שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  איגוד רופאי הילדים: "ממליצים להורים לרשום את ילדיהם לגנים מחוסנים"

  אחרי חשיפת "ידיעות אחרונות" של רשימת כל הגנים המחוסנים, יותר מוסדות חינוכיים ויישובים מבקשים להצטרף למיזם "מחוסגן". גם איגוד רופאי הילדים מביע תמיכה: "ממליצים להורים לרשום את ילדיהם לגנים מחוסנים"

  לא לוקחים סיכון: בעקבות הפרסום אתמול (ד') ב"ידיעות אחרונות" ולקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה, עשרות גנים ברחבי הארץ ביקשו להצטרף ליוזמת "מחוסגן", התומכת בחיסונים ומציעה לגנים פרטיים מסגרת ליווי בטוחה ובריאה של רופא ילדים צמוד.

   

  חשיפת רשימת הגנים הפרטיים ברחבי הארץ שכבר הצטרפו ל"מחוסגן" יחד עם העלייה הדרמטית בכמות חולי החצבת הובילה ישובים שלמים לקבל החלטה שבמוסדות החינוך שלהם כל הילדים יהיו מחוסנים. בין הישובים האלו נכללים: געש, יקום, עין גב, ניצנים, פלמחים, מעברות, יפעת, גבעת אלה, קיבוץ איילות, חוות יאיר, מגל, בית השיטה, שפיים, נהלל, שדה בוקר, גבים וגבעת חיים איחוד.

    

  חיסון (צילום: shutterstock)
  חיסון הילדים. גם איגוד רופאי הילדים מביע תמיכה(צילום: shutterstock)

   

  "מאז שעות הבוקר אנחנו מוצפים בפניות של גנים פרטיים המבקשים להצטרף למיזם", סיפרה מנכ"לית מחוסגן, סתו אברהמי, "יש ישובים שלמים שבהתחלה התנגדו לחיסונים ועכשיו ביקשו להתחסגן וזה ממש מרגש".

    

  איגוד רופאי הילדים ממליצים להצטרף

  בעקבות הפרסום גם איגוד רופאי הילדים הביעו תמיכה במחוסגן וקוראים להורים לרשום את ילדיהם למסגרות החינוכיות בהם יש רופא שמלווה את הצוות ומסביר להורים את חשיבות החיסון.

   

  "אנחנו קוראים להורים להעדיף לרשום את הילדים הקטנים לגנים מחוסנים, שהצטרפו ליוזמת מחוסגן", מצהירים ראשי האיגוד לרפואת ילדים, פרופ' שי אשכנזי וד"ר צחי גרוסמן, "כמי שדואגים לבריאות ילדי ישראל וכמי שתמכו ביוזמה מימיה הראשונים, אין ספק שמדובר בפעילות מניעתית מהמעלה הראשונה על רקע ריבוי מקרי החצבת בארץ וגם בעולם, שתוכל לצמצם סכנות הידבקות. אנו קוראים לגנים נוספים בארץ להצטרף ליוזמה".

    

  יוזמת "מחוסגן", שנחשפה לראשונה ב"ידיעות אחרונות", היא מיזם של רופאים, הורים ופעילים חברתיים המציע לגנים פרטיים לילדים בגילי 0־3 מסגרת ליווי בטוחה ובריאה של רופא ילדים צמוד. הרופאים שהצטרפו למיזם מלווים את הצוות החינוכי ואת ההורים של הגן לאורך השנה, ועושים זאת בהתנדבות למען שמירה על בריאות הילדים וכדי להעלות את שיעור ההתחסנות בגנים לכיסוי המקסימלי.

    

  צפו ביוזמי הפרויקט מסבירים על חשיבותו:

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  בקשות להצטרף לגנים המחסנים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים