צילום: יובל חן

עינת קליש רותם: "מבחינתי, חיפה זו אישה מוכה לכל דבר ועניין"

הכהונה של עינת קליש רותם כראש העיר חיפה נפתחה בסדרה של סערות, שהגיעו עד ללשכת ראש הממשלה, אבל קליש רותם מיעטה להגיב. עד עכשיו. בראיון ראשון מאז נכנסה לתפקיד, קליש רותם מכריזה על מאבק נגד המפעלים המזהמים ("נורא נוח שכל הדרעק הזה יושב אצלנו"), נגד משרד התחבורה ("הם פשוט עושים נזק לחיים שלנו") ונגד הבנייה הפרועה ("חושבים נדל"ן, נדל"ן, נדל"ן, נדל"ן. זו מחלה, וזו בגידה בעיר"). וכן, אם רק ייתנו לה, היא משוכנעת שתהפוך את חיפה לעיר יותר משגשגת מתל–אביב. הרבה יותר. משרד התחבורה: "מוזר שראש העיר בודה מדמיונה אמירות מופרכות"


כשהחליטה ד"ר עינת קליש רותם (48) לפני שבע שנים לנטוש את משרתה כמרצה לאדריכלות בטכניון לטובת פעילות ציבורית בחיפה, היא הבטיחה לדיקן שעוד תשוב לאקדמיה. "תן לי לעשות כמה שנים בעיר, לעסוק בחיים עצמם, אני אחזור לכאן", ביקשה המרצה, מומחית בעיצוב עירוני ותכנון מרחב ציבורי. "אולי אחזור עם שיער לבן, אבל יהיה לי מה ללמד את הסטודנטים, מכיוונים שפחות רגילים לשמוע עליהם אצלנו". 

 

אחרי חמישה חודשים כראש העיר חיפה (היא מעדיפה את הכינוי הזה בהרבה על פני "ראשת העיר"), יש בין הקולגות שלה לשעבר בטכניון מי שאומרים שעל פי קצב ההתרחשויות סביבה, השיער שלה ילבין מהר מאוד. קליש רותם מחייכת. "השיער שלי לא מלבין כל כך מהר", היא אומרת.
premuim_image

עושים מינוי +ynet ונהנים מכל העולמות

premuim_image ניתן לבטל בקלות בכל עת
premuim_image גישה בלתי מוגבלת לכל כתבות +ynet
premuim_image אירועים, הטבות והרצאות למנויים


הצטרפו עכשיו