שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ אשר מיהדות התורה על דברי ליברמן: "זו הצגה"
  חבר הכנסת עקץ את ליברמן באולפן ynet, על רקע האיום שלו בנוגע לחוק הגיוס: "לא למדתי לימודי ליבה, אבל 8 מנדטים הם יותר מ-5. גם בלי יהדות התורה אין ממשלה"

   

   

  חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה התייחס היום (ד') בראיון ל-ynet להצהרותיו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לפיהן לא יוותר על חוק הגיוס, ואמר כי מפלגתו תהיה מוכנה ללכת לבחירות חדשות אם תידרש לכך.

   

  אשר הוסיף עקיצה לליברמן שרואה במפלגתו את לשון המאזניים להרכבת ממשלה: "אומנם לא למדתי לימודי ליבה, אבל 8 מנדטים הם יותר מ-5. גם בלי יהדות התורה אין ממשלה. זה לא מי שאחרון, או מי שבעצם אומר תחזיקו אותי שלא אתפרע. גם אותנו צריך להחזיק שלא נתפרע".

   

  כשנשאל אם הוא רואה בדבריו של שר הביטחון לשעבר איומי סרק, השיב: "אני לא אומר שמדובר באיומי סרק. אני מאוד מעריך אותו ברמה האישית, אנחנו אפילו חברים וידידים, אבל אני לא מבין את ההתנהלות הזאת עכשיו. אני חושב שיש לה סיבות אחרות, שיפור עמדות, אלו בכל זאת בחירות לא קלות שהוא יצא מהן בעור שיניו. אבל אני שואל שאלה אחת - למה על הגב שלנו כל הזמן?".

   

  אשר מתח ביקורת על דבריו של ליברמן בנוגע לחוק הגיוס ועל כך שלא יאפשר לשנותו ולו במילה: "אני לא זוכר דבר כזה בכנסת ישראל, שמישהו אומר 'לא תשונה אות, לא ישונה פסיק ולא תשונה נקודה'. אני לא נכנס לפערים וחושב שליברמן עצמו אינו יודע מה הם".

  ח
  "גם בלעדינו אין ממשלה". ח"כ יעקב אשר(צילום: אלי סגל)
   

  -אבל מצד שני גם החוק הזה הוא סוג של פשרה, כמו שבעצמך אמרת.

  "בדיוק, גם מבחינתנו מדובר בהרבה פשרה".

   

  -יש גבול כמה הוא יכול להתפשר.

  "כן, גם יש גבול לכמה שאנחנו יכולים להתפשר. לכן יש קואליציה ויש מנגנונים. אנחנו עומדים מול הליכוד, מול רה"מ ולא מול חמישה מנדטים מתוך 65, עם כל הכבוד. נגיע להסכמות והבנות, ויהיו דברים נוספים".  

   

  -יכול להיות שליברמן התבלבל? שלא קרא נכון את המסמכים?

  "אני לא פרשן לענייני ליברמן והוא לא מתבלבל, הוא אדם עם הרבה ניסיון. הוא מעביר את הכדור בצורה כזאת כאילו שהוא עכשיו עם המפתחות בכיס".

   

  -הליכוד הרוויח עם הפלתו של ליברמן, הליכוד שתה גם מנדטים של ימין חילוני

  "נכון, אז זה גם מסר שבא ואומר: אנחנו לא רוצים הקצנה, לא רוצים כפייה, אנחנו צריכים לחיות פה ביחד במדינה הזאת".

  אביגדור ליברמן מסיבת עיתונאים (צילום: אוהד צויגנברג)
  "אינו מודע בעצמו לפערים". אביגדור ליברמן(צילום: אוהד צויגנברג)
   

  -המסר שלכם לליכוד הוא שבעניין חוק הגיוס אין על מה לדבר?

  "אנחנו לא צריכים להעביר מסרים לראש הממשלה, הוא יודע, כולנו יודעים. הרי ישבנו על חוק הגיוס, אנחנו יודעים שיש בו בעיות קטנות מסויימות כאלה ואחרות. אין פה הפרשים כאלה גדולים, זו סתם הצגה אחת גדולה. אנחנו לא באים ואומרים שצריך לקחת את כל החוק שהכין משרד הביטחון ולזרוק אותו לפח, אנחנו מדברים על אותו חוק עם ניואנסים כאלה ואחרים".

   

  -ההצגה שאתה מדבר עליה היא הצגה של ליברמן?

  "אני מדבר באופן כללי, אולי מדובר על ליברמן. אני חושב שיש פה מהומה על לא מאומה. נקודה".

   

  -כבר שמענו דיבורים על זה שאתם רוצים ללכת צעד אחורה מהסטטוס קוו. שהשבת תהיה שבת כהלכה

  "ממש לא. הפוך. עם כל הבעיות שיש בסטטוס קוו, אנחנו מקדשים אותו, שומרים עליו, על כל חסרונותיו. כל פעם נפתח עוד איזשהו חריץ אחד ואנחנו סותמים אותו עם האצבע. אנחנו רוצים שדמותה של מדינת ישראל תישמר, שהמסורת שלה תישמר".

  .

  -בקדנציה הקודמת היה חוק המרכולים ודיברו על תחבורה ציבורית בשבת. עמדתכם נותרה איתנה?

  "עמדתנו נשארת איתנה כי עמדתנו מבוססת על המסורת שכולנו גדלנו בה. אז יש חלק בציבור שהחליט להתנער מהמסורת הזאת ויש חלק גדול מאוד שלא. רוב הציבור הצביע בעד מפלגות שהן יותר מסורתיות. רוב הציבור בא ואומר דבר אחד, גם אם אני חילוני, גם אם אני לא שומר שבת, אני עדיין רוצה שהנכדים שלי יידעו בעוד עשרים ושלושים שנה שהמדינה הזאת יהודית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים