרון ורשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור לגן הלאומי שומרון (סבסטיה) אשר מתעורר לחיים ומאפשר לחוות את עלילותיה וסיפורה המסעיר של עיר הבירה של ממלכת ישראל הקדומה. בכל שעה עגולה ייצאו סיורים לאתר הארכיאולוגי עם מיטב המדריכים מתחנת המידע בכניסה. האירוע מתקיים באבטחת הצבא וייתכנו שינויים ביום האירוע בהתאם להנחיות כוחות הביטחון.

  גן לאומי שומרון (סבסטיה) (צילום: תיירות שומרון)
  גן לאומי שומרון (סבסטיה)(צילום: תיירות שומרון)
   

  מתי? ימים שני-שלישי, 22-23 באפריל, בשעות 10:00-15:00.

   

  כמה עולה? ללא תשלום.

   

  לפרטים נוספים: חפשו "תיירות שומרון" בפייסבוק או באינסטגרם ובגוגל חפשו "פסח בשומרון", למוקד המידע 1-700-700-106 שלוחה 4.

   

  פארק LIVE בשילה הקדומה

  איפה? אתר שילה הקדומה, בנימין.

   

  מה בתוכנית? עיר המשכן הקדומה תתעורר בפסח לחיים חדשים עם פארק חוויות שיכלול שלושה מיצגים מרהיבים: מגדל הרואה – מיצג מולטימדיה המוקרן על חלונות מגדל תצפית, הולוגרמת תלת ממד חדשה וייחודית של המשכן וכליו, ומסכי מציאות רבודה במחסני המשכן. בנוסף יתקיימו פעילויות וסדנאות, מופעים של שחקני רחוב, משחקים עם מדריכי קק"ל ומוזיאון פעיל של מלאכות קדומות כמו אריגה, טווייה, צביעת בדים ומלאכת הקטורת.

  מגדל הרואה בשילה הקדומה (צילום: תיירות חבל בנימין)
  מגדל הרואה בשילה הקדומה(צילום: תיירות חבל בנימין)
   

  מתי? ימים ראשון-שלישי, 21-23 באפריל, בשעות 9:00-17:00.

   

  כמה עולה? כניסה בעלות 49 שקלים (39 שקלים ברכישה דרך האתר).

   

  לפרטים נוספים: מידע ורכישת כרטיסים באתר.

   

  על פלגי מים בעין חמד

  איפה? גן לאומי עין חמד.

   

  מה בתוכנית? גן לאומי עין חמד הוא פינת חמד של ממש, מקום יפהפה השוכן בהרי ירושלים באפיק נחל כסלון, בצידו הדרומי של כביש 1. דקות ספורות מירושלים ו-40 דקות מתל אביב, והגעתם אל פנינת טבע קטנה, מוריקה, שבה צליל פלגי מים המדמים את שפיעת המעיינות, מבנה צלבני מרשים, מדשאות רחבות, עצי דולב גבוהים ומרשימים במיוחד, עצי אלון גדולים ועתיקים ועצי בוסתן.

  גן לאומי עין חמד (צילום: סיגלית כהן)
  גן לאומי עין חמד (צילום: סיגלית כהן)
   

  מתי? כל ימי חול המועד.

   

  כמה עולה? הכניסה לאתר בעלות 22 שקלים למבוגר ן-9 שקלים לילד.

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  טבע, מים ונוף בנחל קנה

  איפה? שמורת נחל קנה - פארק קנה (בין יקיר לנופים), השומרון.

   

  מה בתוכנית? קחו מקל, קחו תרמיל וצאו עם הילדים לטיול אביבי בנחל קנה - בין בוסתנים, חורש מפותח ומעיינות שופעים. תחנת מידע של רשות הטבע והגנים תחכה למבקרים בפארק קנה (בין היישובים יקיר לנופים שבשומרון), ומשם הם יוכלו לצאת למסלול עצמאי שבמהלכו יפגשו את המדריכים של תיירות שומרון בשטח להסברים ומשחקים. המסלול אינו מעגלי, אלא מתחיל בפארק קנה ומסתיים בכביש עמנואל. שאטל יחזיר את המטיילים מסוף המסלול בחזרה לרכבים. משך הטיול כשלוש שעות ומתאים למשפחות מטיבות לכת.

  נחל קנה (צילום: תיירות שומרון)
  נחל קנה(צילום: תיירות שומרון)
   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 10:00-15:00.

   

  כמה עולה? ללא תשלום.

   

  לפרטים נוספים: במוקד רשות הטבע והגנים 3639*.

   

  הדגים מ"קריעת ים סוף" והחיות שזוכות לחירות

  איפה? אקווריום ישראל וגן החיות התנ"כי.

   

  מה בתוכנית? את סיפור קריעת ים סוף כולם מכירים, אבל אם כמה מבני ישראל הסקרנים יותר היו מביטים לצדדים בזמן המעבר, אילו בעלי חיים הם היו רואים שוחים שם? את התשובה ניתן יהיה לגלות במהלך חופשת פסח באקווריום ישראל, שם תחכה למבקרים עמדת הדרכה מיוחדת אשר תציג את דגי הליצן, שושנות ים צורבות, כרישים אימתניים ועוד שלל יצורים ימיים מים סוף. גם בגן החיות התנ"כי הסמוך בעלי החיים חוגגים את חג החירות עם סדנת "לחופש נולדו" העוסקת בבעלי החיים שגן החיות משיב אל הטבע לאורך השנה, כמו יחמורים, נשרים וצוללי הביצות. לאורך החג יתקיימו לסירוגין באקווריום ובגן החיות גם מופעי "להטוט ברוח שטות"– מופע ליצנות וג'אגלינג לכל המשפחה.

  פסח בגן החיות התנ"כי (צילום: באדיבות גן החיות התנ"כי )
  פסח בגן החיות התנ"כי(צילום: באדיבות גן החיות התנ"כי )
   

  מתי? ימים ראשון-חמישי, 21-25 באפריל.

   

  כמה עולה? גן החיות – כניסה למבוגר בעלות 58 שקלים ולילד (גיל 3-18) בעלות 44 שקלים; האקווריום – כניסה למבוגר בעלות 50 שקלים ולילד (גיל 3-18) בעלות 45 שקלים.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון - 2-6750111 0 או באתר.

   

  חגיגת אביב ומשוררים בגן הבוטני הפורח

  איפה? הגן הבוטני האוניברסיטאי, גבעת רם.

   

  מה בתוכנית? הגן המצוי בימים אלו בשיא פריחתו בכל חלקות הגן הייחודיות ומאפשר למבקרים לחזות בנופים משתנים בתקופה היפה בשנה וליהנות מאתר טבע ירוק בליבה של ירושלים. המבקרים מוזמנים להצטרף לשלושה מסלולי סיור מודרך בנושאי פריחה, אדם וטבע, סיורי שירה מיוחדים במסגרת חגיגת "משוררים בגן" - פרויקט משותף עם כתב העת והוצאת הספרים ("משיב הרוח") - שתכלול גם מפגשים וסדנאות עם משוררים, וסדנאות יצירה שבמסגרתן יתנסו המבקרים ביצירה מחומרים טבעיים.

  פסח בגן הבוטני האוניברסיטאי (צילום: ג'ודית מרכוס)
  פסח בגן הבוטני האוניברסיטאי(צילום: ג'ודית מרכוס)
   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 10:00-17:00; יום חמישי, 25 באפריל, עד 15:00.

   

  כמה עולה? הכניסה חינם. הסדנאות בתשלום 6 שקלים לאדם.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון - 02-6544888 או באתר.

   

  חוזרים לאורח חיים קדום בכפר חשמונאי

  איפה? אתר כפר חשמונאי במושב שילת, חבל מודיעין.

   

  מה בתוכנית? במהלך חופשת הפסח תתקיים בכפר חשמונאי בשילת פעילות לכל המשפחה, אשר תכלול הסבר קצר על מהות חג הפסח ומקורותיו כחג חירות ואביב לעם היהודי. במקום יציגו ההורים עצמם לילדיהם את ההצגה "שלח את עמי" על פי טקסטים ותלבושות שבאתר, וכן יתקיים סיור בכפר הכולל בין היתר הפעלת בית הבד העתיק, האכלת העיזים והתרנגולות בפינת החי, הכנת שקיות צמחי מרפא, יצירת נרות שמן מחֵמר, כתיבה בקולמוסים באוהל הכתב בעברית עתיקה, מטווח חץ וקשת, הדגמת טביעת מטבעות חשמונאיות ועוד. לאחר הפעילות המשפחות מוזמנות לערוך פיקניק במקום על בסיס הכיבוד העצמי שיביאו עימן.

  כפר חשמונאי במושב שילת (צילום: יח
  כפר חשמונאי במושב שילת(צילום: יח"צ)
   

  מתי? ימי חול המועד החל מהשעה 10:30.

   

  כמה עולה? 35 שקלים למשתתף (במזומן בלבד).

   

  לפרטים נוספים: ההשתתפות בפעילות בהרשמה מראש בטלפון - 054-4480463 (זוהר ברעם) או במייל kfarhash@012.net.il.

   

  פארק בריחה וטעימות יין ביקב ירושלים

  איפה? מתחם טחנת הרוח מונטיפיורי, משכנות שאננים.

   

  מתי? בתאריכים 21-24 באפריל, בשעות 10:00-15:00.

  מרכז הטעימות של יקב ירושלים במתחם הטחנה בירושלים (צילום: יח
  מרכז הטעימות של יקב ירושלים במתחם הטחנה בירושלים(צילום: יח"צ)
   

  מה בתוכנית? יקב ירושלים פותח את מרכז טעימות היין בתוך המבנה ההיסטורי של טחנת הרוח מונטפיורי בשכונת משכנות שאננים. הקהל הרחב (והבוגר) מוזמן לטעום ממגוון היינות, והילדים ייהנו מתירוש מתוק, בשילוב הדרכה קצרה על תהליך ייצור מיץ ענבים ויין. עוד באתר: פארק בריחה – חוויה לכל המשפחה המבוססת על מורשתו של משה מונטפיורי, וסדנאות יצירה שמסגרתן יכינו המשתתפים יצירות מפקקי שעם ויעצבו מדבקות לבקבוקים.

   

  כמה עולה? טעימת יינות בעלות 20 שקלים לאדם (טעימת תירוש בעלות 5 שקלים); כניסה לפארק הבריחה בעלות 55 שקלים למשתתף (מינימום חמישה משתתפים); השתתפות בסדנאות היצירה בעלות 25 שקלים למשתתף.

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  מרכז המבקרים של יקב טורא

  איפה? יקב טורא ביישוב רחלים (שומרון).

   

  מה בתוכנית? יקב טורא מזמין את ההורים והילדים לטעימות יין ושמן זית מתוצרת מקומית. הביקור כולל מפגש עם ורד וארז בן סעדון, בעלי היקב, שיספרו למבקרים כיצד הקימו את היקב, מהו תהליך ייצור והפקת יינות, אילו יינות מתאימים למאכלי בשר ואילו למנות חלביות, מהם הזנים השונים של יינות אדומים ולבנים, מהו תהליך הביקבוק, השעם ועוד. לילדים יוקרן סרט מיוחד שיסביר מהו תהליך ייצור היין ביקב. סמוך ליקב ממוקם המעיין המשודרג לזכרו של אייל יפרח ז"ל, אחד משלושת הנערים החטופים. המעיין המלאכותי צופה אל עבר הרי השומרון הירוקים ובנוי בצורת אייל, וסביבו ציליה, מדשאה, פינות פויקה ומנגל ושולחנות פיקניק לטובת המטיילים.

  יקב טורא ברחלים (צילום: יח
  יקב טורא ברחלים(צילום: יח"צ)
   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 9:00-17:00; יום חמישי, 25 באפריל, בשעות 10:00-13:00.

   

  כמה עולה? חינם.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון - 052-7966613 או באתר.

   

  לצייר על הקירות במוזיאון ישראל

  איפה? מוזיאון ישראל בירושלים.

  מוזיאון ישראל (צילום: באדיבות מוזיאון ישראל)
  מוזיאון ישראל(צילום: באדיבות מוזיאון ישראל)
   

  מה בתוכנית? מוזיאון ישראל מזמין את הקהל להגשים חלום ולצייר על קירות הגלריה המרכזית. אמנים מטעם המוזיאון יערכו במקום סדנאות ציור על הקיר בהשראת התערוכות. בנוסף, יוכלו המבקרים ליהנות מהפנינג מיוחד של סדנאות ציור על עציצים בהשראת האמנים האימפרסיוניסטים ומופע אמנותי מיוחד עם קבוצת "מאחיה". באותה הזדמנות המבקרים במוזיאון מוזמנים לבקר במגוון התערוכות החדשות שמוצגות עכשיו: "מניפסטו" - מיצג הענק בכיכובה של השחקנית ההוליוודית קייט בלאנשט; התערוכה "הניצחון על השמש" המתארת את פעילותם של אמני האוונגרד בברית המועצות תחת צנזורה כבדה והתערוכה המרגשת "לא קם כמשה" המציגה את כתבי הרמב"ם המקוריים ממוזיאונים מובילים ברחבי העולם.

   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל.

   

  כמה עולה? כניסה חינם לילדים ונוער עד גיל 17, כניסה למבוגר בעלות 54 שקלים; השתתפות בסדנאות בתוספת 15 שקלים.

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  פלסטיקולוגי במוזיאון המדע

  איפה? מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד - שד' המוזיאונים 3, גבעת רם, ירושלים.

   

  מה בתוכנית? מוזיאון המדע בירושלים מכין למבקרים בחול המועד פסח הפנינג אביבי בנושא פלסטיק, שיכלול הדגמות מדעיות, מפעל למיחזור פלסטיק – "פלסטי"Factory, מיצגי אמנות מפלסטיק ממוחזר, הכנת ארנק צבעוני משקיות פלסטיק והצגת "פלסטיק טיבה" לכל המשפחה. המטרה – להעלות מודעות ליתרונות ולחסרונות הטמונים בפלסטיק. במסגרת ההפנינג יוצגו גם הסרט התלת-ממדי "המסע אל החלל" ותערוכת "אפריקה גול" ובה כ-60 כדורי רגל שהכינו ילדים באפריקה מפסולת מקומית בהיעדר אמצעים חלופיים.

  תערוכת אפריקה גול, פלסטיק ולוגי במוזיאון המדע (צילום: AFRICAGOAL)
  תערוכת אפריקה גול, פלסטיק ולוגי במוזיאון המדע(צילום: AFRICAGOAL)
   

  מתי? בתאריכים 21-24 באפריל בשעות 10:00-18:00, בערב חג ובחג פסח שני, 25-26 באפריל, בשעות 14:00–10:00, ובשבת, 27 באפריל, בשעות 10:00-17:00.

   

  כמה עולה? כניסה בעלות 60 שקלים לאדם (מעל גיל 5); כניסה לסרט התלת-ממדי בתוספת 10 שקלים.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון - 02-6544888 או באתר.

   

  מוזיאון מגדל דוד: ירושלים דרך חמשת החושים

  איפה? מוזיאון מגדל דוד בירושלים, סמוך לשער יפו.

   

  מה בתוכנית? מוזיאון מגדל דוד מזמין את הציבור להשתמש בחמשת החושים שלהם כדי להכיר את המצודה המרתקת, את סיפור חג הפסח ואת מסורת העלייה לרגל לירושלים. הפעילות תכלול חמש תחנות חווייתיות, שכל אחת מהן מתמקדת בחוש אחר: ריח, טעם, ראייה, מישוש ושמיעה. המשתתפים יעברו בתחנות באמצעות מפה וכרטיסיה. בכל תחנה הם יקבלו מידע והשראה על אחד החושים, בהקשרו לפסח ולירושלים - ומשימה לבצע. בנוסף, יוביל המוזיאון סיורים בעיר העתיקה – סיור סיפורי חומות על חומות העיר העתיקה, סיור "חלון לירושלים" משולב בטכנולוגיית מציאות מדומה, סיור מודרך בתערוכת "ההר" ותצפית אל הר הבית; סיור "ירושלים לדורותיה"; וסיור קישלה במתחם המצודה בעקבות העדויות הארכיאולוגיות – מארמון הורדוס לבית העצורים.

  פסח במוזיאון מגדל דוד (צילום: ריקי רחמן)
  פסח במוזיאון מגדל דוד(צילום: ריקי רחמן)
   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 11:00-17:00.

   

  כמה עולה? הכניסה לילדים ונוער עד גיל 18 חינם, כניסה למבוגר בעלות 40 שקלים; סיור סיפורי חומות בעלות 40 שקלים לילד ו-50 שקלים למבוגר; סיור "חלון לירושלים" בעלות 100 שקלים למשתתף; סיורי תערוכת "ההר", "ירושלים לדורותיה" והקישלה כלולים בדמי הכניסה למוזיאון.

   

  לפרטים נוספים: למידע ולרכישות כרטיסים בטלפון 2884* – או באתר.

   

  חוזרים למצרים העתיקה במוזיאון ארצות המקרא

  איפה? מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.

   

  מה בתוכנית? מוזיאון ארצות המקרא מזמין את כל המשפחה להשתתף באירוע שעושה כבוד למצרים העתיקה: הצטרפו למופע להטוטים מסעיר של חרטומים מבולבלים, עזרו לנפרי להשיג חיי נצח מצריים, היכנסו לחדר קבורה מפואר של הפרעונים באמצעות משקפי A.R ו-V.R, לימדו לחשים קסומים, כתב הירוגליפים, הכנת פפירוס, מסורות עתיקות ועוד.

  מוזיאון ארצות המקרא (צילום: עודד אנטמן)
  מוזיאון ארצות המקרא(צילום: עודד אנטמן)
   

  מתי? ימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 10:00-16:00. סיורים יתקיימו מ-11:00 בכל שעה עגולה; יום חמישי, 25 באפריל, עד 14:00. סיור יתקיים ב-11:00 בלבד.

   

  כמה עולה? הכניסה וההשתתפות בפעילויות – חינם.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון - 02-5611066 או באתר.

   

  תערוכת חג מיוחדת במוזיאון ידידי ישראל

  איפה? מוזיאון ידידי ישראל – רח' יוסף ריבלין 20, ירושלים (צמוד לכיכר החתולות).

  מוזיאון ידידי ישראל ירושלים (צילום: אורן כהן)
  מוזיאון ידידי ישראל ירושלים(צילום: אורן כהן)
   

  מה בתוכנית? מוזיאון ידידי ישראל חוגג את הפסח ומזמין את כל המשפחה ליהנות מתערוכת חג הכוללת 14 מיצגים חדשים, שיוצגו במהלך החג. המיצגים מספרים על המוטיבים הבולטים של החג, בהם עשר המכות, ארבע הכוסות, צלחת הסימנים, מצות, הגדת פסח וקריעת ים סוף. כל אלו נוספים למסע מרתק אחורה בזמן על סיפורים מרגשים של ידידי ישראל לדורותיהם, ולקשר המתחזק לאורך השנים בין עמים שונים ויהודים מסביב לעולם.

   

  מתי? בתאריכים 19-27 באפריל, בשעות 9:30-20:45 (בימי שישי עד 14:00, בשבתות בשעות 10:00-18:00).

   

  כמה עולה? כניסה למשפחה (שני מבוגרים ושלושה ילדים) בעלות 100 שקלים.

   

  לפרטים נוספים: סיור מודרך נדרש לתאם מראש במייל reservations@fozhc.com, או בטלפון - 02-5329400.

   

  משחקים נוסטלגיים ותערוכת קערות פסח

  איפה? מוזיאון חצר היישוב הישן ע"ש קפלן – רח' אור החיים 6, העיר העתיקה ירושלים.

   

  מה בתוכנית? מוזיאון חצר היישוב הישן מזמין את הציבור ליהנות ממשחקים בטעם של פעם, כולל משחקי קופסה שבהם שיחקו סבא וסבתא כשהיו ילדים. משחקי הקופסה הם חלק מהתערוכה "ממשבר לתקומה - סיפורם של מפוני העיר העתיקה". התערוכה מספרת את סיפורם של לוחמי ותושבי הרובע היהודי בתש"ח, לאחר נפילת הרובע. התערוכה עוסקת בין השאר בתקופת הצנע ובחינוך, בעיקר הבלתי פורמלי, בשנות החמישים: קופסת קרן קיימת, עיתון "דבר לילדים", משחקים חינוכיים תוצרת ברלוי הנושאים מסרים לאומיים (מונופול, למך ועוד). בחלק ממשחקים אלו המבקרים אף יוכלו לשחק בעצמם, וכן במשחקי אגוזים, עג'ואים, קפיצה בשקים, משיכת חבל ועוד. עוד במוזיאון: "עושים סדר" – תצוגה מיוחדת של קערות פסח מאוסף המוזיאון, ומופע תיאטרלי-אינטראקטיבי "הבחירה של ניסימיקו".

   

  מתי? בימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 10:00-18:00, ובערב החג השני, 25 באפריל, בשעות 10:00-13:00; סיורים מודרכים בתצוגות בשעות 11:00, 14:00 ו-16:00; המופע יוצג בשעה 12:30.

   

  לפרטים נוספים: הרשמה מראש בטלפון - 02-6276319, 052-4002478.

   

  צלילי החירות במוזיאון המוזיקה העברי

  איפה? מוזיאון המוזיקה העברי – יואל משה סולומון 10, נחלת שבעה.

   

  מה בתוכנית? סיורים בסימן קצב וכלי הקשה ממחישים את היציאה מעבדות לחירות דרך מוזיקה קצבית ומלאת גרוב. במסע בעקבות התופים וכלי ההקשה של כל תפוצה יוכלו המבקרים להתנסות בתיפוף ויצירה ולהכיר סוגי מקצבים שונים. בנוסף יתקיימו סיורים בחללי המוזיאון שבהם יצפו המבקרים בתצוגה של כ-260 כלי נגינה נדירים וייחודיים שהגיעו מהתפוצות, ילמדו שירים, ניגונים וסיפורים מרתקים, וכן סגנונות מוזיקליים שונים אשר השפיעו על המוזיקה והשירה שהיו נהוגים בתפוצות שבהן חי העם היהודי.

  מציאות מדומה במוזיאון המוזיקה העברי (צילום: ליאור לינר)
  מציאות מדומה במוזיאון המוזיקה העברי(צילום: ליאור לינר)
   

  מתי? בתאריכים 21-25 באפריל בשעות 9:30-20:00, ביום שישי, 26 באפריל, עד 14:00. הסיורים יתקיימו פעמיים ביום – 10:00 ו-18:30.

  כמה עולה? כניסה למבוגר בעלות 50 שקלים; כניסה לילד מגיל 5 ומעלה בעלות 40 שקלים.

   

  לפרטים נוספים: הרשמה מראש בטלפון – 02-5406505 או באתר.

   

  פסטיבל אביב צבעוני במוזיאון פעיל עין יעל

  איפה? מוזיאון פעיל עין יעל בירושלים, ליד תחנת הרכבת מלחה.


  ירי חץ וקשת במוזיאון עין יעל (צילום: באדיבות מוזיאון פעיל עין יעל)
  ירי חץ וקשת במוזיאון עין יעל(צילום: באדיבות מוזיאון פעיל עין יעל)
   

  מה בתוכנית? במוזיאון פעיל עין יעל בירושלים ייפתח בחול המועד פסח פסטיבל האביב הצבעוני בחיק הטבע ובו שלל אטרקציות לכל המשפחה. הפסטיבל יכלול: בעלי מלאכה שישחזרו מלאכות קדומות ברחוב הרומי הקסום; סדנאות מלאכה קדומות כגון קליעת סלים, אריגה, בנייה באדמה, טוויה בפלך ואריגה בנול; ציור על גבי טיח לח בסדנת הפרסקו; סדנת קרמיקה בשיטות בנייה שונות והכנת לבנים מבוץ; סדנת קדרות; הכנת סלים מחומרים טבעיים; סדנת אריגה; סדנת פסיפס; התנסות בירי בחץ וקשת; הופעות נגנים בטבע ברחבי האתר ועוד. המבקרים יוזמנו לסייר בווילה הרומית והשרידים הארכיאולוגיים ולבקר בפינת החי. כמו כן, תוצג כמה פעמים ביום הצגת הילדים "תבלין של שבת" של שרית זוסמן, על מפגש של רבי יהודה הנשיא עם קיסר רומא, אנטונינוס.

   

  מתי? בימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 10:00-17:00; ביום חמישי, 25 באפריל, עד השעה 14:00.

   

  כמה עולה? כניסה בעלות 45 שקלים לילד ו-35 שקלים למבוגר; כניסה להצגה בתוספת 5 שקלים.

   

  לפרטים נוספים: באתר.

   

  פסיפס של חוויות בשומרוני הטוב

  איפה? מוזיאון השומרוני הטוב (בנימין).

   

  מה בתוכנית? "אכסניית השומרוני הטוב" הייתה פונדק דרכים שפעל לקראת סוף ימי בית שני, ובמשך דורות רבים לאחר מכן שימשה צליינים ונזירים בדרכם אל אתר הטבילה בנהר הירדן. כיום פועל באתר, השוכן לצד כביש 1 בין ירושלים לים המלח, מוזיאון ארכיאולוגי לפסיפסים – היחיד בארץ. במוזיאון מוצגים שרידים ארכיאולוגיים ובהם פסיפסים מרשימים מרחבי יהודה ושומרון, בנוסף לפסיפס בודד מבית הכנסת העתיק בעזה. חוץ מביקור במוזיאון עצמו ומתצפית מרהיבה על האזור, יתקיים בפסח הפנינג משפחתי ברוח החג שיכלול סיורים מומחזים ברחבי המוזיאון, הפעלה מוזיקלית עם כלי נגינה מכל העולם, סדנאות יצירת פסיפס ועפיפונים, סדנת ארכיאולוגיה חווייתית, סדנת בנייה בבוץ, סדנת משחק מיוחדת ועוד. בנוסף, בנקודה זו תעמוד תחנת יציאה לטיולים מודרכים בנחלים ובמעיינות של מזרח בנימין.

  פסיפס בשומרוני הטוב (צילום: תיירות חבל בנימין)
  פסיפס בשומרוני הטוב(צילום: תיירות חבל בנימין)
   

  מתי? בימים ראשון-רביעי, 21-24 באפריל, בשעות 9:30-17:00.

   

  כמה עולה? כניסה למוזיאון בעלות 22 שקלים למבוגר ו-10 שקלים לילד; כניסה והשתתפות בפעילויות בעלות 48 שקלים לאדם; השתתפות בסדנת המשחק בתוספת 12 שקלים לאדם.

   

  לפרטים נוספים: מידע נוסף באתר. מומלץ להירשם לפעילויות מראש בטלפון 02-5955664 או באתר.

   

  סיור חוצה עדות וטעמים בשוק מחנה יהודה

  איפה? שוק מחנה יהודה, ירושלים.

  שוק מחנה יהודה (צילום: זוהרת כהן)
  שוק מחנה יהודה(צילום: זוהרת כהן)
    

  מה בתוכנית? חברת תיירות השווקים "יאללה באסטה" תוציא בחול המועד פסח סיור טעימות חווייתי לכל המשפחה בשוק מחנה יהודה. במהלך הסיור ייחשפו המשתתפים למגוון המטבחים של העדות השונות וכן ילמדו על מנהגי החג בפסיפס העדות הירושלמי. בליוויו של מדריך מוסמך מטעם החברה, הסיור יעבור בין סמטאות השוק והבאסטות הצבעוניות דרך הגלריות והמסעדות המקומיות. בנוסף, יסופר על מנהגי החג לאורך השנים בירושלים ויהיה ניתן לחוש באווירה החגיגית המיוחדת שעוטפת את העיר בימים אלו. כל הטעימות בסיור כשרות לפסח.

   

  מתי? יום שני, 22 באפריל, בשעות 10:00-12:00; יום רביעי, 24 באפריל, בשעות 12:00-14:00.

   

  כמה עולה? 99 שקלים למשתתף.

   

  לפרטים נוספים: בטלפון - 076-5398000 או באתר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זוג הפקות, ארכיון הצילומים של קק"ל
  פארק החבלים של קק"ל בנס הרים
  צילום: זוג הפקות, ארכיון הצילומים של קק"ל
  מומלצים