שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בית הקפה "דא דא ודא" ובר היין "בר א וין" בתל אביב נסגרים

  שני מקומות פופולארים בתל אביב - "דא דא ודא" ו"בר א וין" - יסגרו בסוף חודש מאי, 150 עובדים יפוטרו. שגיא עברון, מבעלי המקומות: "שגרירות צרפת המחזיקה בנכס לא מאריכה את החוזה". השגרירות: "פרסמנו מכרז וגם הם ניגשו אליו"

  שני מקומות פופולרים בתל אביב ייסגרו בעוד כחודש: בית הקפה "דא דא ודא" שנפתח לפני למעלה מחמש שנים, ובר היין הצרפתי "בר א וין", שנפתח לפני כשלוש שנים, שניהם ממוקמים בכיכר במפגש הרחובות שדרות רוטשילד והרצל. בסך הכל 150 עובדים יפוטרו משני המקומות יחד.

  דא דא ודא, בר א-וין ()

  דא דא ודא, בר א-וין ()
  בר א-וין

  שגיא עברון, מבעלי המקום, מסר בתגובה לסגירה: "שגרירות צרפת, שמחזיקה בנכס, מתנערת מהתחייבות בעל פה שניתנה לנו על ידי השגריר הקודם. חתמנו על חוזה של חמש שנים לעסק אבל קיבלנו הבטחה בעל פה שיאריכו לנו את החוזה בעוד חמש שנים. השקענו במקומות ובנינו אותם לא בשביל לצאת משם אחרי חמש שנים אלא במחשבה להמשיך לפחות עשר שנים. לפני מספר חודשים הבנו שהרוטיסרי שפתחנו ב'דא דא ודא' מאוד מפריע להם, וכצעד בונה אמון ורצון ללכת לקראתם סגרנו את הרוטיסרי וצמצמנו את המקום, אבל המאבק המשיך מצדם. לפני חמש שנים הם רצו שנחייה את הפינה שהייתה אז מתה, אבל מה שקרה הוא שהפרסונל השתנה, ראש המכון התחלף והשגרירה התחלפה ופתאום התנערו מההתחייבות בעל פה להמשך החוזה והוציאו מכרז".

   

  כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

  המנות הכי טובות בפיתה

  כבר נסעתם במונית שירות לארוחת טעימות?

  תחת כיפת השמים: אוכלים ושותים על גגות ובחצרות

   

  אז איפה הבעיה? אתם יכולים לזכות במכרז.

  "נכון, ניגשנו למכרז אבל המכרז יילך לבחור צרפתי, עובד שגרירות לשעבר, שרוצה להקים במקום מאפייה צרפתית ובית קפה. כל תנאי המכרז מכוונים לכך שהבחור הזה יזכה והם יוכלו להוציא אותנו. המקומות שלנו מכבדים את הקולינריה הצרפתית ומכבדים את המקום. יש לנו עסק שמעסיק 150 עובדים, רובם בעלי משפחות, בשכר הוגן וראוי, והכל בשביל לעשות כאן מקום ברוח צרפתית. אבל אנחנו מרגישים שזו מלחמת התשה מולם, ונלחמנו כי יש לנו עובדים שחשובים לנו. בימים אלו, בהם ענף המסעדות סובל גם כך מקשיים רבים, מקומות רבים נסגרים ועובדים רבים מאבדים את מקום עבודתם, המהלך של השגרירות נראה תמוה ונראה שיש פה ככל הנראה העדפת עסקים בבעלות צרפתית על פני עסקים ועובדים מקומיים".

  דא דא ודא, בר א-וין ()
  דא דא ודא

  תהילה רודל, סגנית מנהלת המכון הצרפתי, מסרה בתגובה: "על פי החוזה השכרנו להם את הנכס לחמש שנים ובתום חמש שנים אנחנו חייבים, לפי החוק הצרפתי, לעשות מכרז. החוק הצרפתי מחייב אותנו לעשות את המכרז הזה, ובגלל שהבניין הזה שייך לשגרירות צרפת אז החוק הצרפתי חל עליו. לפי החוק הזה אסור להשכיר נכס ליותר משלוש שנים, וזה שהכירו להם לחמש שנים זה היה צ'ופר. אז עכשיו בתום החוזה ובתום חמש השנים ניגשים שוב למכרז. פרסמנו את המכרז בעיתונים כלכליים. בנוגע למי יזכה במכרז - את זה אין לדעת עד לרגע פתיחת המעטפות ב-6/5. אני לא יודעת מי יזכה במכרז, אף אחד לא יודע מי ייכנס במקומם, וזה לא נכון להגיד שיזכה במכרז בחור צרפתי. אף אחד, כולל נשיא מדינת צרפת לא יודע מי יזכה במכרז, ואת המעטפות נפתח בנוכחות ועדה שבה ישבו מספר 2 בשגרירות, המזכיר הכלכלי ובעלי תפקידים נוספים. יכול להיות אפילו שהם בעצמם יזכו שוב במכרז, אין לדעת".

   

  שני המקומות שייכים, בין השאר, לקבוצת "We Like You too", המחזיקה, בין השאר, גם בקפה הבימה בשדרות בן ציון בתל אביב ובמסעדת "קפה נורדוי", שגם היא ממוקמת בתל אביב.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דא דא ודא ובר א-וין נסגרים
  מומלצים