שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איבדה שליטה על הסוגרים בעקבות לידה - ותפוצה ב-1.8 מיליון ש'
  יולדת מבית החולים ברזילי תפוצה על ידי משרד הבריאות לאחר שאיבדה שליטה על סוגריה בעקבות קרע שנגרם לה בלידה. לטענתה, הרופאים לא אבחנו את חומרת הקרע ותפרו את האזור שלא על פי ההנחיות הרפואיות

  יולדת מדרום הארץ תפוצה בסכום של 1.8 מיליון שקלים לאחר שאיבדה שליטה על סוגריה בעקבות לידה.

   

  בתביעה, שהגישה האישה לבית משפט השלום באשדוד באמצעות עו"ד דותן לינדנברג, מתואר כי האישה הגיעה אל בית החולים ברזילי באשקלון כשהיא בשבוע ה-39 להיריון.

   

  במהלך הלידה נגרם לאישה קרע בפרינאום, החלק שבין הנרתיק ובין פי הטבעת. הצוות הרפואי בברזילי, כך מתואר בתביעה, לא ביצע חתך בעת הלידה.

   

  לאחר הלידה נתפרה האישה על ידי רופא ממחלקת היולדות של בית החולים. בתביעה, טענה האישה כי הצוות של ברזילי לא איבחן את חומרת הקרע ולכן לא נתפר כראוי ולא בוצע שחזור מיידי של פי הטבעת.

    

  דולה (צילום: shutterstock)
  הצוות לא ביצע חתך במהלך הלידה(צילום: shutterstock)

   

  נכות של 40 אחוזים בעקבות הנזק

  לאחר מספר חודשים התלוננה האישה בפני פרוקטולוג כי היא אינה שולטת על סוגריה וכי היא חשה בריחת צואה וגזים. בהמשך אובחנה האישה כסובלת ממקרה קשה של נזק למחיצה בין הרקטום ובין הואגינה בשל הקרע שנגרם בלידה.

   

  בשל הפגיעה המשמעותית בתפקוד הסוגרים עברה האישה ניתוח לתיקון הנזק, אך ההליך כשל. המוסד לביטוח לאומי קבע כי היא סובלת מנכות בשיעור של 40 אחוזים.

   

  בכתב התביעה היא טענה כי בברזילי לא ביצעו דו"ח ניתוח מפורט כפי שנדרש בעת לידה בה נגרם קרע בדרגה 3 או 4, וכן כי לא הדריכו את התובעת לגבי חומרת הקרע ואופן הטיפול בנזק שנגרם לשרירים.

    

  "מאז הלידה ובעקבותיה אורחות חייה של התובעת ואיכותם נפגעו ללא היכר", היא מתארת, "הפגיעה הקשה והנזק הפיזי והנפשי שנגרם לה פגע ויפגע בכל תחום בחייה".

   

  עקב מצבה, כך מפרטת התובעת, היא נמנעת מלהשתתף באירועים חברתיים וכי היא סובלת ממצב נפשי ירוד.

   

  בהסכם פשרה שנחתם בין היולדת ובין משרד הבריאות הסכימה המדינה לפצותה בסכום של 800 אלף שקלים בתוספת לכמיליון השקלים שקיבלה מהביטוח הלאומי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  נזק לסוגרים אחרי הלידה
  צילום: shutterstock
  צילום: דובי פיינר
  עו"ד דותן לינדנברג
  צילום: דובי פיינר
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים