שתף קטע נבחר

רופא משפחה הואשם: "תקף מינית ילדים ונערים ברשת"

בכתב האישום שהוגש נגד ד"ר עידן ברק, רופא משפחה מגני תקווה, נטען כי הוא יצר קשר עם בני 11 עד 15 דרך אפליקציות ואתרי היכרויות - ושכנע אותם לעשות בגופם מעשים מיניים. הוא אף ביצע מעשה סדום באחד הקורבנות

הרופא החשוד (צילום: מוטי קמחי)
ד"ר עידן ברק(צילום: מוטי קמחי)

ד"ר עידן ברק (38), רופא משפחה מגני תקווה, יצר קשרים עם ילדים ונערים באמצעות אפליקציות ואתרי היכרויות שונים - ואז שכנע אותם לעשות בגופם מעשים מיניים. כך מתואר בכתב האישום שהוגש הבוקר (יום ה') נגד ד"ר ברק לבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

לפי כתב האישום, הרופא פנה אל שבעה ילדים ונערים בני 11 עד 15, הפנה אליהם הצעות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני וביצע איתם שיחות מיניות, שכנע אותם כאמור לעשות בגופם מעשים מיניים ויזם עמם מפגשים. בין היתר מיוחסים לו מעשה סדום בקטין, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה, מעשה מגונה בקטינים בנסיבות אינוס, הטרדה מינית, איומים ועוד.

 

 

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שיר בן-עמי רויטמן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, נטען כי הרופא ביצע עם קורבנותיו שיחות וידאו מיניות שבמסגרתן שכנע אותם לבצע בעצמם מעשים מגונים ומעשי סדום.

 

את שיחות הווידאו עם הילדים והנערים הנאשם הקליט ושמר במחשבו, ללא ידיעתם או הסכמתם של הקורבנות. כמו כן, שלח הנאשם תמונות מיניות של עצמו לילדים ולנערים שעמם יצר קשר. מעשיו של הנאשם גלשו אף מעבר למרחב האינטרנטי, כאשר הנאשם נפגש עם אחד הקטינים, וביצע בו מעשה סדום.

 

בסעיף נוסף ייחסה הפרקליטות לנאשם עבירה של החזקת חומרי תועבה פדופיליים, לאחר שאותרו במחשביו מאות קבצי תמונות וסרטים שהכילו תכנים פדופיליים רבים.

 

המעשים בוצעו לאורך חמש שנים 

בבקשה להאריך את מעצרו של הרופא עד תום ההליכים, צוין כי "המשיב, רופא משפחה במקצועו, ביצע לכאורה את המעשים המיוחסים לו על פני תקופה ארוכה של כחמש שנים, תוך ניצול גילם הצעיר של הקטינים שעניינם מפורט בכתב האישום, תמימותם וסקרנותם, והכול במטרה לספק את צרכיו המיניים. העובדה כי העבירות שבהן מואשם המשיב בוצעו על ידו במשך תקופה כה ארוכה מעידה על תעוזתו הרבה ומוסיפה נדבך משמעותי למסקנה בדבר מסוכנותו".

 

עוד צוין בבקשה כי "העובדה כי מעשיו של המשיב גלשו מעבר למרחב האינטרנטי, כאשר המשיב ביצע מעשה סדום פיזי בקטין שעניינו מפורט באישום השני, כמו גם פער הגילים הגדול בין המשיב לקורבנותיו, מעידים על המסוכנות המינית הגבוהה הנשקפת ממנו, על נכונותו לנצל עמדת כוח, ועל הדחפים המיניים השולטים בו, כשברור שהוא נעדר כל יכולת להימנע ממימושם".

עורך דין שי רודה מייצג את החשוד (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד רודה(צילום: מוטי קמחי)

החקירה בעניינו של הרופא החלה בעקבות דיווח של קטין למוקד 105 של המשטרה, שמטרתו לאתר עברייני מין ברשת.

 

סנגורו של ד"ר ברק, עו"ד שי רודה, מסר בתגובה: "כתב האישום מלמד שכל המעשים המיניים נעשו בהסכמה. המחלוקת היא האם ד"ר עידן ברק ידע שהגיל האמיתי של הנערים הוא מתחת לגיל 16, גיל ההסכמה במדינת ישראל.

 

"בנוסף, כתב האישום לא מייחס לד"ר ברק עידן כל עבירת מין בפציינטים שלו מהמרפאה. פרסום שמו בתקשורת לא הוביל לאישומים נוספים, ונראה כי הפרסום נובע מיצר נקמנות של המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ד"ר עידן ברק
צילום: מוטי קמחי
מומלצים