שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ביה"ח בנהריה נגד רגב: "סטירת לחי, גם למנהל מגיע להשיא משואה"

  צוות המוסד הרפואי שיגר מכתב לשרה בעקבות הבחירה במנהל בית החולים זיו, ד"ר סלמן זרקא, להשיא משואה ביום העצמאות. "קוראים לך לתקן את העוול ולהזמין את ד"ר מסעד ברהום להשיא משואה יחד עם ד"ר זרקא", כתבו

  מנהלי המחלקות וראשי הוועדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה שיגרו שלשום (ג') מכתב זועם לשרת התרבות והספורט מירי רגב עקב הבחירה במנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, ד"ר סלמן זרקא, להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב וכתבו: "קראנו את ההודעה בתדהמה. במרכז הרפואי לגליל טופלו מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה ובהנחיית ממשלת ישראל מעל 3,000 פצועים מסוריה, המהווים כ-70 אחוזים מכלל הפצועים הסורים שהגיעו לקבלת טיפול רפואי מציל חיים במדינת ישראל".

   

   (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
  (צילום: גיל נחושתן)

   לקריאת המכתב המלא - לחצו כאן

   

  עוד כתבו מנהלי המחלקות, כי "החלטת הוועדה להעמיד את בית החולים בצפת בחזית המבצע ההומניטרי ושבעיקר הנטל שלו נשא המרכז הרפואי לגליל בנהריה, היא בבחינת סטירת לחי לצוותים הרפואיים שנתנו מעצמם ועשו מעל ומעבר לדרישות תפקידם בחמש וחצי שנים מפרכות של טיפול בפצועים הקשים ביותר שראו בתי חולים במדינת ישראל. אנו קוראים לך לתקן את העוול ולהזמין את מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, להשיא משואה ביחד עם ד"ר זרקא".

   

  ריאיון מירי רגב אולפן ynet (צילום: מוטי קמחי)
  "החלטת הוועדה - סטירת לחי לצוותים הרפואיים". מירי רגב(צילום: מוטי קמחי)

  גם אשת העסקים רעיה שטראוס בן דרור, שהיא נשיאת אגודת ידידי המרכז הרפואי לגליל בנהריה, ומיכאל אילוז, יו"ר אגודת הידידים, מחו בפני השרה רגב על הבחירה בזרקא כאשר באותה העת פסחו על ד"ר ברהום להדליק משואה לצידו.

   

  "אמש הודעת כי מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, ד"ר סלמן זרקא, נבחר להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב. אחד הנימוקים המרכזיים שהוזכרו בנימוקי ועדת הפרס, היה הטיפול שהעניק בית החולים זיו לפצועים הסורים", כתבו שטראוס ואילוז לשרה. הם הביעו את שמחתם על הבחירה בד"ר זרקא ואולם ציינו כי השותף המרכזי לפעילות הסיוע ההומניטרי לפצועים הסורים נעשתה במרכז הרפואי לגליל בנהריה "נשכח בדרך".

   

  "המרכז הרפואי לגליל מילא את התפקיד החשוב ביותר במערך חשוב זה. הוא טיפל בפצועים המורכבים ביותר שבחלקם נפגעו פגיעו תראש, כמו גם פצועים שנזקקו לניתוחי עמוד שידרה וגפיים מורכבים. המרכז הרפואי לגליל, בהיותו הגדול ביותר בצפון, העמיד לטובת המבצע את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר והצוות המיומן ביותר שלו. באחד המקרים אף שוחזרו פניו של פצוע סורי באמצעות טכנולוגיית הדפסת תלת-ממד - תהליך פורץ דרך שבוצע לראשונה בארץ", כתבו לשרה.

   

  "להזמין אותו להשיא משואה ביחד עם ד"ר זרקא". מנהל המרכז הרפואי לגליל ד"ר מסעד ברהום ()
  "להזמין אותו להשיא משואה ביחד עם ד"ר זרקא". מנהל המרכז הרפואי לגליל ד"ר מסעד ברהום

  אל
  נבחר להשיא משואה לבד. ד"ר סלמאן זרקא(צילום: דוברות מרכז רפואי זיו)

  השניים הוסיפו כי המרכז הרפואי זכה להכרה בינלאומית רחבה על מאמציו בתחום זה. רופאי בית החולים זומנו לא אחת להרצות על פועלם זה בפני נציגי צבאות זרים. בשנת 2014 ד"ר ברהום, מנהל המרכז הרפואי, רשם היסטוריה כשהיה לנציג הראשון של מערכת הבריאות בישראל לפתוח את ועידת איפא"ק בוושינגטון, שם נאם בפני 14 אלף איש מבכירי הקהילה היהודית בארה"ב ובכירי ממשל אמריקאים.

   

  שיא ההכרה הגיע באוקטובר 2018, אז קיים המרכז הרפואי כנס בינלאומי לטיפול בפצועי מלחמה - שבו נכחו כ-1,000 אורחים, בהם קציני רפואה בכירים מצבא ארה"ב ורוסיה. "ההחלטה להוקיר רק את המרכז הרפואי זיו עושה עוול להנהלת המרכז הרפואי לגליל ולמאות אנשי צוות רפואי שטיפלו באותם פצועים במסירות נפש עילאית ויוצאת דופן, ואשר וועדת הסמלים הותירה מאחור", כתבו.

   

  שטראוס ואילוז סיכמו: "אנו, כראשי אגודת הידידים של המרכז הרפואי לגליל, עושים יחד עם ההנהלה והעובדים מאמצים אדירים להעלות את רמת הרפואה באזור ולנסות להבטיח לתושביו שירות רפואי הולם.

   

   

  "המרכז הרפואי זיו, בניהולו של ד"ר זרקא, נושא איתנו בנטל הטיפול בתושבי הגליל ויחד אנו שותפים בהקמת ובניהול בית הספר לרפואה שהוקם בצפון. ההפרדה המלאכותית שיצרה בינינו ועדת הפרס אינה מתקבלת על הדעת. לאור נתונים אלו, אנו סבורים כי יש מקום לצרף את ד"ר ברהום, כנציג המרכז הרפואי לגליל, להדלקת המשואה ביום העצמאות הקרוב לצד ד"ר סלמן זרקא".

   

  מרכז ההסברה מסר בתגובה לדברים: "אנו מוקירים ומעריכים את מלאכת הקודש של כל מנהלי בתי החולים וצוותיהם, ורוחשים להם כבוד רב. מדליקי המשואות נבחרים על ידי ועדה ציבורית בלתי תלויה, על פי קריטריונים המעוגנים בתקנון ובהתאם לנושא הנבחר של הטקס. הבחירה אישית ואינה ניתנת לחלוקה. הוועדה מקבלת את המלצות הציבור, בוחנת את כולן לעומק ומגישה את המלצתה לשרה".

   

  עוד נמסר: "שרת התרבות והספורט קיבלה את המלצת הוועדה הציבורית לבחור במנהל בית חולים זיו עבור עשייתו מעוררת ההשראה, כפי שפרטה הוועדה בנימוקיה - בחירה שאף יש בה כדי לעורר גאווה גדולה בקרב תושבי הצפון. בחירה באדם אחד אינה גורעת כהוא זה מעשייתו של האחר. החלטות הוועדה הן סופיות. אנו מוקירים את מנהל בית החולים בנהריה, ד"ר מסעד ברהום, כפי שהתבטא בחגיגות ה-70 למדינת ישראל. מנהל בית החולים, ד"ר ברהום, לקח חלק בקמפיין אירועי ה-70 למדינת ישראל. תמונתו ותפקידו פורסמו והתנוססו בשלטי חוצות ברחבי המדינה".


  פורסם לראשונה 17/04/2019 19:25

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים