שתף קטע נבחר

ה"מרשם" של הרופא למטופל: נערת ליווי

ד"ר אריה אבני, שרישיונו כבר נשלל בעבר, שלח מטופל שאשתו חולה לקיים יחסי מין בתשלום

ד"ר אריה אבני כבר מוכר במשרד הבריאות כרופא שנוי במחלוקת. הוא מתנגד לחיסונים ידוע, ורישיונו אף נשלל זמנית למשך שבועיים לאחר שפירסם מאמרי השמצה והכפשה נגד ציבור הרופאים – ובעיקר אונקולוגים. אולם פוסט שפירסם בימים האחרונים בדף הפייסבוק שלו, בו תיאר כיצד שלח מטופל שאשתו חולה לקיים יחסי מין עם נערת ליווי, עבר את הגבול.

  

לאורך הפוסט מספר ד"ר אבני על המטופל עימו הוא נמצא בקשר רציף כבר שנים רבות. "באמת שאלתי את עצמי למה לחתיכת בריון כזה יש חתיכת בשר עודפת מקלקלת חיים במעי הגס", כתב ואז חשף: "לקח לי דקה או שתיים לקבל את הסיפור שלו. לאשתו המקסימה הייתה קוליטיס, דלקת קשה במעיים. טיפלו בה בתל השומר והיא קיבלה ים סטרואידים".

 

  ( )
ד"ר אריה אבני. לא מבין על מה המהומה

 

לאחר מכן הוסיף לספר על המטופל: "בקיצור, המעי החלים ואיכשהו בתהליכי ההחלמה הופיעה סכיזופרניה. ארבע או חמש שנים חלפו ואני מוצא גוש בשר לא תואם בריאות במעי הגס ובביקורת אם הוא כן או לא", כתב ד"ר אבני תוך שהוא מתכוון לכך ששאל את המטופל אם הוא מקיים יחסי מין. "הוא ענה שלא. 'איך זה, שאלתי?'. הוא אמר שהוא נשוי וזה אסור. הוא מותק של בחור, ואיך שהוא ישב נתתי לו נשיקה על המצח. אפילו החרדים הולכים לנערות ליווי. אמרתי לו שאני רוצה שימצא בחורה".

  

אבל ד"ר אבני לא הסתפק בהמלצה זו והמשיך לתאר את שאירע: "הוא התבייש ולא חיפש. ניסיתי לשכנע אותו במשך שנה עד שקיבלתי את הסכמתו אחרי לחצים לא מתונים".

 

הפוסט בינתיים נמחק, אבל לא לפני שעורר מהומה גדולה. "הזדעזעתי לגלות שבמדינת ישראל בשנת 2019 רופא מרשה לעצמו לכלול בפרוטוקול הרפואי 'מרשם' למטופל הכולל אישה בזנות ועוד מתגאה בזה פומבית", אמרה אתמול ל"ידיעות אחרונות" מיטל בנשק, סמנכ"לית קרן בריאה ומנהלת שותפה של קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות.

 

לדבריה, רופא הבוחר לנצל נשים בסיכון אשר נלכדו במעגל הזנות אינו ראוי לתואר ועליו לחדול ממתן ייעוץ רפואי. "לא ייתכן שהסתדרות הרופאים תאפשר לרופא אשר חותר תחת מגמת החקיקה לחסות תחת כנפיה כרופא מן המניין עם רישיון בתוקף. אני קוראת למשרד הבריאות והסתדרות הרופאים בישראל לשלול את רישיונו ולא לאפשר לו לשאת את התואר ד"ר".

   

  

  ( )
מיטל בנשק. מזועזעת מהדברים

 

בהמשך מתאר הרופא כיצד הפנה את המטופל לנערת ליווי: "הרמתי טלפון ודיברתי איתה. מעולם לא ראיתי אותה. הסברתי לה את הבעיה הרפואית ואת הצורך הקיים. כעבור שבוע התקשרתי אליו ושאלתי איך היה, והוא השיב 'נהדר, קבענו שוב בעוד שבוע'".

   

ממשרד הבריאות נמסר: "בעבר רישיונו הותלה לשבועיים בעקבות התבטאויותיו. כרגע מתנהלת קובלנה משמעתית חדשה נגדו".

  

ד"ר אבני עצמו דחה את הטענות: "אני לא מבין על מה המהומה. התפקיד שלי כרופא לטפל בחולים, ואדם שלא מקיים יחסי מין זה פוגע בבריאותו הנפשית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים