שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך אומרים קבלת שבת בשבדית?
  רגע לפני גמר האירוויזיון, התיירים שיגיעו לארץ יוכלו לחוות קבלת שבת קלאסית. עיריית תל אביב קוראת לתושבי תל אביב והסביבה לפתוח את בתיהם בשישי ולארח את התיירים שיגיעו לצפות בתחרות השירה

  קבלת שבת דוז פואה: עיריית תל אביב-יפו פרסמה היום (ה') קול קורא לתושבי העיר המעוניינים לארח בביתם תיירים המגיעים לישראל לרגל האירוויזיון, לקבלות שבת תל אביביות. 

   

   

  הארוחות יתקיימו ביום שישי, 17 במאי 2019, ערב לפני אירוע גמר האירוויזיון. ההרשמה תתבצע באמצעות הפלטפורמה של חברת Eatwith. השתתפות התיירים בפרויקט כרוכה בתשלום של 50 שקלים עבור תייר, מדובר ב"דמי רצינות" שנועדו להבטיח כי אכן יגיעו לבית התושב המזמין. התשלום יועבר במלואו לתושב המארח. כל בית מארח יוכל להזמין עד שישה תיירים.

    (באדיבות Eatwith)
  קבלות שבת ישראליות לתיירי האירוויזיון(באדיבות Eatwith)
   

  הפרויקט שיזמה העירייה שואף לקרב לבבות ולחבר בין אלפי התיירים שיגיעו ארצה ובין תושבי העיר. הארוחות יחשפו את התיירים למסורת הישראלית כפי שהיא באה לידי ביטוי בבתים השונים - כל אחד על פי מנהגיו ואמונתו.

   

  חולדאי לאשתו: "תשרייני את שישי שנוכל לבשל"

  המארחים השונים יארחו ויבשלו לפי טעמם כמובן אבל על מנת ליצור תחושת האחדה בין הארוחות, יתבקשו המארחים לכלול בארוחות חלה ויין - האופייניים לארוחות שבת ישראליות.

   

  רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו: "אנחנו שוקדים ללא הפסקה כדי שהאירוויזיון השנה יהיה איכותי וחווייתי. לא פחות חשוב לנו שתושבינו ייהנו מהגאות התיירותית בעיר.

    (באדיבות Eatwith)
  ברוך בורא התיירים והאירוויזיון(באדיבות Eatwith)
   

  "מיזם קבלות שבת הוא אחת הדרכים לחבר בין אלפי התיירים למשפחות התל אביביות ולחשוף בפניהם את אווירת החג המיוחדת של ערב שבת בישראל. אגב, הודעתי כבר ליעל אשתי שתשריין את יום שישי שלפני גמר האירוויזיון, כדי שנוכל לבשל".

   

  לא רק ראש העיר חולדאי ואשתו התגייסו למיזם, גם מספר מפורסמים כבר נרתמו לטובת אירוח תיירים. הקומיקאי והשחקן צביקה הדר וחברו המוזיקאי דורון מדלי, הפסנתרן גיל שוחט, השחקן טל מוסרי, העיתונאית ואשת הטלוויזיה הילה קורח והשף חיים כהן.

   

  הפרויקט יתבצע בשלושה מסלולים

  קבלות שבת ישראליות: במסגרתן אפשר יהיה לארח בבתים 2-6 תיירים.

  קבלות שבת גאות: חברי הקהילה הגאה יארחו תיירים בביתם.

  קבלות שבת קהילתיות: יתקיימו במספר מוקדים בעיר, אליהם יוזמנו תושבי העיר ותיירים המבקשים לקחת חלק בארוחת שישי שכונתית ורבת משתתפים. לטובת הארוחות הקהילתיות, כל תושב יבשל מנה חגיגית והתיירים יצטרפו לאווירה השמחה והטעימה.

   

  פרטים נוספים והרשמה באתר

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות Eatwith
  קבלת שבת לתיירי האירוויזיון בישראל
  באדיבות Eatwith
  מומלצים