שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקשת פירוק: חברת הגדרות פרופיליין חייבת 3 מיליון שקל
  שלוש חברות טוענות כי לא קיבלו כספים רבים מפרופיליין, שנחשבת מהמובילות בארץ בתחום מוצרי המתכת והגדרות

  בקשת פירוק ומינוי מפרק זמני לחברת פרופיליין תעשיות מראש העין, מהמובילות בארץ בתחום מוצרי המתכת והגדרות. החברה הוקמה בשנת 1995 ומשווקת מוצרים שונים לענפי החקלאות, הבנייה והתעשייה.

   

  ביהמ"ש מינה מפרק זמני לרשת האופנה מתאים לי

  ביהמ"ש מינה מפרק זמני לחברת החתונות איזיווד

  הנהלת הרמוניה לעובדים: אין לנו כסף לשלם משכורות

   

  בקשת הפירוק הוגשה לפני החג לביהמ"ש המחוזי-מרכז, על ידי שלוש חברות - איסכור שירותי גילוון, מפעלי תומר וצינומטל - הטוענות שהיא חייבת להן כשלושה מיליון שקל.

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  החברות ביקשו למנות למפרק את עו"ד גיורא רובננקו. בבקשה נטען כי "המבקשות עומדות מול שוקת שבורה, כי נכון למועד זה, לא קיבלו כספים רבים המגיעים להן. הסיכוי היחיד של המבקשות לקבל את מלוא כספן, הנאמד בכשלושה מיליון שקל", נטען, "הוא על ידי בעל תפקיד, שיפעל במהרה וללא דיחוי לגביית הכספים להם זכאית פרופיליין מצדדיים שלישיים, ויבחן את מסת הנכסים של החברה".

   

  במסגרת בקשת הפירוק טוענות החברות, באמצעות עוה"ד גיורא רובננקו, קרן דמאיו ועופר חן, כי קיימו יחסי מסחר ממושכים עם פרופיליין וסיפקו לה מוצרי מתכת ופלדה מגלוונים לפי הזמנות שביצעה, אך זו נותרה חייבת להן "סך של כשלושה מיליון שקל. לפירעון חובותיה היא משכה צ'קים לטובת כל אחת מהמבקשות, אך כל אחת מהן הציגה את הצ'קים לפירעון בבנק, ואלו לא כובדו".

   

  עו"ד חגית גאוי, באת כוח פרופיליין, מסרה: "משרדי החברה עדיין פעילים והיא פועלת לגביית הכסף שחייבים לה כדי לשלם ל-3-4 נושים. לחברה מגיע

  הרבה יותר כסף ממה שהיא חייבת למספר נושים מצומצם. היא משתפת ותשתף פעולה עם הנושים ועם המפרק. פרופיליין פעלה כ־40 שנה. המצב אליו הגיעה רק מדגים את המצב הבעייתי לפיו לקוח אחד גדול או עסקה אחת יכולים להפיל חברה שלמה. מדובר, בין היתר בצ'קים שחוללו לה ב־2018, זה מה שהכניס אותה לקושי תזרימי. החברה פועלת לגביית החובות שחייבים לה ולתשלום הכספים לנושים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים