שתף קטע נבחר

הצביע למפלגה הלא נכונה – וקטע לעצמו אצבע

בחירות בהודו: פאוואן קומאר בן ה-25 זכה להצביע בפעם הראשונה, אבל התבלבל בסמלים – הוא בחר בסמל הפרח של מודי במקום בפיל של יריביו

גבר הודי קטע לעצמו את האצבע המורה כצעד של ייאוש אחרי שגילה שהצביע בטעות למפלגה הלא נכונה בבחירות הכלליות הנערכות בימים אלה בהודו.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

הודו אילוסטרציה טעות כרת אצבע (צילום: shutterstock)
פרח זה לא פיל. האצבע המוכתמת נקטעה(צילום: shutterstock)

האיש, פאוואן קומאר, בחר במפלגה הלא נכונה משום שהסמלים המוצגים במכשיר ההצבעה האלקטרוני בלבלו אותו. הוא הצביע בטעות למפלגתו של ראש הממשלה המכהן נרנדרה מודי במקום ליריבתו הגדולה במדינת המחוז אוטר פרדש. בייאושו הלך קומאר בן ה-25 הביתה וקטע את אצבעו בסכין קצבים.

 

אף שבהודו ההצבעה בקלפיות מתבצעת במכשירים אלקטרוניים, האצבע המורה של כל מצביע חייבת להיות מסומנת בדיו בלתי מחיקה כדי לוודא שלא יצביע שוב.

 

"הוא שמח כל כך שהוא זוכה להצביע בפעם הראשונה בחייו", סיפר אחיו של קומאר, קאילש צ'נדרה, בשיחת טלפון עם סוכנות הידיעות AFP, "אבל כשהוא הבין את הטעות הוא היה במצוקה גדולה כל כך עד שהוא קטע לעצמו את האצבע שסומנה בדיו. בכל פעם שהוא ראה את האצבע המסומנת בדיו הוא התעצבן".

הודו טעות כרת אצבע (מתוך יוטיוב)
קומאר והיד החבושה(מתוך יוטיוב)

צ'נדרה סיפר שמשפחתו הבהילה את אחיו לבית החולים. ברשתות החברתיות בהודו הופצו סרטונים שבהם נראית ידו חבושה. "רציתי להצביע פיל, אבל הצבעתי בטעות פרח", סיפר קומאר בסרטון הווידאו.

 

הבחירות בהודו - סיקור נרחב:

מהג'ונגל להימלאיה: בחירות בדמוקרטיה הגדולה בעולם

הצרות של רה"מ: הפרות יכולות להפיל את מודי

 

הפיל הוא סמל מפלגת BSP, ואילו מפלגת ה-BJP של מודי משתמשת בציור של פרח הלוטוס. סמלה של כל מפלגה מוצג במכשירי ההצבעה לצד תמונות של המועמד. להצגת הסמלים והתמונות יש חשיבות גדולה במדינה כמו הודו, שבה כ-30% מהתושבים אינם יודעים קרוא וכתוב.

 

ההצבעה בבחירות הכלליות בהודו החלה ביום חמישי לפני שבוע וחצי, והיא תימשך יותר מחודש. כ-900 מיליון בוחרים יכולים להשתתף בהצבעה. לפי הסקרים, ראש הממשלה נרנדרה מודי הוא עדיין המועמד המוביל וצפוי לנצח, אבל התוצאות עלולות גם להנחית עליו מכה בגלל האבטלה ובשל העוני בפריפריה.

 

בשל גודלה העצום של הודו, ההצבעה מחולקת לשבעה שלבים. היא תתקיים בשלל זירות ואתרים: ממטעי התה של העיר דרג'לינג, דרך משכנות העוני של מומבאי ועד לאיי אנדמן הטרופיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מסמנים בדיו כדי שלא יצביעו פעמיים
צילום: shutterstock
מומלצים