שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  התוצאות נמסרו לנשיא: "מקווה לממשלה גדולה ויציבה"

  יו"ר ועדת הבחירות מלצר העביר לריבלין את תוצאות הבחירות הרשמיות ותקף את בנט ושקד: "היו ניסיונות לערער על הלגיטימיות של התוצאות. ריבלין יטיל הערב על נתניהו את הקמת הממשלה: "מקווה שתשקף את רצון העם"

   

  מלצר מגיש את תוצאות הבחירות לנשיא המדינה    (צילום: אלכס גמבורג )

  מלצר מגיש את תוצאות הבחירות לנשיא המדינה    (צילום: אלכס גמבורג )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שמונה ימים לאחר יום הבוחר, נמסרו היום (ד') בצהריים תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 לנשיא המדינה ראובן ריבלין. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אמר בטקס על טענות הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד: "ניסו לערער לצערי על הלגיטימיות של התוצאות. קיבלתי זאת בסלחנות כי לא תופסים אדם בשעת צערו".

   חנן מלצר יו
  "מקווה לממשלה גדולה ויציבה". ריבלין ומלצר(צילום: עמית שאבי)

   חנן מלצר יו
  (צילום: עמית שאבי)

  הערב יטיל ריבלין על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שזכה ל-65 ממליצים, את הקמת הממשלה הבאה. "ביומיים האחרונים קיימנו התייעצויות עם נציגי הרשימות ובעוד מספר שעות אטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על המועמד עליו המליצו", אמר על כך ריבלין. "כולי תקווה שנשוב לשגרת החיים עם ממשלה שתהיה אם אפשר גדולה ויציבה ושתשקף את רצון העם".

   

  "לפני רגע קט נתתי לכבוד הנשיא את תוצאות הבחירות לכנסת", אמר בתחילת הטקס היו"ר מלצר. "לתוצאות אחראי הציבור, לתקינות והגינות ההליך אנחנו היינו אחראים. היו לנו שני אתגרים מיוחדים. האחד - החשש מפני התקפת סייבר לאור לקחים מבחירות במדינות אחרות בעולם. גייסנו את גופי הביטחון השונים שעשו בשקט, בצנעה וללא פרסום עבודת קודש וגם הצליחו. השני - הדאגה שכל חייל באשר הוא נמצא יוכל להצביע, ואכן כך היה. ביום הבחירות גייסנו לטובת ועדת הבחירות את כל החיילים הבודדים ואלה שיש להם קשיים כלכליים, הם עבדו כסדרנים וכאילו סידרנו להם משכורת 13".

   

  "בימים האחרונים ניסו לערער לצערי את הלגיטימיות של התוצאות על ידי השגות שנבדקו כולן על ידינו", הוסיף יו"ר הוועדה מלצר, סגן נשיא בית המשפט העליון. "כל השגה באשר היא נבדקה. לשקיפות יש מחירים, יש מי שמנסה להיבנות מטעויות למרות שהן מתוקנות. אני קיבלתי בסלחנות את הניסיונות האלה כי לא תופסים אף אדם בשעת צערו".

  ריבלין בועדת הבחירות המרכזית (צילום: מארק ניימן, לע
  (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

   חנן מלצר יו
  (צילום: אלכס גמבורג )

   חנן מלצר יו
  (צילום: אלכס גמבורג )

   

  המנכ"לית עדס בכתה: "הדפנו מתקפה"    (צילום: משה מזרחי )

  המנכ"לית עדס בכתה: "הדפנו מתקפה"    (צילום: משה מזרחי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מלצר התייחס גם לבית המשפט העליון, אליו הוא חוזר עתה לאחר סיום תפקידו כיו"ר הוועדה: "העצמאות ואי-התלות של בית המשפט העליון חשובים בדיוק כמו הרשות המחוקקת והרשות המבצעת. מי שמנסה לערער את חשיבות הרשות השופטת או לפגוע בעיתונות צריך להבין שדמוקרטיה היא שילוב של כל הגורמים הללו. רק כך אפשר לקיים דמוקרטיה תקינה".

   

  הנשיא ראובן ריבלין אמר בטקס הרשמי כי "ועדת הבחירות המרכזית ממלאת תפקיד חיוני בהבטחת ניהולן התקין של הבחירות בישראל. חברי הוועדה פעלו ביושר ובהוגנות על מנת להבטיח שוויון לכל המועמדים. אני שמח שנפתרו כל התקלות. זו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שטוענים שיש תקלות".

   

  "מערכת הבחירות האחרונה טמנה בחובה אתגרים שכמותם טרם ראינו", הוסיף ריבלין. "נוכחנו לדעת שהטכנולוגיה היא כלי חשוב להגברת השקיפות. מאידך היא עלולה לשמש כלי נשק להתנגחות משולחת רסן. חברי ועדת הבחירות התייצבו בקול ברור ואמרו - 'ארור מכה רעהו בסתר'. מסך המחשב איננו שיריון חסין כל".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
  הנשיא ריבלין
  צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
  מומלצים