שתף קטע נבחר

חוב של 15 מיליון שקל: חברת הפיצוחים תכנס אסיפות נושים

אושרה בקשתן של הקמעונאית הקולֶה סחר וחברת הקולֶה שיווק ותפעול לכינוס אסיפות נושים לצורך אישור הסדר החוב. החברות: "החוב ייפרע תוך 7 שנים"

שתי חברות המפעילות חנויות פיצוחים בחולון ובבת ים יוכלו לכנס אסיפות נושים לצורך אישור הסדר. כך אישר נשיא המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין.

 

חובות של מיליונים: שתי חברות שמפעילות חנויות פיצוחים מבקשות הסדר נושים

רגע לפני ט"ו בשבט: היעדר שילוט אזהרות חנק בנקודות המכירה של פיצוחים

איפה קונים פירות יבשים, פיצוחים ותבלינים?

 

מדובר בקמעונאית "הקולה סחר בתבלינים ופיצוחים", ובסיטונאית "הקולה שיווק ותפעול" - שתיהן בבעלות פסח שרל דרך חברת רביד וקורן ניהול. יודגש כי כמה חברות עושות שימוש במינוח "הקולה", אך אין להן קשר למגישות הבקשה לביהמ"ש.

 

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

לבקשתן, מונה עו"ד אביחי ורדי כבעל תפקיד, אשר יפעל לקבלת תביעות חוב, כינוס האסיפות ודיווח לבית המשפט.

 

השתיים מפעילות שתי חנויות, ובנוסף יש זכיינים שהבקשה לא מתייחסת אליהם. הן לא ביקשו הקפאת הליכים, כי ההפעלה היא רווחית, אלא הסדר עם נושיהן. הן טענו, באמצעות עוה"ד רמי קוגן ובת-חן רחמים, כי הקולה סחר חייבת כעשרה‬ מיליון שקל, והקולה שיווק כ-‭5.5‬ מיליון שקל.

 

הקולה סחר מעסיקה 63 עובדים ויש לה מועדון לקוחות המונה 22 אלף חברים. נטען כי ההסדר שגיבשו ייתן לנושים הרגילים ‭ 40%‬דיווידנד, וכי "האלטרנטיבות לאישור ההסדר ולהפעלת החברות כעסק חי, קרי צו פירוק או כינוס נכסים, לא ישרתו את נושיהן".

 

בבקשה נטען כי בחודשים האחרונים, עקב ניצול מלאי ואי רכישת חדש, "נפגעה תנועת הקונים". אם יאושר ההסדר, החברה תשלם לקופתו ‭ 50‬אלף שקל בחודש ואחרי שנה ‭ 100‬אלף בחודש, ואז כ-136‬ אלף בחודש. כך, העריכו, "החוב ייפרע תוך שבע שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים