שתף קטע נבחר

מנכ"לית "אנוש" תשיא משואה: "לא צריך להתבייש בבריאות הנפש"

הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות קבעה כי ד"ר הלה הדס, מנכ"לית העמותה שמסייעת לשיקום נפגעי בריאות הנפש, תיטול חלק בטקס בערב יום העצמאות. "זה הסיפור של כולנו, לא צריך להסתתר", אמרה

 

ד”ר הלה הדס, מנכ”לית עמותת אנוש, תשיא משואה בטקס יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל (צילום: טומי הרפז)
ד"ר הדס(צילום: טומי הרפז)

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת "אנוש", נבחרה להשיא משואה בטקס יום העצמאות הקרוב. העמותה מסייעת לשיקום בקהילה של נפגעי בריאות הנפש.

 

בנימוקי הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות נכתב: "עמותת 'אנוש' תחת הנהגתה של הדס הצליחה לקדם מהפכה בתחום זה בישראל בתחומי החקיקה, התעסוקה והדימוי הציבורי. פעולתה מייצגת את היכולת לצמוח מתוך אובדן ואת יכולתם של יחידים וקבוצות לקדם שינויים חברתיים בישראל".

 

בשיחה עם ynet סיפרה ד"ר הדס: "מאוד הופתעתי כשקיבלתי את שיחת הטלפון, אני לא עושה את מה שאני עושה כדי לקבל הוקרה. לקחתי יום חופש לניקיונות לקראת פסח ותוך כדי המשימה הראשונה - ניקוי הרכב, תפס אותי הטלפון ובישר לי על בחירתי להדלקת המשואה".

 

עמותת "אנוש" נוסדה בשנת 1978 על ידי אימהות לילדים נכי נפש ופעלה לקידום שירותי שיקום למענם בקהילה. מאז היא מספקת שירותים כחלק מיישום חוק "שיקום נכי נפש בקהילה".

 

ד"ר הדס מכהנת כמנכ"לית העמותה ב-12 השנים האחרונות. לפני כמה שנים איבדה את בן זוגה ואת בתה שנפטרו בטרם עת ממחלה קשה. "אחרי שהבת שלי נפטרה רציתי קצת לנוח והרגשתי שאני זקוקה לפסק זמן מהעבודה", אמרה ד"ר הדס.

 

היא הוסיפה: "שלוש שנים לאחר מותה קיבלתי שיחת טלפון מעמותת 'אנוש' שהם מחפשים מנכ"ל. כאזרחית פעילה חברתית, לא הכרתי את העמותה לפני וכשקראתי עליה באינטרנט אמרתי לעצמי 'לא יכול להיות, איך לא ידעתי על העמותה עד היום?' כבר אז זה גרם לי להבין שזה האתגר: חוסר המודעות לתחום בריאות הנפש זה נושא שמצריך טיפול.

 

"בריאות הנפש זה הסיפור של כולנו, לא צריך להסתיר ולהתבייש בכך. אנחנו ממשיכים לפתח שירותים חדשים למען נכי הנפש כדי שבהדרגה המדינה תתחיל לקחת גם עליהם אחריות".

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב, שמכהנת כיו"ר ועדת סמלים וטקסים, אמרה על בחירתה של ד"ר הדס: "היא מסמלת במלאכת חייה את רוח האנושיות והשוויון ועומדת מאחרי המהלכים החברתיים ותיקוני החקיקה למיגורן של הדעות הקדומות נגד מתמודדי הנפש בישראל.

 

"ד"ר הדס ועובדי עמותת 'אנוש' ומתנדביה עשו מהפכה של ממש בתפישה הציבורית וביחסן של הרשויות והפרטים כלפי מתמודדות ומתמודדי הנפש בישראל, שבעבר הוצאו לצמיתות מחוץ למחנה והיום פוסעים עמנו שלובי זרועות ולבבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים