שתף קטע נבחר

שישה וחצי מטרים של צבע ויופי למען הקהילה

מאות משפחות ירושלמיות יצרו מחוטים צבעוניים השזורים על מסמרים בצורות שונות, תמונה ענקית המבקשת לחבר ולשלוח מסרים של שמחה, אהבה, אומץ וחברות. את יצירה המיוחדת העביר בית אביחי למרכז עלה לבעלי צרכים מיוחדים. צפו

בפורים האחרון הגיעו מאות ילדים ומשפחות לבית אבי חי בירושלים כדי להכין משלוחים של ברכה ויצירות חברתיות, המוניות ומשותפות - בהן כל פרט לוקח חלק קטן וביחד יוצרים יצירה גדולה אחת .

 

 

היצירה יועדה לתרומה ל"עלה" בירושלים - מרכז לחינוך, תעסוקה ופנאי, דיור ושיקום של ילדים וצעירים עם מוגבלויות התפתחותיות שכליות מורכבות ומצבים רפואיים נלווים. המשלוחים והיצירות ההמוניות שהוכנו תכננו למרכז עלה לכבוד חג הפסח הקרב, ואכן המסירה התקיימה בתחילת השבוע לקראת ליל הסדר.

 

מתנדבי בית אביחי יצרו תמונה עבור מרכז עלה (צילום: דנה בר סימן טוב)
מתנדבי בית אביחי יצרו תמונה עבור מרכז עלה(צילום: דנה בר סימן טוב)

 

התמונה הקהילתית שנוצרה - שישה וחצי מטרים של צבע ויופי, עשויה מחוטים צבעוניים השזורים על מסמרים בצורות לב, בלון, פרח ועלה, אלפי חוטים, שמבקשים לחבר בין כולם ולשלוח מסרים של שמחה, אהבה, אומץ וחברות.

 

תמונה צבעונית ושלמה, ממש כמו בחיים

התמונה נתלתה על הקיר בקומת הבוגרים. לחגיגה הצטרף הרכב מוזיקלי שמח בהובלת נועם כהן, עם עשרות כלי נגינה מיוחדים. נעם ניגן ושימח את החניכים והצוות וכמובן שיתף את כולם בנגינה על הכלים השונים. הצוות התרגש מאד והחניכים שמחו ושיתפו פעולה.

 

"מרגש לראות איך ילדים מכל חלקי החברה מושכים חוטים צבעוניים מנקודה לנקודה והחיבור הזה יוצר יחד תמונה צבעונית ושלמה, ממש כמו בחיים", סיפר מנכ"ל בית אבי חי דייויד רוזנסון.

 

מתנדבי בית אביחי יצרו תמונה עבור מרכז עלה (צילום: דנה בר סימן טוב)
מתנדבי בית אביחי עם תמונה שיצרו עבור מרכז עלה(צילום: דנה בר סימן טוב)

 

"הבחירה במרכז עלה הייתה לנו טבעית, זו הדרך שלנו ליצור חברה שלמה יותר, מתוך הבנה שלכל אחד מאיתנו יש מגבלה וכולנו זכאים להיות חלק מדבר שלם. מסירת התמונה כמשלוח של ברכה מילדי בית אבי חי מאפשרת לנו להיות חלק מחברה שמבינה שכל אדם הוא בריאה מיוחדת במינה", הסביר רוזנסון, כולנו בצוות בית אבי חי הרגשנו זכות גדולה להצטרף ולרגע להיות חלק ממרכז עלה. נוצרה תחושה שזו תחילתה של ידידות מופלאה".

 

 

שלומית גרייבסקי, מנהלת מרכז עלה, הוסיפה: "הפעילות המדהימה שעשו הילדים בבית אבי חי היא אחד דברים הכי מרגשים ומחממים את הלב בהם נתקלתי בפעילותי במרכז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים