שתף קטע נבחר

זעם על דברי הרב מוצפי

ח"כ לפיד: "זו הסתה". הנשיא קצב: "דברים מזעזעים". הרב, המקורב לש"ס, אמר ברדיו של תחנה פיראטית, כי חיילים נהרגים בתאונות אמונים בגלל פגיעה במנהיג ש"ס

הרב בן ציון מוצפי, הנחשב לאחד מחשובי הרבנים המקורבים לש"ס, אומר כי התאונה בצאלים, בה נהרג החייל שי גרין ז"ל, ארעה בגלל הפגיעה בכבודו של הרב עובדיה יוסף.
הדברים שודרו ביום ג' בשיעור שהועבר בערוץ הפיראטי "שובה ישראל" ובסיומו נאמר כי את השיעור העביר הרב הגאון בן ציון מוספי שליט"א.
הרב הוסיף כי גם בעבר, כאשר תקפו את הרב, אירע אסון בצה"ל. "כשהתחיל הסיפור הראשון", אמר הרב, "זה היה בסביבות פורים שאז הרב דיבר ורצו לעשות את החקירות. מה היה בתוך 24 שעות? נפל מטוס לתוך הים עם שני טייסים שהם מתו. ביניהם היה נכדו של מנחם בגין ז"ל. לקח זמן עד שגילו את הגופות שלהם. למה? פגעו בכבוד חכם בישראל. הפעם מה היה? הנה רימון".
הוא הוסיף כי "מה זה, דבר הכי פשוט, איך יכול להיות דבר כזה. זורק רימון ופיצץ אותו, פיצץ אותו על המפקד. אם לא יד השם פה, מה זה? אם לא באו להזהיר אותנו בשמיים - אל תגעו במשיחי ובתלמידי חכמים. זה לא פשוט, תדעו, והפסוק אומר ש'אם תלכו עמי בקרי והלכתי עמכם בחמת קרי', זה פשוט לפגוע בחכמים, אוי ואבוי מי יעז? הנה רואים יד השם מיד, זו לא תאונה רגילה. הדבר הזה, אסון של צאלים השם יצילנו, השם ישמור ויציל".
דבריו של מוצפי באים כחלק ממגמה שהחלה בימים האחרונים של הקצנה קשה בהתבטאויות הנשמעות ברשתות הרדיו הפיראטיות החרדיות. ב"ערוצי הקודש" נשמעות, בין השאר, התבטאויות קשות של חברי הכנסת של ש"ס, שעולים לשידור בתדירות גבוהה.
הרב עצמו סירב להגיב לדברים שאמר. ח"כ טומי לפיד משינוי אמר הבוקר בגל"צ כי דבריו של הרב הם "הסתה". ח"כ ניסים זאב מש"ס אמר כי "יש להבין למי מכוונים הדברים לאלו המאמינים בתורת הנסתר".
נשיא המדינה, משה קצב, אמר בצהרים בתגובה על דברי הרב מוצפי: "אלה דברים מזעזעים. הוא חטא כלפי המשפחה וכלפי אלוהים. אלוהים לא הסמיך אף אחד להיות דוברו, מוצפי הסמיך את עצמו ואין זה משנה מה מעמדו בש"ס. אלה התבטאויות מזעזעות".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
שי גרין ז"ל
צילום רפרודוקציה
מומלצים