שתף קטע נבחר

רוצח אורי אנסבכר יישלח לבדיקה פסיכאטרית

בית המשפט המחוזי בירושלים נענה לבקשת סנגורו של ערפאת ארפאעיה, והורה לשלוח את המחבל שנאשם באונס וברצח אורי אנסבכר לבדיקה פסיכיאטרית. בית משפט השלום סירב לבקשה במהלך חקירתו

ערפאת עראפיה (צילום: עמית שאבי)
ארפאעיה בבית המשפט(צילום: עמית שאבי)

בית המשפט המחוזי בירושלים הורה היום (ב') לשלוח את ערפאת ארפאעיה לבדיקה פסיכיאטרית. סנגורו של המחבל שנאשם באונס וברצח אורי אנסבכר בחודש פברואר ביער הסמוך לעין יעל בירושלים ביקש לבחון את מצבו הפסיכיאטרי והשופטים נענו לבקשתו. הבקשה הוגשה גם לבית משפט השלום במהלך חקירתו של ארפאעיה, אך אז היא נדחתה.

  

בתחילת חודש מרץ הוגש כתב אישום נגד ארפאעיה, בן 29 מחברון, בגין מעשה טרור של רצח בכוונה תחילה, אונס וכניסה לישראל שלא כדין. 

 

כתב האישום הוגש כאמור לבית המשפט המחוזי בירושלים. הראיות נגד ארפאעיה כוללות בין היתר זיהוי DNA שלו בזירת הרצח, איתור הסכין שבה בוצע הרצח במקום מחבואו ועליו דמה של המנוחה, כרטיס הסלולרי של אנסבכר שנמצא בנרתיק של הנאשם, וטלפון סלולרי של המנוחה בתוך בור מים סמוך. בנוסף, ארפאעיה ידע פרטים מוכמנים על הרצח כמו העובדה שאנסבכר הגיעה למקום עם אזניות ונייר כתיבה.

 

 

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
אורי אנסבכר ז"ל(צילום: באדיבות המשפחה)

לפי כתב האישום, "למקום הגיע הנאשם ארפאעיה, תושב חברון בן 29 ללא אישור כניסה לישראל, כשברשותו סכין. הוא הבחין באורי והחליט להרוג אותה בשל היותה יהודייה. הוא תקף את אורי באלימות קשה ובאכזריות. אורי נאבקה בו, אך הנאשם התגבר על התנגדותה, פגע בה פגיעה גופנית קשה, וכן דקר אותה מספר רב של פעמים בכל חלקי גופה באמצעות הסכין. דקירות הסכין גרמו למותה". בפרקליטות מחוז ירושלים ציינו כי מעבר לכך, לא יפורסמו פרטים נוספים מכתב האישום.

 

 

לפני כשבוע וחצי הרסו כוחות צה"ל את ביתו של ארפאעיה, ומצה"ל נמסר כי "לוחמי צה"ל, בשיתוף מג"ב והמנהל האזרחי, הרסו שתי דירות של משפחת המחבל". שבוע לפני כן דחה בג"ץ את עתירת משפחתו של ארפאעיה נגד הריסת ביתם. לראשונה, המדינה ביקשה להרוס שתי דירות הקשורות למחבל בבניין שבו מתגוררת המשפחה בחברון.

 

השב"כ הודיע כי מחקירת ארפאעיה עלה כי מדובר בפיגוע טרור, ושהרצח בוצע ממניע לאומני. המחבל אף שחזר את הרצח, ובשב"כ הדגישו כי הוא קשר את עצמו באופן מובהק למיוחס לו. ארפאעיה מוכר למערכת הביטחון, והיה בעבר כלוא בישראל על עבירות טרור ברף הנמוך, ובכללן הפצת דברי הסתה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
ערפאת ארפאעיה
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים