שתף קטע נבחר

רצח תאיר ראדה: א"ק שוב דורשת לגנוז את התיק נגדה

עורכי דינה של א"ק שלחו מכתב נוסף לפרקליטות המדינה בבקשה לסגור את תיק החקירה נגדה. עורך דינו של רומן זדורוב: "העובדה שהעזה להגיש את הבקשה - מראה שהפרקליטות חוטאת לתפקידה"

 

תאיר ראדה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
תאיר ראדה(צילום: אפי שריר)

עורכי הדין של א"ק, שנחשדה במעורבות ברצח תאיר ראדה, שוב שלחו בימים האחרונים מכתב לפרקליטות המדינה בו ביקשו לגנוז את תיק החקירה שנפתח בעניינה ב-2012.

 

עורכי הדין דניאל חקלאי ותומר שוורץ פנו לפרקליטות בפעם ראשונה במרץ 2018 בבקשה לגניזת התיק, ונענו כי הנושא מצא בבבדיקה ואף עלה על שולחנו של שי ניצן. הסנגורים כתבו בימים האחרונים שוב כי "מאחר שיש מורשע ברצח - רומן זדורוב שמרצה מאסר עולם, תוך שערעוריו על הרשעתו נדחו בעליון, יש לסגור את התיק נגדה".

 

א.ק ()
א"ק
 

ירום הלוי, פרקליטו של רומן זדורוב התייחס לבקשה ואמר כי "העובדה שא"ק מעיזה להגיש בקשה לסגירת התיק כנגדה מעלה שוב על נס את העובדה המעציבה שהפרקליטות חוטאת לתפקידה ומועלת באמון הציבור. זאת מכיוון שהיא נמנעת כבר שנה מלעצור את א.ק מחדש בחשד לרצח תאיר, למרות שפע הראיות שהעברתי לה. כשאגיש בעוד כחצי שנה את הבקשה לקיום משפט חוזר לרומן, כל המדינה תבין על מה אני מדבר".

 

 

לפני כחצי שנה חשף "ידיעות אחרונות" כי בתצהיר שעליו חתמה בעבר א"ק, היא הודתה כי סיפרה לאישה אחרת שהיא הייתה מעורבת, כביכול, ברצח. א"ק נשאלה בין היתר: "האם אמרת... שיכול להיות שהיית מעורבת ברצח תאיר ראדה אך אינך זוכרת זאת?".

 

בתשובתה אישרה א"ק את הדברים עם סייגים: "הדברים זכורים לי במעומעם. זכור לי שבעקבות לחץ שהפעילה עליי... אמרתי לה דברים על מעורבות שלי כביכול ברצח תאיר (דבר שכמובן מנותק מהמציאות), אבל אינני זוכרת מה היה תוכן הדברים המדויק".

  

לפני כן דווח כי ישנה עדה חדשה בתיק רצח ראדה - אישה צעירה שזומנה למשטרה העידה כי א"ק סיפרה לה שהיא זו שרצחה את תאיר. בפרקליטות מסרו אז בתגובה כי "נקבע שאין אפשרות לשלול שא"ק סיפרה לגורמים שונים שהיא הרוצחת נוכח מחלת הנפש ממנה סבלה, ולא נמצא, גם כיום, כל ממצא חדש שמלמד על אמיתות הדברים". 

 

עו"ד דניאל חקלאי אמר הבוקר לגלי צה"ל כי "לא ייתכן כי בזמן שיושב בבית הסוהר עבריין שהורשע ברצח התיק נגד א"ק עדיין פתוח. לא יכול להיות שפרקליטות המדינה מדברת בשני קולות סותרים. מדובר בדבר שהוא בלתי אפשרי מבחינה משפטית, מוסרית ואנושית.

"מצד אחד פרקליטות המדינה הביאה להרשעתו ולשליחתו למאסר עולם של רומן זדורוב בגין רצח תאיר ראדה ז"ל, מהצד השני התיק כנגד א"ק עדיין לא נסגר גם לאחר 7 שנים", אמר הסנגור.

 

לפני כמה חודשים נודע כי אחת השערות שנמצאו בזירת הרצח עשויות להיות שייכות לא"ח, בן זוגה של א"ק, עובדה שהסתדרה עם טענתו כי א"ק לבשה לכאורה בעת ביצוע המעשה את בגדיו. בפרקליטות ציננו את ההתלהבות והבהירו כי בתום בדיקה מקיפה נקבע שהשערה יכולה להתאים למעגל רחב של אנשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
תאיר ראדה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים