שתף קטע נבחר

תיקי נתניהו: הסנגורים מחכים לתשלום ולא אספו את חומרי החקירה

צוות ההגנה של נתניהו עדיין לא הגיע לקחת את חומרי החקירה, מכיוון שהם מחכים שיוסדר שכר הטרחה שלהם. אחד הסנגורים: "אין לנו עניין ללמוד את החומרים לפני שנבטיח את שכרנו". בינתיים, השימוע מתקרב - וכל האפשרויות המשפטיות פתוחות

בנימין נתניהו ורעייתו שרה (צילום: יואב דודקביץ)
נתניהו. טרם הוסדר שכר הטרחה לסניגורים(צילום: יואב דודקביץ)

סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם אספו את חומרי החקירה בתיקים שבהם ישנה כוונה להעמיד לדין בכפוף לשימוע את נתניהו. הסיבה לכך היא שטרם הוסדר שכר הטירחה.

 

כבר שבועיים חלפו מאז שחומרי החקירה בתיקי 1000, 2000, ו-4000, שבהם חשוד ראש הממשלה נתניהו, עדיין נמצאים אצל הפרקליטות ולא נאספו על ידי צוות ההגנה של נתניהו. זאת בניגוד לסנגורים של חשודים אחרים בתיקים, שכבר קיבלו לידיהם את חומרי החקירה.

 

עו"ד פיני רובין, אחד מסנגוריו של נתניהו, התייחס היום בריאיון לגלי צה"ל לנושא והסביר כי הדבר לא ייעשה עד שיוסדר עניין שכר הטרחה. "אין לנו עניין לקחת את חומרי החקירה ולהיכנס ללימוד החומרים לפני שנבטיח את שכרנו", אמר.

עו
עו"ד רובין. "אין עניין ללמוד את החומר לפני שנבטיח את שכרנו"(צילום: יונתן אופק)

תשלום שכר הטרחה לעורכי הדין של נתניהו טרם הוסדר, ככל הנראה מכיוון שראש הממשלה עדיין ממתין להחלטת ועדת ההיתרים של מבקר המדינה בנוגע למימון הגנתו המשפטית על ידי אנשי עסקים.

 

בתוך כך, גוברת ההערכה שסנגוריו של נתניהו יבקשו לדחות את השימוע של נתניהו אצל היועץ המשפטי לממשלה. נכון לעכשיו השימוע צפוי להיערך ביולי, אך הסניגורים עתידים לבקש דחייה כדי שיהיה להם יותר זמן להתכונן לשימוע.

 

עם זאת, ישנן שמועות במערכת המשפטית שלפיהן נתניהו עשוי לוותר על השימוע, כדי להתחיל במהלך הפוליטי שיעניק לו חסינות פרלמנטרית. במערכת אכיפת החוק מעריכים שנתניהו מבקש למשוך זמן כדי שיוכל להקים את הקואליציה שלו בלי רעשי הרקע של תמלילי החקירה שעשויים לדלוף. גורמי האכיפה הוסיפו: "הכל ברור. נתניהו עושה הכל כדי למשוך זמן ולהציג עצמו קורבן".

 

בחברת החדשות פורסם הערב שפרקליטי רה"מ שוקלים לפנות לבג"ץ או לוותר על השימוע, אם לא יידחה בכמה חודשים. במערכת המשפט מעריכים שרק לאחר הרכבת הקואליציה נתניהו יחליט סופית מה האסטרטגיה שלפיה ינהל את ענייניו המשפטיים - דחיית השימוע, פנייה לבג"ץ או ביטול השימוע במקביל למהלך הפוליטי שיקנה לו חסינות מפני העמדה לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים