שתף קטע נבחר

משטרת ברלין על מות הישראלי: "פרטי ההתקשרות עם השגרירות נעלמו"

בעקבות פניית ynet, הגיבה המשטרה בבירת גרמניה על הסיבה להודעה המאוחרת על מציאת גופתו של יניב אברהם רק ביום שלישי - וטענה כי פרטי ההתקשרות עם הנציגות הישראלית אבדו: "הכשל מטופל, אנו מתנצלים בפני משפחתו". חשד: אדם נוסף שהה בחדר המלון

 

יניב אברהם  מת  בברלין גרמניה בן 36 מ מעלה אדומים ()
יניב אברהם

גופתו של יניב אברהם, תושב מעלה אדומים בן 36 שנסיבות מותו טרם התבררו, נמצאה בחדרו במלון בברלין כבר ביום חמישי. משפחתו הכריזה עליו כנעדר לאחר שהקשר עמו אבד - עד שביום שלישי אחר הצהריים הודיעה רשמית המשטרה הגרמנית על מותו. לאחר מכן התברר כי בברלין ידעו על מותו כבר ביום חמישי - אך לא עדכנו את השגרירות הישראלית. בעקבות פניית ynet, הסבירה אמש (ה') משטרת ברלין כי "כחלק מהחקירה שביצענו בנוגע לעדכון המאוחר של קרובי האזרח הישראלי שנמצא מת ב-19 באפריל - גילינו שפרטי ההתקשרות עם שגרירות ישראל בברלין נעלמו, למרבה הצער". במקביל, נחקר חשד שאדם נוסף שהה בחדר המלון.

 

"הכשל מטופל באופן רגיש במחלקות הפנימיות אצלנו", הוסיפו במשטרה המקומית. "הודעה לקרובי משפחה ומתן תמיכה ראשונית על ידנו או צדדים שלישיים חשובה מאוד במקרי מוות. אנו מתנצלים עמוקות בפני משפחתו".

 

יניב אברהם צעיר בן 36 ממעלה אדומים נעדר בברלין מאז יום חמישי האחרון ()
גופתו נמצאה במלון כבר ביום חמישי. יניב אברהם

יניב אברהם צעיר בן 36 ממעלה אדומים נעדר בברלין מאז יום חמישי האחרון ()
ההודעה על היעדרותו של אברהם

אברהם נחת בברלין ביום רביעי שעבר ועקבותיו נעלמו למחרת. משפחתו דיווחה על היעדרותו ביום ראשון - ומאז ניסו במשרד החוץ לאתרו.

 

ממשטרת ברלין נמסר ביום שלישי כי "ישראלי בן 35 נמצא מת בחדר במלון בברלין ביום שישי אחרי הצהריים. עידכנו את שגרירות ישראל והם יצרו קשר עם המשפחה. מסיבות משפטיות, אנו לא מורשים לספק פרטים נוספים על החקירה שלנו בשלב זה. נתיחה שלאחר המוות תיערך כדי להבהיר את סיבת המוות".

 

בנוסף, יצוין, גם בשגרירות בברלין לא חיפשו אחרי יניב, כי משפחתו דיווחה על היעדרותו כאמור רק ביום ראשון בצהריים וסברה אז כי הוא נמצא בבריסל או בלונדון. רק ביום שני נודע למשפחה שהוא בברלין, מפענוח ציר הזמן בנייד שלו.

 

מור אחותו למחצה של יניב אברהם שנמצא מת במלון בגרמניה ()
הפוסט שפרסמה חברתו הקרובה של יניב

שיחת וואטסאפ  יניב אברהם  מת  ב ברלין גרמניה בן 36 מ מעלה אדומים ()
התכתבות וואטסאפ בין אברהם לאחת מחברותיו

מהפענוח עולה כי יניב נסע כאמור למלון לאחר שנחת ועדכן את המשפחה על הנחיתה. לאחר מכן, יצא לבלות בקרבת המלון, וחזר אליו בסביבות השעה 03:00 לפנות בוקר. לפי מעקב גוגל, הוא היה בתחנת רכבת בברלין ב-06:15 ביום חמישי בבוקר. מאז, הטלפון שלו נותק ולא הייתה לו גישה גם לרשתות החברתיות. הוא היה אמור לטוס ללונדון ביום ראשון, כך לפי פרטי הטיסה, אך לא הגיע אליה.

 

"אנחנו מאוד מופתעים לגלות שמשטרת ברלין מצאה את גופתו כבר ביום חמישי ועד היום לא מצאה לנכון לעדכן את המשפחה או להודיע לשגרירות שיש בידיהם את גופתו של אהובנו יניב", מסר ביום שלישי אביו של יניב, הרצל.

 

"המשפחה עברה ייסורים לאורך כל החג, ולא הפסיקה לנסות ולאתר אותו", הוסיף האב. "אנחנו מודים לכל מי שנרתם והתגייס לעזור בחיפושים אחריו".

 

 

 


פורסם לראשונה 25/04/2019 19:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים