שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ארה"ב: בעלה של חיילת שנפלה באפגניסטן גורש – והוחזר

  הרשויות גירשו למקסיקו את חוזה קראנזה, שרעייתו נהרגה במהלך שירותה הצבאי ב-2010. הגירוש עורר זעם בארה"ב, והוא קיבל אישור לחזור לביתו באריזונה. "עוד דוגמה למדיניות ההגירה הבלתי אנושית של טראמפ"

  הרשויות בארצות הברית גירשו למקסיקו גבר שאשתו נהרגה במהלך שירותה הצבאי באפגניסטן. אחרי שהמקרה פורסם, הניחו לו לשוב לביתו באריזונה. 

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  חוזה קראנזה, בן 30, נכנס לארה"ב באופן לא חוקי בשנת 2004. הוא נישא לברברה ויירה ב-2007 ונולדה להם בת. ויירה נהרגה במהלך שירותה הצבאי באפגניסטן ב-2010 כאשר המורדים תקפו את יחידתה. אחרי מותה הוא קיבל הגנה מפני גירוש הניתנת לקרובי משפחה של חיילים שנפלו.

  חוזה קראנזה בעלה של ברברה ויירה ש נהרגה ב אפגניסטן גורש מ ארה
  "עוד דוגמה למדיניות ההגירה הבלתי אנושית". ויירה וקראנזה

  בשבוע שעבר נעצר קראנזה על ידי פקידי הגירה. הוא גורש למקסיקו, ארץ מוצאו, כשהוא משאיר מאחור את בתו בת ה-12, אזרחית אמריקנית. "אני מרגיש כל כך רע", אמר קראנזה כששהה במקלט למהגרים שגורשו בגבול. הוא הוסיף כי הוא חושש שלא יראה עוד את בתו.

   

  עורך דינו, אזקיאל הרננדז, אמר שבשנה שעברה הוצא נגדו צו מעצר חדש, מסיבה שאינה ברורה. הוא הוסיף שקראנזה לא היה מודע לצו המעצר ולא הגיע לדיון שנקבע בבית המשפט משום שההודעה על כך נשלחה לכתובת הלא נכונה. משלא הגיע לדיון, שופט הורה לגרש אותו. אתמול התירו לו הרשויות לחזור לארה"ב והוא שב לביתו.

   

  הידיעה על גירושו עוררה זעם רב. "זה מזעזע", אמרה ססיליה וואנג, סגנית יו"ר האיגוד האמריקני לחירויות אזרחיות. חברת הקונגרס הדמוקרטית אן קירקפטריק האשימה את הנשיא טראמפ. "המעצר הזה הוא רק עוד דוגמה למדיניות ההגירה הבלתי אנושית של הנשיא", היא אמרה.

  חוזה קראנזה בעלה של ברברה ויירה ש נהרגה ב אפגניסטן גורש מ ארה
  ויירה עם בתה

  מספר המהגרים שגורשו מארה"ב זינק באופן דרמטי בתקופת ממשל טראמפ, כולל מהגרים ללא עבר פלילי. בשנה שעברה הכריז הממשל על מדיניות "אפס סובלנות" כלפי מסתננים, ובמסגרתה אלפי ילדי מהגרים לא חוקיים הופרדו מהוריהם.

   

  בשבוע שעבר התפטרה השרה לביטחון המולדת של ארה"ב, קירסטן נילסן, על רקע הזינוק בכמות המהגרים שמגיעים לגבול מקסיקו. נילסן, שכיהנה בתפקיד במשך 16 חודשים, הייתה אחראית על אכיפת מדיניות ההגירה השנויה במחלוקת של טראמפ - מדיניות אשר עוררה סערה בסוף מאי 2018, לאחר שנחשפו "מכלאות הילדים" שבהן שוכנו ילדי מהגרים בלתי חוקיים שהופרדו מהוריהם בגבול.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים