שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אשת מייסד טלגראס: "ארגון פשע? זה ארגון פשע של חננות"
  גלי עמר מספרת בשיחה מארה"ב לאולפן ynet על הקשיים שחווה עמוס סילבר בכלא האוקראיני ועל התנגדותה להסגרתו: "מדינת ישראל תפרה לו תיק, אין לו סיכוי למשפט צדק בארץ. טלגראס זה מפעל חסד ענק"

   

  אשתו של מייסד טלגראס בראיון ל-ynet    (צילום: אלי סגל)

  אשתו של מייסד טלגראס בראיון ל-ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גלי עמר, אשתו של מייסד רשת "טלגראס" עמוס דב סילבר שעצור באוקראינה, סיפרה היום (ד) בראיון ל-ynet על התנאים הקשים שבהם הוא מוחזק ועל הקושי שבהתקשרות עימו, תוך שהיא שבה ומדגישה את אמונתה בחפותו.

   

  עמר, השוהה בימים אלה בארה"ב, ציינה כי התקשורת עם בעלה מתאפשרת רק באמצעות עורכי דינו. "המצב לא טוב, אני יודעת שמונעים ממנו אוכל ושינה ומעבירים אותו תא לעיתים תכופות. מנסים לגרום לו להסכים להסגרה ארצה, אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

   

  חרף התנאים הקשים שהיא מתארת, עמר מדגישה כי בעלה מתנגד להסגרתו מהסיבה ש"נתפר לו תיק" ואין לו כל סיכוי לצלוח משפט בארץ, לטענתה. "מדינת ישראל ומשטרת ישראל המציאו פה תיק שלבן אדם כמו עמוס, אם יחזור לארץ, אין סיכוי להגיע במסגרתו למשפט צדק כלשהו. המשטרה יכולה לעשות הכל ובתי המשפט הם חותמת גומי, אנחנו לא סומכים עליהם". לטענה שהחקירה רואה ברשת טלגראס שהקים בעלה "ארגון פשע", השיבה עמר כי מדובר ב"ארגון פשע של חננות".

  מייסד טלגראס עמוס דב סילבר סמים ()
  "תפרו לו תיק". עמוס דב סילבר
   

  אשתו של מייסד ה טלגראס ר עמוס סילבר גלי עומר ב אולפן ynet (צילום: אלי סגל)
  גלי עמר(צילום: אלי סגל)

  -אוקראינה לא וישראל לא. מה אתם כן רוצים שיקרה?

  "שיחזור לארה"ב. הוא לא תושב ישראל בארבע השנים האחרונות, אנחנו חיים בארה"ב, הבן שלנו לומד כאן בבית הספר ולכאן אנחנו רוצים שעמוס ישוב. בקשת הסגרה לצרכי חקירה היא הליך שאינו חוקי. מדינת ישראל עושה פשוט מה שהיא רוצה".

   

  -במשטרה טוענים שברשת התגלגלנו מיליונים, אז למה את מנסה לגייס כספים?

  "הלוואי שבאמת היה לנו מיליונים. מה שכן, מי שבאמת הכסף שהלך אליו הם בעצם הסוחרים, לא המתכנתים ולא המנהלים. כל הכספים שהמשטרה מדברת עליהם הם בעצם חלק מעסקאות של סוחרים, לא של המנהלים ובטח שלא של עמוס".

   

  עורך הדין ניר יסלוביץ'    (צילום: אלי סגל)

  עורך הדין ניר יסלוביץ'    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  -אז מה שהוא עשה היה בהתנדבות גמורה? הוא נדבן של קנאביס?

  "לגמרי. זה פשוט משנה חיים, אנשים שהיו רגילים לקום בבוקר ולגנוב, לצורך העניין, פשוט קמים לעבודה ויש להם סדר יום. זה מפעל חסד ענק ששינה לכל כך הרבה אנשים את החיים. זה ממש לא ארגון פשע".

   

  -נטען בין השאר שנמכרו סמים גם לקטינים

  "אני מאמינה שאין הבדל בין מבוגר לקטין. שכולם צריכים קנבינואידים במערכת. מחקרים מוכיחים שכל המחלות נובעות מחוסר של קנבינואידים".

   

  עורך דינו של סילבר, ניר יסלוביץ', התייחס לבקשת ההסגרה נגד מרשו וטען גם הוא כי מדובר במהלך שאינו חוקי: "מרכז החיים של מרשי הוא בארה"ב לא בישראל, הוא רוצה לחזור לביתו וזו זכותו. הבקשה של ישראל אינה חוקית ואני סבור שגם השלטונות באוקראינה לא יקבלו אותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים