שתף קטע נבחר

בתום החיפושים: נמצאה גופת הצעיר שנעלם בכינרת

אריאל קסלבסקי בן ה-19 מירושלים נכנס למים בחוף לא מוכרז צפונית לחוף שקמים. חבריו דיווחו למשטרה שהוא נעלם לאחר שנכנס לאגם, ובתום סריקות נרחבות שנמשכו מהבוקר אותרה גופתו

 

 

בתום סריקות נרחבות, נמצאה היום בצהריים (יום ה') גופתו של אריאל קסלבסקי, בן 19 תושב ירושלים שנעלם בכינרת, לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז צפונית לחוף שקמים. כוחות שיטור ימי, בסיוע אמבולנס ימי של איחוד הצלה המצויד בסונאר וכן פקחים של רשות הכינרת, עסקו בחיפושים אחריו.

 

היום בשעות הבוקר דיווחו שני צעירים למשטרה כי חברם נכנס למים ונעלם. החיפושים התבצעו הן במים והן על היבשה, בחופי הכינרת. הגופה אותרה על ידי שוטרי השיטור הימי לאחר קרוב לשלוש שעות של חיפושים, בזמן שמשפחתו של הצעיר עוד עשתה את דרכה לכינרת. בהמשך זיהה נציג של המשפחה את הגופה, והיא שוחררה לקבורה.

 זירת החיפושים אחר הצעיר שנעדר בים כינרת (צילום: איחוד הצלה )
החיפושים בכינרת(צילום: איחוד הצלה )

פרמדיק מד"א ממרחב ירדן, יועד פרץ, סיפר: "על גדות הכינרת חברנו לסירה של השיטור הימי שחילצה מהמים את הצעיר. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". לאחר מכן הועברה הגופה לבסיס השיטור הימי בדגניה.

 

יוסי אוקנין, ראש סניף טבריה ומפעיל האמבולנס הימי של איחוד הצלה, מסר: "סמוך לשעה 8:15 קיבלנו קריאה ממוקד איחוד הצלה על צעיר שטבע בסמוך לחוף שיקמים בכינרת. בשלב זה מיד הגענו לזירת האירוע עם האמבולנס הימי של איחוד הצלה והשתתפנו בחיפושים אחרי הצעיר שטבע. לצערי לאחר שלוש שעות של חיפושים, השיטור הימי איתר את הצעיר ללא רוח חיים".

סריקות נרחבות אחר נעדר בן 18 בכינרת (צילום: דוברות המשטרה)
החיפושים בכינרת(צילום: דוברות המשטרה)

סריקות נרחבות אחר נעדר בן 18 בכינרת (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
 

בחודש ספטמבר האחרון נעדר בימה הצפונית שחיין בשם משה שמיר, בן 66 מתל אביב, שהשתתף בצליחת הכינרת ולא סיים את המשחה. גופתו אותרה על ידי מסוק משטרתי לאחר כ-30 שעות של חיפושים. גופתו נמצאה באזור שבו התמקדו החיפושים מלכתחילה, סמוך לאי באזור מעגן, שלצדו עברו השחיינים.

 

בחודש יולי נמצאה גופתו של של פארס נסאר, תושב עראבה, שנעדר במשך יומיים בכינרת. הגופה נמצאה סמוך לחוף ברניקי שבמערב הכנרת  ונמשתה על-ידי השיטור הימי. גופתו של נאסר זוהתה על ידי משפחתו. חודש לפני כן טבעה למוות הילדה בת ה-4 שלומציון לקס בחוף הסמוך לקיבוץ עין גב. אביה ובן דודה, יחד עם צוותי מד"א, ביצעו בה החייאה על החוף ופינו אותה במצב אנוש לבית החולים צפת, שם נאבקו הרופאים על חייה במשך יממה - אך נאלצו לקבוע את מותה למחרת.

 

לפני שנתיים טבעו בימה שלושה צעירים שנסחפו על מזרן ים. יש שטענו כי בגלל המוזיקה הרועשת על החוף לא נשמעו הודעות המציל או הקריאות לעזרה של השלושה ולכן 15 חופים סביב הכינרת הוכרזו כ"חופים שקטים" שנאסרה בהם השמעת מוזיקה.


פורסם לראשונה 25/04/2019 12:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איחוד הצלה
החיפושים בכינרת
צילום: איחוד הצלה
מומלצים