שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנשק החדש של מאבטחי נתניהו - רובה נגד רחפנים
  ראש הממשלה יצא לבקר את הנופשים בחוף בקיסריה ומאבטחו נצפה עם נשק חדש. מדובר ברובה שיכול לנטרל רחפנים באמצעות שיבוש התדרים בין הרחפן ליחידת השליטה שלו

   

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא אתמול (ב') לבקר את הנופשים בחוף אקוודוקט בקיסריה. הביקור הקטן הזה חשף נשק חדש שאחז אחד ממאבטחי ראש הממשלה - רובה ייעודי לנטרול רחפנים באוויר.

   

  הרובה שאחז המאבטח מנטרל את הרחפנים באמצעות שיבוש התדרים שבין הרחפן ליחידת השליטה שלו. כתוצאה מכך, הרחפן נוחת, מתרחק או מתרסק - תלוי בתוכנות ההגנה שלו.

  מאבטחיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשק חדש נגד רחפנים (צילום: אריה סעדה)
  המאבטח של נתניהו עם הרובה החדש נגד רחפנים(צילום: אריה סעדה)

  ככל הנראה מדובר במוצר של חברת היקויז'ן (HIKVISION) הסינית, שמוכרת את הרובה לגופי ביטחון ומשטרות ברחבי העולם. בתיאור המוצר באתר החברה מוצג הרובה כמכשיר קל לתפעול ש"נועד למנוע חדירה של רחפנים לאזור בלתי רצויים".

   

  מהמפרט הטכני עולה שהרובה בעל טווח תדרים גדול במיוחד, עם שדה חסימה רחב של יותר מ-1,000 מטרים, כוונת טלסקופית של הגדלה פי תשע וסוללת ליתיום חזקות ונטענות.

  מתוך קטלוג החברה ()
  הרובה החדש. שדה חסימה של יותר מאלף מטרים

  הרובה החדש הוא ככל הנראה יישום של הנחיות חדשות, לאחר הביקורת החמורה של מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, על איום הרחפנים. לצד היתרונות הרבים של השימוש ברחפנים אזרחיים, הצביע המבקר על שורת איומים שעד למועד פרסום הדוח לא נמצאו להן פתרונות ברמה הלאומית.

   

  בהצעת מחליטים מ-26 ביוני 2017 נקבע כי "יש להנחות את הגורמים הביטחוניים להכין, בתוך שישה חודשים ממועד קבלת החלטה זו, תפיסת הפעלה שתיתן מענה לאיום הנשקף מהרחפנים שבתחום אחריותם ולגזור מתוך תפיסת ההפעלה, בין היתר, משמעויות על אודות בניין הכוח והרכבו וכן על אודות התקציב הדרוש לצורך מימוש אחריותם בהתאם להחלטה זו".

   

  בנוסף לכך נקבע כי יש "להנחות את הגורמים הביטחוניים בהובלה משותפת של צה"ל ומשטרת ישראל, תוך שיתוף עם גורמים ממלכתיים נוספים, במידת הצורך, לגבש נהלי עבודה משותפים ומוסכמים לעניין יירוט רחפנים והסדרת גבולות גזרה ביניהם בהתאם לאחריותם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים