שתף קטע נבחר

הילד שיוצא לטיול שנתי בזכות פוסט בפייסבוק

אמו של לביא בן משה, ילד בן 11 עם צרכים מיוחדים, קיבלה הודעה שבנה לא יכול לצאת לטיול שנתי כי חסרה סייעת לשלוש שעות נוספות. אחרי שקיבלה תשובות שהנושא בטיפול אך הבינה ששום דבר לא קורה, החליטה לפעול בדרך אחרת. בעקבות פוסט בפייסבוק ופניית ynet למשרד החינוך נמצא פתרון


 

"משרד החינוך, לצערי הרב שוב נאלצת להעזר ברשת על מנת להזיז אתכם לתשובה על משהו שכבר נמצא בטיפולכם מעל לשבועיים", כך החל הפוסט שכתבה יוליה בן משה, אמא לילד עם צרכים מיוחדים.

 

"הילד הזה, ששמו לביא, בני, יש לו זכות מעוגנת בחקיקה ליהנות מטיול שנתי כמו כל ילד אחר במדינת ישראל. כיתתו אמורה לצאת לטיול ליום שלם באגמון החולה אבל כדי לאכול הוא זקוק לאחות שתאכיל אותו במהלך היום אך אתם בחוזים שלכם עם החברות הקבלניות לא סגרתם תשלום על שעות נוספות".

 

לביא בן משה (צילום: אלבבום פרטי)
לביא ייצא לטיול כמו שאר הילדים(צילום: אלבבום פרטי)

 

"לביא הוא ילד בן 11 עם מוגבלות רב מערכתית, ילד עם מחלה גנטית נדירה", מספרת בן משה באולפן ynet. "הוא היה אמור למות בגיל שלוש, אבל תודה לאל טיפול ניסיוני נותן לו איכות חיים ואורך חיים וכיום הוא לומד בבית לחינוך מיוחד בחיפה, בית ספר אופקים.

 

"הוא היה אמור לצאת לטיול, ולפני שבועיים וחצי קיבלתי הודעה מהמנהלת ואחר כך מהמורה שהחברה הקבלנית שנותנת שירותי אחות לילדים עם צרכים מיוחדים לא תשלח את האחות כי הם לא מתוגמלים על שעות נוספות. הילד בבית ספר עד ארבע והטיול עד שבע".

 

ואז את מפרסמת פוסט בפייסבוק.

"עד הפוסט היה לי שבועיים לפעול, אני כבר 11 שנה במאבקים ומנהלת גם עמותה של מיצוי זכויות בשם 'קול הזכויות', פניתי למנהלת פניות הציבור של אגף החינוך המיוחד, פניתי למנהלת האגף וקיבלתי תשובה שהם מטפלים. ביום שני שלחתי תזכורת, לא קיבלתי תשובה והחג מתקרב, הם יצאו לחופש ולא יהיה מענה.

 

"אתמול פרסמתי פוסט בפייסבוק ב-11:00, לא מתלהם, מכובד, שמתאר את הסיטואציה כמו שהיא. 200 ומשהו שיתופים וגם אתם ותודה לכם".

 

קראו עוד:

אפשר לעבור את פסח בכיף: 8 עצות להורים

ממתקים ועוגות בקייטנות - בניגוד להוראות

הכביסה של אבא מריחה יותר טוב

 

יש לציין כי בהתחלה כשפנינו לקבל את תגובת משרד החינוך הם השיבו כך: "בהתאם למכרז שנחתם עם חברת 'פמי פרמיום' זו מחוייבות לתת הקצאה של אחות לשם ליווי תלמידים עם צרכים מיוחדים בטיולים מחוץ לבית ספר. לשם כך המשרד אף העמיד תקציב ייעודי. המשרד עומד בקשר עם החברה כדי להסדיר את הנושא".  

 

לאחר פנייה נוספת בנושא והתעקשות למצוא פתרון טוב יותר, התקבלה התגובה הבאה: "הנושא בא על פתרונו והחברה תקצה את שירות האחות ואת הטיפולים הנדרשים והתללמיד ייצא לטיול".

 

לסיום, בן משה אומרת: "אני רוצה לומר להורים - אל תוותרו על הילדים ואל תשאירו אותם בבתים. למזלנו יש חוקים שכבר מעוגנים ומגיע לילדים האלה להיות כמו כל ילד אחר".

 

הפוסט המלא:

 

 (צילום: מתוך פייסבוק)
(צילום: מתוך פייסבוק)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבבום פרטי
לביא בן משה
צילום: אלבבום פרטי
מומלצים